Problemy z Front Assist, ACC

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
rpac
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq 1,5

Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: rpac »

Kilka razy pojawił się komunikat w postaci: czerwony samochodzik i sygnalizacja dźwiękowa, oznaczająca, ze system wykrył możliwość kolizji. Wokół mnie nie była żadnego auta ani przeszkody. Zgłosiłem problem do serwisu. Przyszła decyzja: wymiana radaru (ponoć to nie pierwszy przypadek). Jakiś czas był spokój.
Teraz ponownie pojawia się ta sygnalizacja ale dodatkowo wyświetla się sygnalizacja o braku powietrza w oponach i równocześnie sygnalizacja, że nie działają czujniki cofania przód i tył. Ponadto czujnik temperatury zewnętrznej nie pokazuje temperatury (zanik odczytu). Wyłączenie i włączenie silnika nie pomaga. Problem znika po dłuższym postoju.

Umówiony jestem na wizytę w serwisie, ale ciekaw jestem czy ktoś doświadczył już takiego zachowania swojego Karoqa??



Sponsor

Problemy z Front Assist, ACC

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: root »

A może akumulator pada?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

rpac
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq 1,5

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: rpac »

Akumulator ma tyle co auto czyli 9 miesięcy co oczywiście nie gwarantuje jego pewności. Nie zdarzyło się jednak aby stwarzał problemy przy uruchamianiu silnika.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: c#Hunter »

rpac pisze: 20 sty 2020, 20:13 Akumulator ma tyle co auto czyli 9 miesięcy co oczywiście nie gwarantuje jego pewności. Nie zdarzyło się jednak aby stwarzał problemy przy uruchamianiu silnika.
JA bym się nie martwił o tyle że taką ewidentną awarię łatwo namierzyć. W sumie to Ci nic nie działa... Jakiś centralny moduł sterujący albo magistrala.

rpac
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq 1,5

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: rpac »

rpac pisze: 20 sty 2020, 13:48 Kilka razy pojawił się komunikat w postaci: czerwony samochodzik i sygnalizacja dźwiękowa, oznaczająca, ze system wykrył możliwość kolizji. Wokół mnie nie była żadnego auta ani przeszkody. Zgłosiłem problem do serwisu. Przyszła decyzja: wymiana radaru (ponoć to nie pierwszy przypadek). Jakiś czas był spokój.
Teraz ponownie pojawia się ta sygnalizacja ale dodatkowo wyświetla się sygnalizacja o braku powietrza w oponach i równocześnie sygnalizacja, że nie działają czujniki cofania przód i tył. Ponadto czujnik temperatury zewnętrznej nie pokazuje temperatury (zanik odczytu). Wyłączenie i włączenie silnika nie pomaga. Problem znika po dłuższym postoju.

Umówiony jestem na wizytę w serwisie, ale ciekaw jestem czy ktoś doświadczył już takiego zachowania swojego Karoqa??
Wizyta w serwisie i przegląd wpisów z komputera pokładowego pokazał 13 błędów, w większości sporadyczne z pierwszą datą wystąpienia problemu. Trudno znaleźć logikę łączącą te zdarzenia, choć łączy ich czas i godzina zarejestrowania w systemie. Drugie wystąpienie problemu nie zostało zarejestrowane jako kolejne wpisy w sterownikach (data, czas).
Co o tym można sądzić? Może ktoś miał podobny problem.

maciek5
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 22:03
Samochód: Kroq 2,0 TDI 140 km

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: maciek5 »

Pozdrawiam!

U mnie był podobny problem zapalały się błędy wielu czujników po deszczu . 3 krotna wizyta w serwisie brak diagnozy i kasowanie błędów . Za czwartym razem podładowali akumulator i jest ok . Pewnie po końcu gwarancji odnajdą problem-))

Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: Bodzio »

Witam, opisywałem przy okazji innych tematów fatalny system ładowania ( kiepskiego )akumulatora i dobór wielkości ( pojemność i moc rozr. )do silnika i odbiorników. Czekam aby padł przed końcem gwarancji i do wymiany . Tez doładowuję co jakiś czas aby wszystko działało a samochód 7.5 kkm !

Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: Krteq »

W prawdzie się nie znam, ale nie uważacie że trochę może na to (niedoładowywany akumulator) mieć wpływ to pseudoeko, tzn. sugerowanie jazdy na jak najniższych obrotach i start-stop?

darecki44
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2020, 10:12
Samochód: Skoda Karoq

Re: Problemy z Front Assist, ACC

Post autor: darecki44 »

Bodzio pisze: 02 kwie 2020, 5:26 Witam, opisywałem przy okazji innych tematów fatalny system ładowania ( kiepskiego )akumulatora i dobór wielkości ( pojemność i moc rozr. )do silnika i odbiorników. Czekam aby padł przed końcem gwarancji i do wymiany . Tez doładowuję co jakiś czas aby wszystko działało a samochód 7.5 kkm !
To raczej z twoim aku jest coś nie tak. U mnie też 7k km przejechane i żadnych problemów.

ODPOWIEDZ