Okładki albumów (Amundsen)

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Okładki albumów (Amundsen)

Post autor: Lucien »

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób aby zawsze po wgraniu muzyki na kartę pamięci pokazywały się okładki płyt? Raz mi się to udaje a raz nie, i nie wiem dlaczego się nie udaje.



Sponsor

Okładki albumów (Amundsen)

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Okładki albumów (Amundsen)

Post autor: Shadoon »

Lucien pisze:Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób aby zawsze po wgraniu muzyki na kartę pamięci pokazywały się okładki płyt? Raz mi się to udaje a raz nie, i nie wiem dlaczego się nie udaje.
Zwyczajnie musi być dograny do folderu (na karcie sd oprócz muzyki) plik graficzny z okładką płyty.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Okładki albumów (Amundsen)

Post autor: Darek »

Mam co prawda Columbusa, ale zasada jest ta sama. W folderze z muzyką okładka zapisana jest w pliku o nazwie "folder.jpg". Ten plik jest często ukryty i trzeba zmienić opcje wyświetlania, żeby go zobaczyć.

Wystarczy dowolną grafikę o rozmiarze 200x200 pikseli zapisać pod tą nazwą w folderze z muzyką i wyświetli się na ekranie.

Druga istotna rzecz, to każdy plik mp3 musi mieć uzupełnione podstawowe dane we właściwościach: Autor, tytuł i chyba gatunek. Sprawdzę przy okazji co mam na karcie SD i poprawię ten post wieczorem.

*****

No to zgodnie z obietnicą: we właściwościach utworu uzupełniamy pola: tytuł, wykonawcy uczestniczący, wykonawca albumu i album.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 15:44 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Okładki albumów (Amundsen)

Post autor: Lucien »


Darek pisze:
Sprawdzę przy okazji co mam na karcie SD i poprawię ten post wieczorem.
Obrazek

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Okładki albumów (Amundsen)

Post autor: Darek »

Uzupełniłem. Jeśli zgrywamy oryginalną płytę, to wszystko jest w zasadzie zrobione z automatu. Ja zrobiłem sobie kilka folderów ze składankami. I wtedy niestety trzeba uzupełnić dane plików mp3 oraz zrobić sobie obrazek, który wyświetli się zamiast logo karty SD.

sebekdj
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2019, 11:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Okładki albumów (Amundsen)

Post autor: sebekdj »

Lucien pisze: 06 kwie 2019, 15:27 Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób aby zawsze po wgraniu muzyki na kartę pamięci pokazywały się okładki płyt? Raz mi się to udaje a raz nie, i nie wiem dlaczego się nie udaje.
Możesz wgrać okładki do plików mp3 w programie Mp3Tag lub innym. Z tego co zaobserwowałem w praktyce, okładka nie może być większa niż około 600x600 pikseli i najlepiej w formacie jpg. Najlepiej zbliżyć się do rozmiaru 600x600 pikseli, wówczas grafika będzie ostra i ładna :)

ODPOWIEDZ