Problem ze wskaźnikiem temperatury

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Tak miałem aktualizację softu jakoś tak niedawno. Chyba o tym pisałem w innym temacie muszę sprawdzić kiedy to było ale z pewnością po aktualizacji wskaźnik działał jakiś czas prawidłowo.
Problem ze wskaźnikiem jest tylko podczas podnoszenia temperatury bo kiedy osiągnie 90 stopni to potem już jest OK.
Ponadto, zanim drgnie z pozycji 0 to zajmuje mu obecnie od 3,5 do ok.5 minut :'(

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Sponsor


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Koniec X. miałem aktualizację a problem pojawił się 1.XII.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Dziś kolejna wizyta w moim ASO. Zestaw wskaźników przebadany i pracuje płynnie w całym zakresie. Zimny lut jako tako wykluczają ponieważ po dojściu do 90 stopni wszystko hula dobrze a w przeciwnym razie problem występowałby również i dalej. No nic skończy się wysłaniem opisu problemu do producenta wraz z wydrukami z badania i przyjdzie czekać na ich werdykt. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że serwis bardzo fajnie współpracuje ze mną aby problem rozwiązać :)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Właśnie mnie poinformowano, że producent zalecił wymianę sterownika cieczy chłodzącej. ASO już go zamówiło więc czekamy z nadzieją, że w tym gadżecie tkwi problem :) Pozdrawiam weekendowo.
Ps.
A tak z innej beczki w Elblągu 9 st. C i wiosenny/jesienny deszcz od rana.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

Andrew1962 pisze:Właśnie mnie poinformowano, że producent zalecił wymianę sterownika cieczy chłodzącej. ASO już go zamówiło więc czekamy z nadzieją, że w tym gadżecie tkwi problem :) Pozdrawiam weekendowo.
Ps.
A tak z innej beczki w Elblągu 9 st. C i wiosenny/jesienny deszcz od rana.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Oby ten sterownik załatwił tę sprawę.

Wiosennie, faktycznie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Witajcie. Wczoraj auto spędziło pół dnia w ASO i wymieniono sterownik wraz z pompą cieczy. Dziś rano zaobserwowałem takie zachowanie wskaźnika, po osiągnięciu drugiej kreski spadł do zera a potem zaczął już się płynnie podnosić do 90 st. Nie było więcej opadań na niższe kreski tak jak przed wymianą. Niestety to jedno opadnięcie też mnie niepokoi bo nie przypominam sobie aby wcześniej tak się działo. No chyba, że to wina temperatury zewnętrznej? Wyglądało to tak jakby termostat otworzył większy obieg no ale przy 30 st. termostat się chyba nie otwiera? Czy ktokolwiek z Was zwrócił uwagę na Wasze wskaźniki czy macie może też takie działanie? Nie wiem czy męczyć ich dalej czy sobie odpuścić? Proszę o rady.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 15 sty 2020, 19:24 przez Andrew1962, łącznie zmieniany 1 raz.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

Ja bym zadzwonił i zapytał, czy to normalne, a jeśli potwierdzą, to potem obserwowałbym dalej i najwyżej zgłosił fakt przy okazji kolejnej wizyty w ASO na przeglądzie/ew. naprawie. Póki gwarancja jest to trzeba się dopominać o wszystko co się da.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: ArKos »

Andrew1962 pisze: 15 sty 2020, 13:55 po osiągnięciu drugiej kreski spadł do zera ..........Wyglądało to tak jakby termostat otworzył większy obieg
Uważam, że to nie jest ze sobą powiązane. Termostat po otwarciu może spowodować lekkie wahnięcie temperatury w okolicy 90*C czyli spadnie z 90 na 80 ale nie do zera.
Rolą termostatu jest utrzymywanie właściwej temperatury silnika a jego budowa jest taka, że przy określonej temperaturze się uchyla i zamyka - zamykanie to na pewno nie jest zero. Utrzymywanie odpowiedniej temperatury w wymaganym zakresie to permanentna praca termostatu na zasadzie uchylenie-zamknięcie i jest to na zasadzie płynnej (przynajmniej powinno być).

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Andrew1962 »

Panowie ArKos i Shadoon dzięki za Wasze opinie. Bardzo mnie interesuje jak to u innych wygląda, wiem bo wcześniej michjed już napisał, że zauważył u siebie też podejrzane działanie tego wskaźnika. No ale czy tylko my w dwóch mamy problem a może po prostu przy tych temperaturach tak ma być? Nie wiem, więc każdy głos w dyskusji na wagę mojego lepszego samopoczucia i podejmowania kolejnych kroków z ASO. Poobserwujcie proszę jutro jak odpalicie Wasze Karoqi (1.5 TSI) na zimno jak wskaźnik temperatury osiąga 90 stopni C. i dajcie znać, proszę.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.
PS.
Żaden mechanik z grupy VAG nie czyta tego Forum i nie ma nic do powiedzenia w temacie? Zachęcam

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Problem ze wskaźnikiem temperatury

Post autor: Shadoon »

U mnie w 1.5 TSI jest wyświetlacz temperatury płynu chłodniczego (virtual cockpit) i wskaźnik wzrasta płynnie, kreska po kresce do 90 stopni. Nie cofa się.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ