Wilgoć w podświetleniu lusterka

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
rafiii123
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:01
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI 115 KM

Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: rafiii123 »

Witam, mam problem z wilgocią w lewym lusterku od kierowcy. Wilgoć znajduje się w podświetleniu pod lusterkiem. Zgłosiłem to do ASO i powiedzieli mi, że rozebrali lusterko i wysuszyli miejsce zawilgocenia w środku, ale taka usterka nie podlega gwarancji, ponieważ może to być miro pęknięcie, które jest gołym okiem nie zauważalne i powstało przez uderzenie np. kamyka z opon. Jak mam to rozumieć? Czyli np. kamyk uderzył tak, że nie zostawił żadnego śladu ale wilgoć się dostaje ? Ogólnie to autko nie ma roku czasu, a wilgoć zbiera się od bardzo długiego czasu i zaraz po serwisie znów zrobiło się tak samo.... Czyli odwoływać się jakoś emailowo do serwisu czy co mam z tym zrobić? 😏
Obrazek



Sponsor

Wilgoć w podświetleniu lusterka

Sponsor


r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: r0wl3n »

Ja bym pisał odwołanie. Ja tak nie mam, a gdybanie o jakiś micro pęknięciach, których nie widać, to najzwyklejsza spychologia, żeby obwinić klienta. Jakby Ci wyciekł płyn hamulcowy z powodu nieszczelności, to tez Twoja wina, bo za dużo hamujesz, przez co wytwarza się ciśnienie w układzie? Jeżeli masz możliwość, to pojechałbym do innego ASO.

rafiii123
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:01
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI 115 KM

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: rafiii123 »

I chyba tak zrobię, najpierw napiszę email do skody, a jak nie to ich odwiedzę osobiście i będę prosił o wyszukanie mi miejsca którędy i jak woda się tam dostaje jezeli twierdzą, że to jest układ zamknięty i nie ma prawa woda się tamtędy dostać.Jeszcze takie pytanko, czy inny serwis skody tak samo jest zobowiązany się mną zająć jak ten w którym kupowałem?

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: Andrew1962 »

Każde ASO jak masz auto na gwarancji (poza też ale odpłatnie) ma obowiązek się zająć klientem i bez znaczenia jest miejsce zakupu auta. Spróbuj w innym serwisie a swój powiadom o tym, że kontaktujesz się z centralą Skody o ich podejściu do Twojego problemu. Dealerom jak zauważyłem nie raz zależy na dobrych a nie złych opiniach więc może pobudzisz ich do dokładniejszych oględzin Twojego auta.

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: MarcinG »

U moim Karoq wilgoć występuje w obu lusterkach od samego początku, nie myślałęm nawet, że to wada.

rafiii123
Posty: 6
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:01
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI 115 KM

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: rafiii123 »

Ja jedno mam mokre, drugie suche, ale do takiego stopnia , że kiepsko świeci i wygląda. Tak się zastanawiam co będzie zimą jak krople zamarzną, a diody lub ten ich układ szczelny rozsadzi lód?
Obrazek

Bodzio
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2020, 7:18
Samochód: Skoda Karoq 2,0 tdi 4x4

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: Bodzio »

Witam , jest to chyba przypadłość większości Karoqów - zaczepiłem akurat kierowcę karoqa i był zdziwiony że lampki zaparowane , w moim to samo - lewa i prawa z kroplami wody w środku . Jeszcze 1,5 roku gwarancji i może zdążę przy okazji przeglądu po 30 tys km zgłosić do wymiany te lampki - trochę nie bardzo samemu rozbierać lusterko i uszczelniać od góry ta lampkę , Jest w sieci - nowa - za 99 zł .....
Obrazek

Pyro
Posty: 39
Rejestracja: 19 kwie 2020, 8:08
Samochód: Kodiaq 2.0TDI Karoq 1.5TSI

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: Pyro »

Jezu, u mnie też. Na szczęscie tylko w jednym. Chyba się potnę...a tak serio to mam to gdzieś. Wy naprawdę jesteście niewolnikami swoich samochodzików.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: r0wl3n »

Hmm dziwne masz podejście. Nieszczelność to nieszczelność i co ma za znaczenie, czy jest to klosz od żarówki do side assist, czy od reflektorów. Nadmierne skraplanie się wody świadczy, że układ gdzieś przepuszcza, a taki efekt w obydwu przypadkach nie jest porządny. Równie dobrze możesz przed każdym wejściem do auta sobie wejść w wielkie, soczyste gówn* i nanieść tego swoistego afrodyzjaku do środka i zafajdać sobie wszystko, twoja sprawa, twoje podejście - jak dbasz, tak masz, ale przestań szydzić z osób, które widzą w swoim aucie nieprawidłowości, a przez to, że często wydają znaczną część oszczędności, aby zakupić nowy samochód z salonu, to mają pełne prawo, żeby wszystko w nim funkcjonowało i działało jak należy... koniec wywodu.

MichG
Posty: 45
Rejestracja: 07 cze 2020, 20:40
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150 KM DSG 2020

Re: Wilgoć w podświetleniu lusterka

Post autor: MichG »

Pyro pisze: 10 lip 2020, 20:00 Jezu, u mnie też. Na szczęscie tylko w jednym. Chyba się potnę...a tak serio to mam to gdzieś. Wy naprawdę jesteście niewolnikami swoich samochodzików.
Czasami rozumiem sarkazm, ale czy Ty wykonujesz swoja pracę rzetelnie, tak by nikt Ci nic nie zarzucił?
Tego samego oczekuje się od innych.

ODPOWIEDZ