Lane Assist nie ma dźwięku?

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Lane Assist nie ma dźwięku?

Post autor: r0wl3n »

Hej, odebrałem właśnie auto, czy line assist nie daje dźwięku? Jechałem drogą między miastową, łapał linie na zielono, jak próbowałem zjeżdżać to był ruch kierownicą, ale po przejechaniu linii zapałał się na pomarańczowo i nie było żadnego dźwięku. Moja znajoma w maździe cx-3 jak dojeżdża do linii za blisko to ma sygnał dźwiękowy 🤔



Sponsor

Lane Assist nie ma dźwięku?

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Lane Assist nie ma dźwięku?

Post autor: Shadoon »

r0wl3n pisze:Hej, odebrałem właśnie auto, czy line assist nie daje dźwięku? Jechałem drogą między miastową, łapał linie na zielono, jak próbowałem zjeżdżać to był ruch kierownicą, ale po przejechaniu linii zapałał się na pomarańczowo i nie było żadnego dźwięku. Moja znajoma w maździe cx-3 jak dojeżdża do linii za blisko to ma sygnał dźwiękowy Obrazek
Nie ma dzwięku.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Lane Assist nie ma dźwięku?

Post autor: c#Hunter »

r0wl3n pisze: 07 lut 2020, 19:15 Hej, odebrałem właśnie auto, czy line assist nie daje dźwięku? Jechałem drogą między miastową, łapał linie na zielono, jak próbowałem zjeżdżać to był ruch kierownicą, ale po przejechaniu linii zapałał się na pomarańczowo i nie było żadnego dźwięku. Moja znajoma w maździe cx-3 jak dojeżdża do linii za blisko to ma sygnał dźwiękowy 🤔
Nie ma dzwięku, można ustawić wibracje kierownicy w takiej sytuacji jak opisałeś. Żeby to zrobić trzeba mieć interface diagnostyczny jak VCDS czy OBD11. Przy okazji polecam aktywować regulację siły kontrowania kierownicy w menu.

Od kolegów włochów:

Módulo A5 Sensores frontales sistema asistencia al conductor
Ir a Adaptacion
En “Intensidad de advert. asistente de cambio de carril” marcar “Selección por menú” *
Confirmar. Codígo 20103
Volver al Módulo A5
Ir a Codificación Extendida (modo texto)
En Modo de sistema asistente de cambio de carril Marcar “Selección por menú”
Confirmar
Reiniciar el Infotainment.
* ya presente en el proceso de activación d l Lane Assist



Funcionamiento:

Tendremos en el menú de ajustes de asistentes a la conducción 2 nuevas opciones en el apartado Lane Assist:

Vibración: activación / desactivación
Intensidad vibrac.: 3 opciones. Baja, media y alta.

El sistema de Vibración del Volante para el Lane Assist no se activa si tu voluntariamente fuerzas el volante para sobrepasar una linea.

ODPOWIEDZ