Uszczerbany rant felgi a gwarancja

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
velldrin
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2020, 20:17
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG 2020

Uszczerbany rant felgi a gwarancja

Post autor: velldrin »

Witam,

Odebrałem tydzień temu Karoqa i dzisiaj niestety zahaczyłem przy skręcie na parkingu o krawężnik... :evil: :(

Obrazek

W związku z tym mam pytania:
1. Czy powinienem to naprawić w ASO u producenta felgi?
2. Czy nie koliduje to z gwarancją jeśli bym naprawił to poza ASO?
3. Czy wymianę felg można dokonywać poza ASO bez wpływu na gwarancję?



Sponsor

Uszczerbany rant felgi a gwarancja

Sponsor


LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Uszczerbany rant felgi a gwarancja

Post autor: LutekTom »

Bardziej martwił bym się stanem opony. Mogła trwałe ucierpieć. Radzę podjechać do gumiarza i skonsultować. A felgą, jak tylko nie skrzywiona bym się mniej przejmował. Co do związku z gwarancją się nie wypowiem, bo nie rozumiem gwarancję czego masz na myśli.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


velldrin
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2020, 20:17
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG 2020

Re: Uszczerbany rant felgi a gwarancja

Post autor: velldrin »

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o opony to w sumie zamierzałem i tak przejść na całoroczne. Zastanawiam się tylko czy przy moim miejskim jeżdżeniu wytrzymam do jesieni. Możliwe że kupię po prostu nieco wcześniej.

Chodziło mi o gwarancję np. na elementy zawieszenia. Jeśli coś się stanie to czy mogę dostać odmowę ze względu na naprawę poza ASO lub brak naprawy.

RobertG7
Posty: 254
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Uszczerbany rant felgi a gwarancja

Post autor: RobertG7 »

Pytanie jak zamierzasz naprawiać tak uszkodzoną felgę? Szpachlowanie i lakierowanie? raczej bez sensu
Co do opony to na oko nic jej się nie stało, po prostu starłeś kawałek gumy, struktura nie została naruszona.

"3. Czy wymianę felg można dokonywać poza ASO bez wpływu na gwarancję?"
Jeżeli będą to oryginalne felgi zgodne ze specyfikacją do twojego modelu to nie ma potrzeby zgłaszać się z tym do ASO. Normalny "gumiarz" zrobi to tak samo, albo lepiej.
Jeżeli nieoryginalne to mogą się przyczepić przy ewentualnej usterce pojazdu, jeżeli taka nastąpi z różnych przyczyn.

W Audi tak to właśnie wygląda, a tam komplet felg (22") i zimówek do Q8 to koszt 36tys zł.

ODPOWIEDZ