Stukowe spalanie 1,6tdi

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
kwiatek88
Posty: 36
Rejestracja: 29 lut 2020, 20:35
Samochód: 1.6TDI

Re: Stukowe spalanie 1,6tdi

Post autor: kwiatek88 »

RobertG7 pisze: 13 lip 2020, 14:06 Serwis podpinał kompa, wykonał 3 jazdy próbne w zespole dwuosobowym. Efekt "spalania stukowego" zauważony, słyszalny w granicach obrotów, które wskazywałem. Diagnoza - taka charakterystyka silnika
Może i tak jest, ale można to sprawdzić. Musisz rozejrzeć się za takim samym lub podobnym, w miarę nowym autem(silnik taki jak Twój) i się po prostu przejechać. Zobaczysz wtedy czy zachowuje się tak samo, co potwierdzałoby wersję serwisu, albo dało argument do reklamacji. Podzwoń po najbliższych salonach, Skody, Seata, VW, może mają jakieś demo z tym silnikiem i mógłbyś się przejechać. Moje auto jest z 2017 roku, silnik jeszcze bez układu katalitycznego SCR(AdBlue), więc oprogramowanie trochę inne. Może coś zmienili...



Sponsor

Re: Stukowe spalanie 1,6tdi

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Stukowe spalanie 1,6tdi

Post autor: root »

Albo znajdź kogoś na forum ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Stukowe spalanie 1,6tdi

Post autor: RobertG7 »

Po testach z paliwami MilesPlus z Circle K oraz Verva Orlen, tankowane po całym zbiorniku - brak zmian. Nadal słyszalne „spalanie stukowe”. Jak znajdę dogodny termin i auto do testów w ASO to napiszę czy są różnice.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Stukowe spalanie 1,6tdi

Post autor: RobertG7 »

Byłem dziś w ASO, przetestowałem dwa takie Karoqi. Jeden z przebiegiem 1400km, drugi ponad 8tys. Identyczne odgłosy w obydwu, takie jak w moim, czyli ten typ tak ma. Jeżeli ktoś u siebie ich nie dostrzega, zapraszam, udowodnię że może się mylić :)

ODPOWIEDZ