Problem ze wskaźnikiem temperatury

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Witam Karoqmaniaków :) Dziś równo po przejechaniu 7 000 km wskaźnik temperatury zaczął żyć swoim życiem :mrgreen: Najpierw długo nie wstawał z pozycji "0" a jak już leniwie zaczął reagować to nie robił tego płynnie a skokowo co jakiś czas wracając do poprzedniej pozycji. Czy ktoś z Was miał takie symptomy a jeśli tak to co je powoduje? Do dziś wszystko działało jak należy. Na piątek umówioną mam wizytę w serwisie.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 23:48 przez Andrew1962, łącznie zmieniany 3 razy.



Sponsor

Problem ze wskaźnikiem temperatury

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

Termostat pewnie. Zweryfikują w ASO przez komputer.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Dziś dokładnie to samo. Stan płynu chłodzącego dokładnie w połowie między max i min.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Witajcie, jestem po wizycie w ASO i dziwna sprawa. Nic nie stwierdzili?! Podpięty pod diagnostykę, wszystko OK, jazda próbna mechaników, również. Kierownik serwisu stwierdził, że w niższych temperaturach może inaczej wskazywać niż dotychczas? Hm...
Ale...
Po wyjeździe z serwisu wskaźnik znów działa normalnie :) pewnie reset ustawień przez podpięty komputer zadziałał. W każdym bądź razie ani termostat ani sam wskaźnik temperatury nie są/mam nadzieję były winne. Zobaczymy jak auto ostygnie po ponownym uruchomieniu jak się sprawy mają.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:Witajcie, jestem po wizycie w ASO i dziwna sprawa. Nic nie stwierdzili?! Podpięty pod diagnostykę, wszystko OK, jazda próbna mechaników, również. Kierownik serwisu stwierdził, że w niższych temperaturach może inaczej wskazywać niż dotychczas? Hm...
Ale...
Po wyjeździe z serwisu wskaźnik znów działa normalnie :) pewnie reset ustawień przez podpięty komputer zadziałał. W każdym bądź razie ani termostat ani sam wskaźnik temperatury nie są/mam nadzieję były winne. Zobaczymy jak auto ostygnie po ponownym uruchomieniu jak się sprawy mają.
Czasem elektronika płata figle. Pewnie już będzie ok.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Po odpaleniu na zimnym niestety tak jak było przed wizytą w ASO. W przyszłym tygodniu zostawię im na noc aby sami go na zimnym sprawdzili. Zobaczymy wtedy jaka będzie diagnoza. A Wasze czujniki i wskaźniki jak się sprawują w te chłodniejsze dni. Płynnie wchodzą na 90 st. C czy skokowo jak u mnie bo nikt się nie odniósł jak u Was jest?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:Po odpaleniu na zimnym niestety tak jak było przed wizytą w ASO. W przyszłym tygodniu zostawię im na noc aby sami go na zimnym sprawdzili. Zobaczymy wtedy jaka będzie diagnoza. A Wasze czujniki i wskaźniki jak się sprawują w te chłodniejsze dni. Płynnie wchodzą na 90 st. C czy skokowo jak u mnie bo nikt się nie odniósł jak u Was jest?
Ja mam wskaźnik ledowy w Virtual Cockpit więc skokowo (kreska po kresce) rośnie wskazanie do 90 stopni.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: michjed »

Andrew1962 pisze: 13 gru 2019, 18:19 Po odpaleniu na zimnym niestety tak jak było przed wizytą w ASO. W przyszłym tygodniu zostawię im na noc aby sami go na zimnym sprawdzili. Zobaczymy wtedy jaka będzie diagnoza. A Wasze czujniki i wskaźniki jak się sprawują w te chłodniejsze dni. Płynnie wchodzą na 90 st. C czy skokowo jak u mnie bo nikt się nie odniósł jak u Was jest?
Pocieszę ....u mnie chyba jest tak samo. Nawet zastanawiałem się czy coś z tym zrobić, ale tak jakoś wyszło, że póki co nic nie zrobiłem. Co ciekawe objaw zauważyłem nie teraz jak jest zimno, ale wcześniej, przy temperaturach jesiennych.
U mnie wygląda to tak, że: nie dzieje się nic, po chwili gwałtowny skok o 2-3 kreski, znowu nic, a za chwile błyskawicznie dobija do 90 stopni :). Pocieszam się tym, że ważne, że do tych 90 stopni dobija, nie więcej i nie mniej
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

michjed dzięki za info jak Twój wskaźnik działa ale wcale mnie to nie pocieszyło ;) Dlaczego? Ano dlatego, że przedtem mój wskaźnik działał prawidłowo, tzn. płynnie się podnosił do równo/idealnie 90 stopni i to bez względu na temperaturę otoczenia. A obecnie działa tak jak napisałem w pierwszym poście w temacie.. Bardzo dziwne, że serwis mówi, że wszystko jest w porządku, tłumacząc, że termostat jest elektroniczny i w związku z taką temperaturą zewnętrzną może tak działać?

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

A innym Kolegom i Koleżankom jak działają te wskaźniki? Podzielicie się swoimi doświadczeniami? Bardzo jestem ciekaw czy ktoś jeszcze ma taki patologiczny w swoich wskazaniach wskaźnik?

ODPOWIEDZ