Wyciek oleju

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wyciek oleju

Post autor: Shadoon »

Wyciek był na tyle mały może, że został olej na osłonach i nie kapało na grunt.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Wyciek oleju

Sponsor


Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Wyciek oleju

Post autor: Zbyszek1972 »

JareK77 pisze: 06 lut 2020, 8:29 Byłem w niezależnym serwisie Bosch Car Service wymienić olej. I to oni stwierdzili wyciek. Po zdjęciach raczej nie mały. Pojechałem do ASO i stwierdzili wstępnie, że już nie cieknie. Dziś mają coś więcej powiedzieć. Średnio miesięcznie robię 2600 km. Za około 3 miesiące będę wymieniał olej w ASO po przebiegu 30 tys. km. Martwię się jednak, czy szlag skrzyni nie trafi jeżdżąc z "takim" wyciekiem. Z jednej strony wyciek wydaje się duży, patrząc na osłonę silnika. Z drugiej nie koniecznie. Miejsce parkingowe jest suchutkie. Ani kropelki oleju,
osobiście bym tego nie odpuścił jeżeli nawet jest to mały wyciek, w nowym aucie to niedopuszczalne.

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wyciek oleju

Post autor: JareK77 »

Zbyszek1972 pisze: 06 lut 2020, 19:33
JareK77 pisze: 06 lut 2020, 8:29 Byłem w niezależnym serwisie Bosch Car Service wymienić olej. I to oni stwierdzili wyciek. Po zdjęciach raczej nie mały. Pojechałem do ASO i stwierdzili wstępnie, że już nie cieknie. Dziś mają coś więcej powiedzieć. Średnio miesięcznie robię 2600 km. Za około 3 miesiące będę wymieniał olej w ASO po przebiegu 30 tys. km. Martwię się jednak, czy szlag skrzyni nie trafi jeżdżąc z "takim" wyciekiem. Z jednej strony wyciek wydaje się duży, patrząc na osłonę silnika. Z drugiej nie koniecznie. Miejsce parkingowe jest suchutkie. Ani kropelki oleju,
osobiście bym tego nie odpuścił jeżeli nawet jest to mały wyciek, w nowym aucie to niedopuszczalne.
Nie zamierzam odpuścić. Za ok 2-3 miesiące mam wymianę oleju przy 30 tys. Wtedy wyjdzie kto miał rację. I czy faktycznie przestało już lecieć, bo "uszczelniacz" się ułożył.

emem
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:22
Samochód: Skoda Karoq 2019 1.6TDI, DSG

Re: Wyciek oleju

Post autor: emem »

Jakiś update w temacie wycieku? Dziś na przeglądzie w ASO przy 45tys. zdiagnozowano drobny wyciek z uszczelniacza wału po stronie rozrządu. Proponują wymianę uszczelniacza. W garażu nie ma śladów wycieku. Auto niestety po gwarancji.

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Wyciek oleju

Post autor: Zbyszek1972 »

emem pisze: 04 lut 2022, 19:15 Jakiś update w temacie wycieku? Dziś na przeglądzie w ASO przy 45tys. zdiagnozowano drobny wyciek z uszczelniacza wału po stronie rozrządu. Proponują wymianę uszczelniacza. W garażu nie ma śladów wycieku. Auto niestety po gwarancji.
Jeżeli jest to tylko tzw. pocenie się uszczelniacza to można z tym jeździć. Miałem coś podobnego w Fiacie ale na łączeniu skrzyni z silnikiem. Zrobiłem 90tys i się nie pogorszyło więc nic z tym nie robiłem. Plam oleju na postoju nie było.

Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Wyciek oleju

Post autor: Puchacz »

Zbyszek1972 pisze: 04 lut 2022, 22:43
Jeżeli jest to tylko tzw. pocenie się uszczelniacza to można z tym jeździć. Miałem coś podobnego w Fiacie ale na łączeniu skrzyni z silnikiem. Zrobiłem 90tys i się nie pogorszyło więc nic z tym nie robiłem. Plam oleju na postoju nie było.
W Golfie tak mi się pocą oba uszczelnienia przegubów od strony skrzyni biegów. Ze 100kkm z tym zrobiłem i nigdy nawet kropelki śladu nie zostawiłem.
Niech serwis oczyści i obserowować jak to ewoluuje. Jak bez dramatu to ja bym chyba zostawił temat.

ODPOWIEDZ