Wyciek oleju

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Wyciek oleju

Post autor: JareK77 »

Witam

Przy wymianie oleju zauważono wyciek oleju. Prawdopodobnie na łączeniu skrzynia-silnik. Miał już ktoś podobny przypadek?


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Wyciek oleju

Sponsor


LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Wyciek oleju

Post autor: LutekTom »

Jesteś pewien, że nie skapał ci z góry? Czasem się zdarza jak się chlapnie poza otwór wlewowy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wyciek oleju

Post autor: JareK77 »

Ja nie wymieniałem sam oleju, ani wcześniej nic nie dolewałem. Człowiek, który wymieniał olej powiedział, że zrobił zdjęcia jeszcze przed spuszczeniem oleju z silnika. Przy czym olej był dużo ciemniejszy niż ten co widać na zdjęciu, wiec to może być olej ze skrzyni. Dziś jestem umówiony na serwis zobaczymy co powiedzą.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wyciek oleju

Post autor: Shadoon »

Daj znać po serwisie, jaka diagnoza i jak naprawiali.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wyciek oleju

Post autor: JareK77 »

Wstępna diagnoza jest taka, że to stary wyciek z uszczelniacza wału, który się "układał", i że teraz już nie cieknie...

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wyciek oleju

Post autor: Shadoon »

JareK77 pisze:Wstępna diagnoza jest taka, że to stary wyciek z uszczelniacza wału, który się "układał", i że teraz już nie cieknie...
Wiarę dasz, czy jedziesz gdzie indziej?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wyciek oleju

Post autor: JareK77 »

No nie che mi się wierzyć, że nowy uszczelniacz trzymał gorzej niż po przejechaniu 21 tys km.
Miejsce wycieku zostało umyte, trzeba więc trochę pojeździć, aby wyciek pojawił się ponownie.
Pewnie trzeba będzie trochę powalczyć z ASO ;/

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Wyciek oleju

Post autor: Zbyszek1972 »

daj znać czy po czasie wyciek znowu się pojawi. zawsze możesz pojechać do niezależnego serwisu i niech się wypowiedzą na ten temat.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wyciek oleju

Post autor: Shadoon »

Zbyszek1972 pisze:daj znać czy po czasie wyciek znowu się pojawi. zawsze możesz pojechać do niezależnego serwisu i niech się wypowiedzą na ten temat.
Ja bym do innego ASO podjechał za jakieś kolejne 1000-1500 km lub ok. 2-3 miesiące.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Wyciek oleju

Post autor: JareK77 »

Byłem w niezależnym serwisie Bosch Car Service wymienić olej. I to oni stwierdzili wyciek. Po zdjęciach raczej nie mały. Pojechałem do ASO i stwierdzili wstępnie, że już nie cieknie. Dziś mają coś więcej powiedzieć. Średnio miesięcznie robię 2600 km. Za około 3 miesiące będę wymieniał olej w ASO po przebiegu 30 tys. km. Martwię się jednak, czy szlag skrzyni nie trafi jeżdżąc z "takim" wyciekiem. Z jednej strony wyciek wydaje się duży, patrząc na osłonę silnika. Z drugiej nie koniecznie. Miejsce parkingowe jest suchutkie. Ani kropelki oleju,

ODPOWIEDZ