Przeciek w klapie bagaznika

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Przeciek w klapie bagaznika

Post autor: Lucien »

Przy otwieraniu klapy cieknie woda spod plastików.
Koszt samej weryfikacji w skodzie to 300 zł. Przyczyn może być wiele. Na forum UK użytkownik Karoqa znalazł przeciek: przez śruby mocowania amortyztorów klapy.
Czy ktoś demontował plastik? Może znacie jakiś link jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić?



Sponsor

Przeciek w klapie bagaznika

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Przeciek w klapie bagaznika

Post autor: Marcooo »

Lucien pisze: 20 lut 2021, 12:10 Przy otwieraniu klapy cieknie woda spod plastików.
Koszt samej weryfikacji w skodzie to 300 zł. Przyczyn może być wiele. Na forum UK użytkownik Karoqa znalazł przeciek: przez śruby mocowania amortyztorów klapy.
Czy ktoś demontował plastik? Może znacie jakiś link jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić?
A gwarancja ? Jak już nie masz to jedż do zwykłego mechanika . Myśle ze za naprawę tylko weźmie. Aso się ceni widzę...

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Przeciek w klapie bagaznika

Post autor: Islandermw »

Lucien pisze: 20 lut 2021, 12:10 Przy otwieraniu klapy cieknie woda spod plastików.
Koszt samej weryfikacji w skodzie to 300 zł. Przyczyn może być wiele. Na forum UK użytkownik Karoqa znalazł przeciek: przez śruby mocowania amortyztorów klapy.
Czy ktoś demontował plastik? Może znacie jakiś link jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić?
Miałem to samo w zeszłym roku. Po deszczu, otwarcie klapy wiązało się z małym wodospadem:
https://share.icloud.com/photos/0uQacsg ... 9Yn9cIiLjQ
W ASO dopatrzyli się, że szpara pomiędzy dolną krawędzią klosza, a blachą jest z jednej strony większa. Mała zaprawka na gwarancji rozwiązała problem - od marca jest sucho.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Przeciek w klapie bagaznika

Post autor: Lucien »


Islandermw pisze:
W ASO dopatrzyli się, że szpara pomiędzy dolną krawędzią klosza, a blachą jest z jednej strony większa. Mała zaprawka na gwarancji rozwiązała problem - od marca jest sucho.
Co masz na myśli "zaprawka"?
Czy osuszali klapę w środku?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Przeciek w klapie bagaznika

Post autor: Islandermw »

Lucien pisze: 25 lut 2021, 6:15
Co masz na myśli "zaprawka"?
Czy osuszali klapę w środku?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Ściągali wszystkie plastiki żeby osuszyć i oczyścić wnętrze klapy. Co do "zaprawki" to szczerze mówiąc nie wiem co mieli na myśli - zwyczajnie mnie to nie obchodziło. Raczej nie robili nic z zewnątrz bo na pewno klapa nie była ponownie lakierowana, a nie ma tam żadnego śladu ingerencji. Oczywiście może się okazać, że wystarczyło odpowiednio osadzić klosz lampy i było po problemie, a śpiewka o zaprawce była tylko po to aby wyciągnąć dodatkową kasę od importera. Fakt jest jednak taki, że jak oddawałem im auto to była wyraźna różnica w wielkości tych szpar (porównywaliśmy nawet z autami stojącymi w salonie), a po wszystkim są niemal identyczne.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Przeciek w klapie bagaznika

Post autor: Lucien »

Dzięki Islandermw !
Sprawdziłem dziś u siebie te klosze. O ile lewy siedzi mocno, to prawy lekko się przemieszcza pod naciskiem.

ODPOWIEDZ