Odtwarzacz CD w Karoq

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
MusiCManiaC

Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: MusiCManiaC »

Witam,

Czy nie ma innej opcji podłączenia CD Playera (np.USB) jak tylko odpowiednio droższe opcje wyposażenia? Zamawiam samochód z nagłośnieniem i subem Canton.Mam nadzieję że muzyka z premium spotify będzie brzmiała dobrze ale nadal jakoś nie mogę przełknąć braku CD pomimo iż ten nośnik odchodzi do lamusa.



Sponsor

Odtwarzacz CD w Karoq

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: elektrod »

Proponuje zrzucić CD do mp3/flac/wma/wav na kartę SD i nie musisz przekładać i wozić tych płyt, a wszystko na małej karcie

MusiCManiaC

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: MusiCManiaC »

No chyba nie chcesz mi powiedzieć że jakośc dobrego mp3 jest lepsza jak CD?bo to żart... Tematem interesuje się od jakiegoś czasu i z tego co wyczytałem to zestaw audio w Karoq nie jest w stanie odczytać FLAC powyżej 128kb/s a porządne FLAC-i mają ponad 1000kb/s.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: elektrod »

Nie twierdzę, że mp3 jest lepsze od CD bo tak nie jest, aczkolwiek na moje uszy w zupełności wystarcza. A co do FLAC-a to poniżej z instrukcji Karoqa str. 158 wynika, że do 5,5 Mb/s. Dodam, że to jest na papierze i tego nie sprawdzałem


Obrazek

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: Kraq »

elektrod pisze: 18 lut 2018, 13:12 Nie twierdzę, że mp3 jest lepsze od CD bo tak nie jest, aczkolwiek na moje uszy w zupełności wystarcza. A co do FLAC-a to poniżej z instrukcji Karoqa str. 158 wynika, że do 5,5 Mb/s. Dodam, że to jest na papierze i tego nie sprawdzałem


Obrazek
W sobotę testowałem pliki FLAC (bez kompresji) w salonie w dwóch Karoqach (bez Canton i z Canton) i chodzą bez problemu. A co do różnic w jakości między CD i FLAC, to w mojej ocenie w samochodzie jest to niezauważalne. Jeśli CD to tylko w domu. Testowałem poprzednio te same utwory w plikach mp3 320kbps i powiem, że ja różnicy między mp3 320kbps a plikami FLAC nie słyszę. Napiszę więcej, radio standardowe gra tak samo jak system Canton. Przekonałem się na własnych uszach, że system Canton w Karoqu to nic nadzwyczajnego, po wyciszeniu suba z tyłu gra tak samo jak zestaw stokowy. Sam sub w Cantonie po przekroczeniu 50% skali głośności ogólnej trzeszczy (rezonansuje) niemiłosiernie w bagażniku. W radiu stokowym nic nie trzeszczy, dźwięk jest czysty i klarowny z wystarczającą porcją basu z głośników w drzwiach.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: marcin »

Kraq pisze: 18 lut 2018, 17:39 Napiszę więcej, radio standardowe gra tak samo jak system Canton. Przekonałem się na własnych uszach, że system Canton w Karoqu to nic nadzwyczajnego, po wyciszeniu suba z tyłu gra tak samo jak zestaw stokowy. Sam sub w Cantonie po przekroczeniu 50% skali głośności ogólnej trzeszczy (rezonansuje) niemiłosiernie w bagażniku. W radiu stokowym nic nie trzeszczy, dźwięk jest czysty i klarowny z wystarczającą porcją basu z głośników w drzwiach.
Ja nie jestem melomanem, ale lubię posłuchać nie trzeszczącej muzyki. Za Cantona nie dopłacałem, bo uważam, że to zbędny wydatek. Może gdyby SUB był zabudowany w nadkolu, przemyślał bym to, a tak mnie jakoś nie przekonywał.
Sprzedawca sam mówił, że standardowe nagłośnienie jest wystarczające.

MusiCManiaC

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: MusiCManiaC »

Dziękuję za informacje :) to mam zagwozdkę... nie mam piętnastu lat i nie mam ochoty jeździć samochodem gdzie karoseria z tyłu "pierdzi" z powodu suba.Testowałes ustawienia equalizera w palyerze?
Wybierając audio bez subwoofera tracę również głosnik pod przednią szybą.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: marcin »

MusiCManiaC pisze: 18 lut 2018, 19:16 Wybierając audio bez subwoofera tracę również głosnik pod przednią szybą.
ale zyskujesz dzięki temu spory schowek :-)

MusiCManiaC

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: MusiCManiaC »

Własnie nie zależy mi na schowku tylko dobrej jakosci naglosnieniu, po jakim czasie mogę zacząć dłubać w aucie i zakładać np.swoje głosniki?

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Odtwarzacz CD w Karoq

Post autor: Kraq »

MusiCManiaC pisze: 18 lut 2018, 19:16 Dziękuję za informacje :) to mam zagwozdkę... nie mam piętnastu lat i nie mam ochoty jeździć samochodem gdzie karoseria z tyłu "pierdzi" z powodu suba.Testowałes ustawienia equalizera w palyerze?
Wybierając audio bez subwoofera tracę również głosnik pod przednią szybą.
Suba możesz przyciszyć według własnych potrzeb.
Taki sam equalizer (tony wysokie - tony średnie - tony niskie) jest zarówno w radiu stokowym jak i w systemie Canton. W Cantonie masz dodatkowo głośność suba i tryby specjalne typu Rock, Pop, ... i tryb Surround.
Jeśli chodzi o mnie to jestem wyznawcą słuchania muzyki w trybie "stereo", a to oznacza, że uznaję tylko dwa kanały i nie uznaję sztucznych trybów surround. A jeśli chodzi o głośnik centralny to jest to "gadżet" o średnicy 80mm, który raczej niewiele wnosi. Dla mnie system Canton to właśnie ten mały głośniczek i plastikowy subwoofer w bagażniku.
Poczytałem opinie osób z forum Octavii o Cantonie i zamieszczę kilka cytatów:
"CANTON gra ok, ale nie jest to jakieś topowe audio."
"Zgadzam się z moim przedmówca, dokładnie tak jest, szału nie ma...."
"Zdecydowanie nie polecam dokładania CANTONA. Ja w swojej OIII mam, gra to trochę lepiej jak seria ale za ok 600 zł zrobisz porządne wytłumienie przodu. Seryjne głośniki są naprawdę OK a w połączeniu z wytłumieniem drzwi naprawdę odczujesz sporą różnice in plus."
"W mojej też jest CANTON i najszczerzej gdybym teraz konfigurował samochód to bym go nie założył. (...) Nie mogę powiedzieć czy jest lepiej czy gorzej od serii bo nie słyszałem serii w OIII FL. Ale Canton 4 liter nie urywa, żeby odczuć różnicę to trzeba słuchać bardzo głośno."

ODPOWIEDZ