Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
velldrin
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2020, 20:17
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG 2020

Re: Android Auto

Post autor: velldrin »

Karoq do 2020 roku ma wersję infotainment MIB 2.0 chyba, dopiero od 2021 dostanie nowszą 3. Z tego co wyczytałem niestety w 2.0 oprogramowane do modułu wifi nie obsługuje wifi direct, który to jest obsługiwany przez Android Auto do bezprzewodowej komunikacji. Raczej wątpię by go zaktualizowali.



Sponsor

Re: Android Auto

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Android Auto

Post autor: Shadoon »

Samsung wycofał się z Mirror Link. Przez Android Auto rozumiem, że aplikacji MyŠkoda nie uruchomię, żeby podejrzeć parametry pracy samochodu, akumulatora itd.? U mnie z Samsungiem nie widzi pod AA tej aplikacji. Oczywiście mapy Google, Spotify chodzą elegancko.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Android Auto

Post autor: M&M »

Taka ciekawostka co do Android Auto. Ostatnio się chwilę tym bawiłem i okazało się, że na jednym z telefonów Android Auto działa mi bezprzewodowo.
Mam dwa telefony prywatny Pocophone F1 i służbowy Samsung Galaxy XCover 4S.
Początkowo parowałem samochód tylko z POCO i Android Auto działa tam tylko po kabelku. Ale ostatnio natchnęło mnie, żeby sparować sobie Samsunga i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że AA śmiga bezprzewodowo. Ot taka ciekawostka.
Oba telefony są na androidzie 10.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Android Auto

Post autor: RobertG7 »

Próbował Ktoś z Was połączyć Xiaomi Mi 8 czy jakikolwiek Xiaomi? Osobiście mam jabłkowy tel. i tu wszystko działa jak w zegarku, ale tego androidowego za chiny ludowe nie jestem w stanie sparować

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Android Auto

Post autor: Shadoon »

RobertG7 pisze:Próbował Ktoś z Was połączyć Xiaomi Mi 8 czy jakikolwiek Xiaomi? Osobiście mam jabłkowy tel. i tu wszystko działa jak w zegarku, ale tego androidowego za chiny ludowe nie jestem w stanie sparować
Bo to właśnie Chiny Ludowe ;-)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Teufel
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:13
Samochód: Karoq 190KM 4x4

Re: Android Auto

Post autor: Teufel »

M&M pisze:Taka ciekawostka co do Android Auto. Ostatnio się chwilę tym bawiłem i okazało się, że na jednym z telefonów Android Auto działa mi bezprzewodowo.
Mam dwa telefony prywatny Pocophone F1 i służbowy Samsung Galaxy XCover 4S.
Początkowo parowałem samochód tylko z POCO i Android Auto działa tam tylko po kabelku. Ale ostatnio natchnęło mnie, żeby sparować sobie Samsunga i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że AA śmiga bezprzewodowo. Ot taka ciekawostka.
Oba telefony są na androidzie 10.
Próbowałem z Samsung S20+ i nie potrafię bezprzewodowo... Co ustawiałeś i która masz nawigację w Karoq?

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam,
Jacek

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Android Auto

Post autor: M&M »

Teufel pisze: 15 kwie 2021, 12:25
M&M pisze:Taka ciekawostka co do Android Auto. Ostatnio się chwilę tym bawiłem i okazało się, że na jednym z telefonów Android Auto działa mi bezprzewodowo.
Mam dwa telefony prywatny Pocophone F1 i służbowy Samsung Galaxy XCover 4S.
Początkowo parowałem samochód tylko z POCO i Android Auto działa tam tylko po kabelku. Ale ostatnio natchnęło mnie, żeby sparować sobie Samsunga i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że AA śmiga bezprzewodowo. Ot taka ciekawostka.
Oba telefony są na androidzie 10.
Próbowałem z Samsung S20+ i nie potrafię bezprzewodowo... Co ustawiałeś i która masz nawigację w Karoq?

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka
Mam Amundsena w Karoqu z lutego 2021, a jeśli chodzi o ustawienia to nie robiłem nic nadzwyczajnego, krok po kroku to co do mnie pisał karoq i telefon. w tej chwili nie pamiętam co tam do mnie konkretnie wypisywał, ale robiłem dokładnie to co chciał kreator.

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Android Auto

Post autor: M&M »

RobertG7 pisze: 15 kwie 2021, 12:02 Próbował Ktoś z Was połączyć Xiaomi Mi 8 czy jakikolwiek Xiaomi? Osobiście mam jabłkowy tel. i tu wszystko działa jak w zegarku, ale tego androidowego za chiny ludowe nie jestem w stanie sparować
Jeśli chodzi o samo sparowanie telefonu, to z Pocophone F1 (by Xiaomi) nie miałem problemu. Ale pierwsze kroki z Android Auto nie były już takie piękne, bo za wspomniane "chiny ludowe" nie chciało to ze sobą gadać (oczywiście po kablu). Problemem okazało się to, że na telefonie korzystałem ze sklonowanych aplikacji. Niestety klonowanie aplikacji ma wpływ na jakieś rejestry związane z usługami googla i niestety się to gryzło, nie pozwalając uruchomić Android Auto. Po tym jak usunąłem sklonowaną aplikację i wyczyściłem wszystkie jej pozostałości w pamięci, udało mi się nawiązać połączenie Android Auto z samochodem po kablu.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Android Auto

Post autor: RobertG7 »

M&M pisze: 15 kwie 2021, 13:25
RobertG7 pisze: 15 kwie 2021, 12:02 Próbował Ktoś z Was połączyć Xiaomi Mi 8 czy jakikolwiek Xiaomi? Osobiście mam jabłkowy tel. i tu wszystko działa jak w zegarku, ale tego androidowego za chiny ludowe nie jestem w stanie sparować
Jeśli chodzi o samo sparowanie telefonu, to z Pocophone F1 (by Xiaomi) korzystałem ze sklonowanych aplikacji.
Nie jestem w ogóle androidowy, więc jak możesz podpowiedzieć jak te sklonowane odszukać? Chodzi o klonowane z innego aparatu przy zmianie urządzenia na nowsze?

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Android Auto

Post autor: M&M »

nakładka MIUI na androida, która pracuje prawie na wszystkich telefonach od xiaomi umożliwia klonowanie aplikacji (dzięki temu można mieć powieloną tą samą aplikację, na których można zalogować się na różnych kontach). Klonowanie konkretnych aplikacji jest operacją, którą należy samemu zainicjować. Zatem jeśli nigdy nie dokonywałeś świadomie klonowania aplikacji na swoim telefonie to zapewne Twój problem jest całkowicie inny niż ten który przywołałem.
Generalnie to masz problem z podłączeniem w ogóle telefonu do samochodu (przez bluetooth) czy problem tylko z uruchomieniem Android Auto?

ODPOWIEDZ