Aktualizacja map z uptade portal

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Post autor: Andrew1962 »

OK. Jestem po pierwszej trasie po wgraniu tej okrojonej ECE 4 2022/2023 aktualizacji i informuję, że wszystko hula jak należy. Pozdrawiam



Sponsor

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Sponsor


M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Post autor: M&M »

Pojawiła się może komuś aktualizacja map w Karoqu w wersji bez karty pamięci (multimedia w wersji e-sim)?
Bo mam go od lutego 2021, a mapy nie miały jeszcze ani jednej aktualizacji. Update ma się ponoć odbywać zdalnie. Póki co aktualizował się tylko sam system, kilkukrotnie jakieś nieznaczące poprawki, ale żadnego poważnego update'u (w tym map) jeszcze nie miałem.

Wilek
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2022, 18:51
Samochód: KAROQ 1,5 150KM

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Post autor: Wilek »

Mam ten sam problem (Amundsen) - od zakupu w październiku 2020r żadnej aktualizacji. W portalu update jest mapa z 2022r do ściągnięcia ale na kartę. Podobno jednak można mapę zapisać na pendrive i zaktualizować przez USB-C? Czy komuś się udało? Z tą aktualizacją online to chyba jakaś ściema - skoro aktualna mapa waży prawie 30 GB to ile potrwa pobieranie? Mało prawdopodobne, żeby dogrywały się tylko nowe informacje. Czy jest gdzieś w systemie miejsce, gdzie można ręcznie zainicjować pobranie mapy? Podobno nie trzeba mieć wykupionej opcji przesyłu danych - np. łącząc się w garażu przez sieć WIFI?

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Post autor: M&M »

Podzielę się swoimi doświadczeniami, może komuś się przydadzą.
Mam Karoqa wyprodukowanego w styczniu 2021 z nawigacją Amundsen. System multimedialny to już MIB3 czyli bez slotu na karty pamięci (jest wyposażony w e-sim i miał się sam aktualizować gdy wykupione usługi online). W pierwszym roku użytkowania kilka bzdurnych nic nie wnoszących aktualizacji sklepu. potem wszystko stanęło.
Sprzęt: H22
oprogramowanie : 0270
baza map nawigacji: 21.5
Pierwszy rok skoda online był gratis, potem wykupiłem sobie na kolejny okres bo chciałem mieć live traffic. Według producenta, gdy posiada się wykupione usługi online to wszystkie aktualizacje powinny odbywać się automatycznie, gdy tylko zostaną wykryte. O ile aktualizacje w postaci poprawek do sklepu skoda się odnajdywały, to już inne znaczące niestety nie. W międzyczasie koledzy z systemami z kartą SD zaktualizowali swoje mapy navi dwukrotnie, a ja cały czas na wersji 21.5.
Ostatnio byłem na pierwszym przeglądzie po 2 latach, gdzie zgłosiłem problem z brakiem aktualizacji. W serwisie potwierdzono problem z aktualizacją. Ponoć info takie pojawiło się w informatorze technicznym. dla oprogramowania w wersji 0270 występował błąd, który blokował aktualizacje. Wgrano mi najnowszą możliwą wersję oprogramowania tj. 0306. Serwis stwierdził, że navi powinno teraz zacząć pobierać aktualizacje. Początkowo nic nie zauważyłem. przez około tydzień czasu nic się nie działo. Chciałem zgłaszać na serwis że problem nadal występuje. Wszedłem w info o systemie i o dziwo baza map nawigacji to teraz 22.12.
Zatem w przypadku aktualizacji bazy map nie pojawiają się żadne komunikaty ani powiadomienia (gdy są dostępne aktualizacje systemowe to pojawiają się powiadomienia). Aktualizacja map odbywa się całkowicie w tle.
Wniosek: Jeśli ktoś z Was posiada MIB3 w wersji oprogramowania 0270 i chce korzystać z automatycznych aktualizacji to niech czym prędzej pędzi do serwisu zaktualizować system.

Dla tych którzy nie mają wykupionych usług online, jest też droga, o której pisał kolega z postu wyżej. Pendrive usb-c i procedura opisana w pdf'ie na stronie updateportal https://updateportal.skoda-auto.com/Dow ... s-mib3.pdf
ale tej drogi nie próbowałem. Swoją drogą ciekawe czy zadziałałby ten typ aktualizacji przy felernym sofcie 0270.

dxtr80
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2022, 10:55
Samochód: Karoq 2022 4x4 2l 190KM

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Post autor: dxtr80 »

Hej,

właśnie czytam wątek związany z OTA i mapami. Mam Karoq'a z października 2022.
HW: H22
SW: 0306
Mapy 22.12

Jednakże po znalezieniu informacji, że są nowe mapy i ściągnięciu ich na dysk, nie jestem w stanie odpalić ich przez pendriva na usb-c. Pendrive sformatowany jest jako exFat i fat32. Niestety żadna informacja po odpaleniu zapłonu i włożeniu pena (w jeden z dwóch portów usb-c przy "zapalniczce" w przedniej konsoli) się nie pokazuje.
Stojąc pod domem w zasięgu WiFi (lub przez Hotspot w telefonie) i po sparowaniu z nią samą też żadnej informacji o nowych mapach nie ujrzałem.

Tak więc ani przez OTA ani przez pen, nie udało mi się odpalić aktualizacji. A jeżdżenie z wetkniętym pendrivem przez bliżej nie określoną ilość km (bez widocznego powiadomienia) jakoś mnie nie przekonuje.

Ile taka usługa w ASO kosztuje?
..
Karoq 2022 Sportline 4x4 2l 190KM

dxtr80
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2022, 10:55
Samochód: Karoq 2022 4x4 2l 190KM

Re: Aktualizacja map z uptade portal

Post autor: dxtr80 »

Hej,

w moim Karoqu mapa instaluje się poprzez OTA i nie pokazuje przy tym zadnego komunikatu. Jakiś czas temu jak przeszedłem do ustawień zauważyłem, że wersja się zmieniła na nowszą - tylko tyle.

Szkoda, że nie ma żadnej wiadomości - w innych autach Audi, Jaguar taka informacja się pojawia...


pozdr.
Robert
..
Karoq 2022 Sportline 4x4 2l 190KM

ODPOWIEDZ