Listwy boczne

Zdjęcia, linki, informacje na temat tuningu optycznego Karoqa
Paweł
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2022, 18:30
Lokalizacja: Kato
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI 110 kW manual

Listwy boczne

Post autor: Paweł »

Cześć. Czy ktoś nakładał na swojego Karoqa listwy boczne w celach ochronnych ? Mam coś takiego w swoim Peugeocie i wiele razy chroniły mnie przed wgnieceniami i zarysowaniem swojego i cudzego auta na parkingu. Gdzie można coś takiego dostać do Karoqa (ktoś coś poleca?), czy w ASO to mi potem założą ? Jak one się mają do gwarancji na lakier ? Czy po ewentualnym odklejeniu zniszczą lakier ? Proszę o opinie jeśli ktoś coś takiego ma.



Sponsor

Listwy boczne

Sponsor


Grzeg0rz65
Posty: 18
Rejestracja: 21 sie 2021, 11:03
Samochód: Skoda Karoq 1,5 Tsi 110kW

Re: Listwy boczne

Post autor: Grzeg0rz65 »

Kupiłem coś takiego i teraz po czasie,zacząłem się zastanawiać czy to dobry pomysł.
Obrazek

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Listwy boczne

Post autor: RobertG7 »

Chyba nie chcielibyście szczerych odpowiedzi co do praktyczności i wyglądu takich listew... :)

Paweł
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2022, 18:30
Lokalizacja: Kato
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI 110 kW manual

Re: Listwy boczne

Post autor: Paweł »

Grzeg0rz65 pisze: 18 sty 2022, 8:33 Kupiłem coś takiego i teraz po czasie,zacząłem się zastanawiać czy to dobry pomysł.
Obrazek
Skąd Twoje wątpliwości ?

Paweł
Posty: 15
Rejestracja: 15 sty 2022, 18:30
Lokalizacja: Kato
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI 110 kW manual

Re: Listwy boczne

Post autor: Paweł »

RobertG7 pisze: 18 sty 2022, 13:53 Chyba nie chcielibyście szczerych odpowiedzi co do praktyczności i wyglądu takich listew... :)
Ja bym chciał :) Myślałem o takich listwach:

Obrazek

Grzeg0rz65
Posty: 18
Rejestracja: 21 sie 2021, 11:03
Samochód: Skoda Karoq 1,5 Tsi 110kW

Re: Listwy boczne

Post autor: Grzeg0rz65 »

W nissanie Qashqaiu mam szersze,bardziej wypukłe i się sprawdzają.Te są płaskie i cienkie,więc nie wiem czy spełnią swoje "ochronne" działanie. Kupiłem zestaw listwy,nakładki na progi i zderzak. Komplet w jednej kolorystyce i o takiej samej fakturze. A teraz przez te wąskie listwy mam dylemat. Przymocuję próbnie i zobaczę jak będą wyglądać i czy jest szansa na jakąkolwiek ochronę.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Listwy boczne

Post autor: langolier »

Czy te listwy są w najbardziej wystającej części drzwi ?
Jak stukasz innych to najczęściej krawędzią własnych drzwi, więc ta funkcjonalność odpada.
Jak ktoś stuka Ciebie to miejsce stuknięcia zależy od profilu drzwi "ktosia", raczej nie wceluje Ci w Twoją wąską listwę. Więc to też odpada.
A jak podoba ci się konkretna listwa boczną to ją instaluj i nie patrz na opinię innych.


ODPOWIEDZ