Canton DSP - jaki procesor?

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Canton DSP - jaki procesor?

Post autor: Bomber »

Panowie,

Jakie DSP / DAC siedzi we wzmacniaczu audio w zestawie Karoqa z Cantonem? Głośniki są opisywane nawet na stronie Canotona ale co za DSP/DAC już nie :)


Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Sponsor

Canton DSP - jaki procesor?

Sponsor


Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Canton DSP - jaki procesor?

Post autor: Carly_pl »

Znalazłem tylko informację, że jest 10-kanałowy wzmacniacz o mocy 570W i znajduje się pod fotelem kierowcy. Nie ma żadnych szczegółów odnośnie DSP..
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Canton DSP - jaki procesor?

Post autor: Bomber »

No właśnie . To jest w każdym press info ale nie ma szczegółów .https://skoda-karoq.presskitservice.com/ W necie też nic o tym nie znalazłem. W O3 też miałem Cantona i też zero informacji :( a tak z czystej ciekawości bym się dowiedział , bo Canton gra nie wybitnie ale ładnie :-) Napewno dodatek warty uwagi.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Canton DSP - jaki procesor?

Post autor: Darek »

System audio jest wspólnym dzieckiem firm Canton i Harman. Dopóki ktoś nie otworzy urządzenia to można jedynie przypuszczać, że Canton dostarczył głośniki a Harman elektronikę.

Jak zapewnia Harman, system został akustycznie dostrojony do wnętrza Kodiaq'a. Zapewne ta sama wersja gra w Karoq'u. Nie mam natomiast informacji, czy procesory audio są te same co w O3.

W urządzeniach audio montowanych w samochodach czasem trudno jest odczytać oznaczenie i producenta procesorów. Są one często przykryte metalowym jarzmem, które odprowadza ciepło i zabezpiecza układ przed oderwaniem od płytki drukowanej. Niestety ekologiczna technologia lutowania bezołowiowego sprawia, że przy drganiach piny tych układów potrafią odklejać się od płytki drukowanej. Stąd takie zabezpieczenia.

Schematów tych urządzeń raczej się nie znajdzie. Po latach coś tam wycieknie z komputerów projektantów.

Z informacji, jakie posiadam - jako wzmacniacze mocy pracują układy TDA75610DAA (3 sztuki) i TDF8599CTH/N1 (2 sztuki).

ODPOWIEDZ