MirrorLink

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

MirrorLink

Post autor: Shadoon »

Czy działa Wam zupełne odwzorowanie (lustrzane) telefonu z androidem za pośrednictwem MirrorLink? Youtube, przeglądarka, itd.?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

MirrorLink

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: MirrorLink

Post autor: M a r c i n »

Wszystko zależy od telefonu, a konkretnie nakładki androida jaką masz. 1:1 najlepiej działał do tej pory na Soniakach. Ale i tak nie ma nic lepszego jak CustomROM w telefonie ;)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

januarson
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2019, 12:35
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI

Re: MirrorLink

Post autor: januarson »

Mam podobny problem.
Telefon (Samsung A3) łączy się przez Mirrorlinka. Jest możliwość skorzystania z kompatybilnych aplikacji (Carmode, Audioteka) jednak nie działa wyświetlanie ekranu telefonu na ekranie w samochodzie...

Czy ktoś stosował jakieś triki aby przejść przez ten problem ? Czy to kwestia oprogramowania w telefonie czy samochodzie?
Po połączeniu z Mirrorlinkiem moje menu (wyskakujące) jest jakieś okrojone w stosunku do tego co widzę na filmikach youtube (zamiast 5 ikon, mam tylko 2 )

Mirorrlink ver 1.1.27
Android 7.0

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: MirrorLink

Post autor: PauLkr »

Mirror link nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem lustrzanym jak np działa podłączanie monitora do laptopa. Działają tylko wybrane, certyfikowane aplikacje na specjalnych zasadach (np. podczas jazdy - brak dostępu do wyświetlania lub brak możliwości pisania).
Jedyną znaną mi, użyteczną nawigacją w warunkach polskich jest sygic. Generalnie mało deweloperów chce płacić za taką możliwość, więcej na - https://mirrorlink.com/apps. Działa jeszcze Samsung CarMode, ale też jest mocno organiczny w stosunku do króla - Android Auto (nie mam IOS więc się nie wypowiadam w temacie Apple).
Jeśli chodzi o standard Android Auto to jest tu trochę lepiej, aplikacji jest więcej, ale o oglądaniu filmów podobnie jak w MirrorLink możemy zapomnieć... bez modyfikacji softu.
Część blokad jest w sofcie telefonu część w samochodzie, ale w pierwszej kolejności trzeba odblokować smartfona. Wtedy jeśli nawet na postoju wszystko działa może się wyłączać po ruszeniu co już wymaga ingerencji w soft auta.

Podsumowując Mirror Link i Android Auto to dwa podobne rozwiązania, ale domyślnie żadne z nich nie pozwala na wrzucenie menu i dowolnej aplikacji z telefonu na ekran w aucie.

Kiedyś dało się obejść te ograniczania przez aplikację Sony do mirror linku. Czytałem też o możliwości obejściu przez dodatkowy telefon, ale osobiście odpuściłem i przestawiłem się na nawigację Google Maps, od jakiegoś czasu też działa RMF stream i stacje tematyczne w ramach Android Auto.

ODPOWIEDZ