Bluetooth vs. Bluetooth Plus

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
lgojniczek
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2019, 14:49
Lokalizacja: Ustroń
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSi

Bluetooth vs. Bluetooth Plus

Post autor: lgojniczek »

Cześć wszystkim

Mam pytanie w związku z dwiema opcjami wyposażenia (mam jeszcze możliwość zmiany konfiguracji bo jestem na początku okresu oczekiwania):
1. Bluetooth (bez połączenia z anteną zewnętrzną, bez Phone box –bez wzmacniania sygnału GSM)
2. Bluetooth Plus (z obsługą WLAN, połączenie z anteną zewnętrzną, Phone box –wzmacnianie sygnału GSM, bezprzewodowa ładowarka do smartfona)Wymaga: nawigacja AMUNDSEN

Czy w przypadku standardowej opcji czyli numer 1 jest możliwość spięcia telefonu z samochodem za pomocą HotSpotu uruchomionego w telefonie? Czy też w opcji numer 1 samochód nie potrafi łączyć się w ogóle z sieciami WiFi (jeśli tak to jak realizowany jest dostęp do sieci Internet?).

Dodam tylko że zamówiłem wersję Style z pakietem Comfort a więc nawigacja Amundsen jest i usługa Infotainment Online
też.



Sponsor

Bluetooth vs. Bluetooth Plus

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Bluetooth vs. Bluetooth Plus

Post autor: c#Hunter »

lgojniczek pisze: 01 gru 2019, 10:15 Cześć wszystkim

Mam pytanie w związku z dwiema opcjami wyposażenia (mam jeszcze możliwość zmiany konfiguracji bo jestem na początku okresu oczekiwania):
1. Bluetooth (bez połączenia z anteną zewnętrzną, bez Phone box –bez wzmacniania sygnału GSM)
2. Bluetooth Plus (z obsługą WLAN, połączenie z anteną zewnętrzną, Phone box –wzmacnianie sygnału GSM, bezprzewodowa ładowarka do smartfona)Wymaga: nawigacja AMUNDSEN

Czy w przypadku standardowej opcji czyli numer 1 jest możliwość spięcia telefonu z samochodem za pomocą HotSpotu uruchomionego w telefonie? Czy też w opcji numer 1 samochód nie potrafi łączyć się w ogóle z sieciami WiFi (jeśli tak to jak realizowany jest dostęp do sieci Internet?).

Dodam tylko że zamówiłem wersję Style z pakietem Comfort a więc nawigacja Amundsen jest i usługa Infotainment Online
też.
W przypadku opcji nr1 jest tak że po blutooth masz spiety telefon i widzisz wszystko, kontakty stan baterii itp. Internet aby mieć musisz postawić HotSpot. U mnie to wszystko robię z telefonu. Aby to zautomatyzować polecam aplikację tasker.

W opcji numer dwa, jak kiedyś szukałem, powinna być opcja udostępniania internetu po bluetooth do samochodu. Czyli nie trzeba hotspota. To by była główna różnica . Nie jestem jednak tego pewien! Trzeba dopytać!

ODPOWIEDZ