Amundsen czy Columbus ???

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Amundsen czy Columbus ???

Post autor: marcin »

Czy ktoś z forumowiczów dopłacił do systemu Nawigacji Columbus?
Dzięki czemu będzie miał wyświetlacz 9,2" i w pełni dotykowe sterowanie, bez przycisków i pokręteł, no i modem SIM jest wbudowany?

Osobiście i z tego co widziałem na testach Columbus duzo lepszy nie jest, a wręcz ludziom brakuje pokręteł.
Zastanawiam się po co jak jest sterowanie z kierownicy.

Ale dla 1,2" dopłacać duuuużoo pieniędzy to chyba nie warto..



Sponsor

Amundsen czy Columbus ???

Sponsor


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: elektrod »

Amundsen ma dwa rzędy przycisków dotykowych, a Columbus jeden i o ten drugi większe pole wyświetlacza. Osobiści mi te pokrętła są nie potrzebne i wizualnie bardziej mi się podoba bez pokręteł, ale to nie jest warte takiej różnicy w cenie. Śladów po palcach jest dużo czy są pokrętła czy ich nie ma.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Kraq »

elektrod pisze: 20 lut 2018, 19:13 Amundsen ma dwa rzędy przycisków dotykowych, a Columbus jeden i o ten drugi większe pole wyświetlacza. Osobiści mi te pokrętła są nie potrzebne i wizualnie bardziej mi się podoba bez pokręteł, ale to nie jest warte takiej różnicy w cenie. Śladów po palcach jest dużo czy są pokrętła czy ich nie ma.
Zdecydowanie lepszy ten z pokrętłami. Taką opinię wyraża większość testujących Karoqa. Poza tym wszystkie ekrany mają taką samą rozdzielczość 800x480, co oznacza że mniejszy z nich będzie miał lepszy obraz niż większy.

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: NAIMAD71 »

Kraq pisze: 20 lut 2018, 22:34
elektrod pisze: 20 lut 2018, 19:13 Amundsen ma dwa rzędy przycisków dotykowych, a Columbus jeden i o ten drugi większe pole wyświetlacza. Osobiści mi te pokrętła są nie potrzebne i wizualnie bardziej mi się podoba bez pokręteł, ale to nie jest warte takiej różnicy w cenie. Śladów po palcach jest dużo czy są pokrętła czy ich nie ma.
Zdecydowanie lepszy ten z pokrętłami. Taką opinię wyraża większość testujących Karoqa. Poza tym wszystkie ekrany mają taką samą rozdzielczość 800x480, co oznacza że mniejszy z nich będzie miał lepszy obraz niż większy.
Potwierdzam to :ugeek:

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: root »

Colmbus ma dodatkowo lepszy procesor, dysk twardy na mapy i muzykę oraz napęd DVD. I pamiętajcie, że to nie jest Amundsen z innym ekranem, a kompletnie inny sprzęt i kompletnie inne oprogramowanie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: marcin »

root pisze: 21 lut 2018, 14:36 Colmbus ma dodatkowo lepszy procesor, dysk twardy na mapy i muzykę oraz napęd DVD. I pamiętajcie, że to nie jest Amundsen z innym ekranem, a kompletnie inny sprzęt i kompletnie inne oprogramowanie.
a właśnie zapomniałem o możliwości włożenia płyty.

A masz może porównianie sprzętowe tych systemów?

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: root »

Wklejam to, co napisałem na forum Kodiaqa (nie sądzę, żeby tutaj cokolwiek się różniło):
Z informacji, jakie znalazłem na kodiaqforums.co.uk i briskoda.net wynika, że Columbus ma przede wszystkim lepszy procesor i kartę graficzną. A poza tym:
  • Mapy 3D (Amundsen ma 2,5D)
  • Mapy aktualizowane online i przechowywane na dysku (nie zajmujące slotu SD)
  • Funkcję window-in-window
  • Dysk SSD (podobno 64 GB)
  • Dwa sloty SD
  • Google Maps i Street View (czy na pewno???)
  • Opcjonalny modem LTE
  • Napęd DVD
Źródła: Amundsen / Columbus - differences and changeover date? i Amundsen vs Columbus.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: bartic »

Ja jednak wolę pokrętła. Siła przyzwyczajenia jest ogromna i zawsze sięgam do radia, do pokrętła głośności, odruchowo, automatycznie. Nie zmieni tego sterowanie w kierownicy, a dotykowa regulacja jest dla mnie nie do przyjęcia. Przyznaję jednak, że nieco większy ekran wygląda odrobinę lepiej.

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Phyphoos »

Nie ma co ukrywać, jak by nie kosmiczna różnica w cenie wszyscy mieli by Columbusa

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: M a r c i n »

Wstępnie miało być StreetView, ale Google nie zgodziło się na to. Dysk w Columbusie ma 32GB, a dostępne z tego jest koło 8GB
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

ODPOWIEDZ