buczenie hamulców

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

buczenie hamulców

Post autor: Zbyszek1972 »

Witam

Po 2000tys pojawił się problem z hamulcami. Podczas hamowania szczególnie w zimne dni dochodzą odgłosy buczenia z przodu. Miał już ktoś podobny problem ??



Sponsor

buczenie hamulców

Sponsor


bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: buczenie hamulców

Post autor: bob89 »

Własnie miałem zakładać post o takim temacie. Też podczas hamowania dochodzi buczenie hamulców w zimne dni .
Samochód ma ok 5tys. przejechane. Widać ten typ tak ma.

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: buczenie hamulców

Post autor: Zbyszek1972 »

Zastanawiam się czy zgłosić tą przypadłość do serwisu bo zaczyna mnie to wkurzać. Niestety najbliższy serwis mam 100km od domu i obawiam się że jak tam dojadę to usterka zniknie. Spróbuje to nagrać i chyba wtedy podjadę.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: buczenie hamulców

Post autor: ArKos »

W sytuacji dużej wilgotności powietrza może mieć miejsce takie zjawisko, nie tylko w tej marce - w innych również występuje. Wilgoć z powietrza powoduje osadzanie się nalotu korozji na elementach ciernych (tarcze hamulcowe) i pierwsze kilka hamowań generuje odgłos tarcia. Po oczyszczeniu się tarcz, hamowanie przebiega bez zakłóceń akustycznych.
Jeśli tak to wygląda to obawiam się, że nic się nie wskóra. Ewentualnie dla świętego spokoju zostanie wyczyszczony układ hamulcowy danej osi, ale z całą pewnością efekt pojawi się ponownie.

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: buczenie hamulców

Post autor: bob89 »

Hmm dziwne bo w Passacie nie miałem nigdy takich objawów a tutaj występują.
Na szczęście można z tym żyć.

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: buczenie hamulców

Post autor: ArKos »

Passat miał tarcze hamulcowe z takiego materiału, jak powinien, czyli z żeliwa. W ramach oszczędności zaczęto dodawać gównolitu, a obecnie do gównolitu dodaje się żeliwa. Cud, że działa i hamuje. Tak się robi nowe auta od kilku lat. Moja Mokka 2014 miała tak samo na oryginalnych hamulcach. Wymieniłem tarcze i klocki na porządne zamienniki i ani razu zjawisko nie wystąpiło.

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: buczenie hamulców

Post autor: Zbyszek1972 »

Faktycznie jak było ciepło to tego buczenia nie było. Kiedyś w passacie miałem problem z piszczeniem hamulców ale okazało się że to była wina badziewnych włoskich klocków. Ten dźwięk w karoqu jest zdecydowanie inny wiec mogą być felerne tarcze. Może to kwestia oszczędności Skody może to jakaś słaba partia tarczy montowanych w fabryce. Ojciec ma VW Polo od nowości z 2017 roku i tego problemu nigdy nie miał .

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: buczenie hamulców

Post autor: Shadoon »

Ten gównolit w tarczy to co za stop? Wie ktoś?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: buczenie hamulców

Post autor: ArKos »

Yyyyyyy.... przepraszam, to mój skrót myślowy. Pod pojęciem gównolitu rozumiem coś, co kompletnie do niczego się nie nadaje. Niektórzy mówią na to szit albo szajs zaczerpując z obcych języków - ja z polskiego zaczerpnąłem.
Jeszcze raz sory :)

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: buczenie hamulców

Post autor: Zbyszek1972 »

Problem rozwiązany. Byłem w serwisie Skody i się okazało że dziwny dźwięk wydobywał się z tylnych klocków hamulcowych które mają wadę fabryczną. Ogólnie problem jest zanany przez serwisantów. Wymienili klocki na nowe w których zastosowano jakąś blaszkę antywibracyjną i teraz cisza podczas hamowania :)))

ODPOWIEDZ