Problem ze wskaźnikiem temperatury

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: c#Hunter »

Andrew1962 pisze: 18 sty 2020, 8:18 Wiesz co, nie sądzę bo jak odbierałem auto to powiedzieli, że po wymianie układ chłodzenia był odpowietrzony. Możliwe też, że gdzieś jeszcze jakiś bąbel powietrza pozostał. Ale najważniejsze jest to, że po tym drugim odpowietrzeniu i dolaniu płynu, wczoraj wskaźnik podnosił się już bez opadania. Oby ta wymiana sterownika i pompy jednak pomogła i już tak zostało. Jedna jaskółka wiosny nie czyni zobaczymy jak będzie dzisiaj. Pozdrawiam weekendowo
Dobrze że jest zima i że masz wlany 5W30 bo pewnie ponad 100 stopni miałeś temperature oleju ;) Taka przygoda w lato na fabrycznym oleju mogłaby źle się kończyć...



Sponsor

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

No widzisz nie. Bo na wyświetlaczu pomiędzy zegarami ustawiłem sobie temp. oleju i było ledwo 76 st. C. Serwis stwierdził, że mogli polać po gdzieś tam w komorze stąd ten swąd. Sam nie wiem, grunt, że jest teraz OK. Oby już na stałe :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: ArKos »

Temperatura pracy oleju silnikowego to 110-120*C więc te 100*C nie zrobiło na nim zbyt dużego wrażenia :)

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Kolejny dzień i wskaźnik pracuje tak jak powinien. Wynika z tego, że wymiana sterownika cieczy wraz pompą + podwójne odpowietrzanie układu pomogło.
Wszystkim, którzy próbowali mi pomóc przedstawiając swoje opinie i rady serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Bezawaryjnej i bezpiecznej jazdy życzę wszystkim.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka



Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

I jak wskaźnik, ciągle już pracuje należycie?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Wiesz co, chyba jednak nie. Zdarza się, że z drugiej pogrubionej kreski potrafi spaść kilka w dół. Oglądałem na YT filmik z Karoqiem 1,5 TSI manuał i zauważyłem na wskaźniku taki sam objaw. Ponadto w moim ASO sprawdziliśmy Octavię w tym silniku i takim samym softem jak u mnie i wskaźnik zachowuje się dokładnie tak samo. Biorąc powyższe pod uwagę oraz zapewnienie kierownika serwisu, że nic złego się nie dzieje i mam śmiało jeździć to i tak robię Mam obiecane, że jak się pojawi nowy soft to zostanę poproszony w pierwszej kolejności na aktualizację.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:Wiesz co, chyba jednak nie. Zdarza się, że z drugiej pogrubionej kreski potrafi spaść kilka w dół. Oglądałem na YT filmik z Karoqiem 1,5 TSI manuał i zauważyłem na wskaźniku taki sam objaw. Ponadto w moim ASO sprawdziliśmy Octavię w tym silniku i takim samym softem jak u mnie i wskaźnik zachowuje się dokładnie tak samo. Biorąc powyższe pod uwagę oraz zapewnienie kierownika serwisu, że nic złego się nie dzieje i mam śmiało jeździć to i tak robię ObrazekObrazekObrazek Mam obiecane, że jak się pojawi nowy soft to zostanę poproszony w pierwszej kolejności na aktualizację.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
TTTM ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »



W tym filmie mniej więcej w 4'10" widać jak mu wskazówka spada również.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ