Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: User karoq »

23tys za mną poza wpadającą blachą w wibracje pod kurakiem jest ok ,teraz mi pokazuje wymiane oleju przy 26 tys gdzie przy 8 tys wymienialem na wlasny koszt , z tego co mi wiadomo posiadaczy 4x4 polecam przy 50 tys sprawdziec pompe w haldexie bo mozna ją wczesniej wyczyscic jak wymienic . We wroclawiu dla zainteresowanych polecam VAG Serwis łukasz Kuśmir .

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka



Sponsor

Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Sponsor


Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: User karoq »

User karoq pisze:23tys za mną poza wpadającą blachą w wibracje pod kurakiem jest ok ,teraz mi pokazuje wymiane oleju przy 26 tys gdzie przy 8 tys wymienialem na wlasny koszt , z tego co mi wiadomo posiadaczy 4x4 polecam przy 50 tys sprawdziec pompe w haldexie bo mozna ją wczesniej wyczyscic jak wymienic . We wroclawiu dla zainteresowanych polecam VAG Serwis łukasz Kuśmir . ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
O koledzy mało rozmowni ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: Krteq »

Mój ma 8000. Też powoli przybieram się do wymiany oleju. Jedyny problem jaki miałem to matrix na maxidot. Zaświeciły się wszystkie linie, w przeróżnych kolorach. Pojawiło się to raz i po ponownym uruchomieniu samochodu znikło, więc nawet mnie jeździłem do serwisu.

chojnaś
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 21:22
Samochód: Skoda Karoq, 1.5 TSI DSG

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: chojnaś »

Ja mam 53000. Przy 45000 wyciek płynu chłodzącego w związku z czym wymiana pompy. Na szczęście wydłużyłem gwarancję na części do 4 lat więc wymiana darmowa.
Poza tym jest OK. Wymieniam olej co 15000. Przy 45000 wymieniłem filtr powietrza do spalania oczywiście odpłatnie bo wg serwisu wymienia się co 90000. Auto z czerwca 2018, 1,5 TSI DSG. Przy 60000 mam się zgłosić na wymianę świec. Przy okazji chcę wymienić olej w skrzyni.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: Andrew1962 »

Mój przekulał dopiero 12 tys. I poza tym dziwnym zachowaniem wskaźnika temperatury, o czym pisałem w osobnym wątku, żadnych problemów. Olej jeszcze nie wymieniany, zrobię wymianę przy 15 tys. Pozdrawiam Kolegów i Koleżanki oczywiście.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: RobertG7 »

12tys. Olej wymieniony po 2,5tys, za chwile wymienię po 15tys. Od początku lekko ściąga w prawo i tak jadę i jadę do ASO i dojechać nie mogę. :)
Poza tym tylko denerwujące spalanie stukowe na niskich obrotach (pisałem w oddzielnym temacie) nasiliło się.
Start/Stop odłączony - nie muszę pamiętać by go wyłączać i aku doładowywany normalnie, a nie „inteligentnie”

mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: mert82 »

12k przebiegu od nowości, czyli od 08.2019. Olej zmieniony przy 1000km i później przy 9000km. Żadnych problemów.

grzegorz636
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2020, 20:42
Samochód: kodiaq

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: grzegorz636 »

Witam
Takiego szajsu jeszcze nie miałem
Wziołem karoqa w lizing konsumencki silnik 1,6 ropa miał 8 km przebiegu dojechałem z salonu do domu przy 40 km zapaliła się kontrolka silnika pojechałem do servisu wymienili sterownik adblu , przy 400 km migała kontrolka świec żarowych ,zgasiłem silnik przestała migać przy 613 km zaświeciła się kontrolka silnika pojadę do servisu po świętach może coś zrobią teraz mam 700 km z czego 40 km przejechał pracownik serwisu i taka jest ta skoda !!!dobże że w lizingu nie zapłaciłem jeszcze pierwszej raty a już myślę o oddaniu tego szajsu

ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: ArKos »

8800km bez najmniejszych zastrzeżeń.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Jak wasze kuraki ....jakie przebiegi ?

Post autor: Marcooo »

13 000 km bez problemów 1.5 tsi 4x4 dsg. Tylko jakby czasami szczególnie przy ujemnych temp zawieszenie sprężyny są słyszalne przy zakręcie w małej prędkości.

ODPOWIEDZ