Amundsen czy Columbus ???

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Bomber »

Jest więcej różnic między Columbusem a Amundsenem. Począwszy od rozdzielczości ,która nie jest taka sama w Columbusie co Amundsenie. NIe będę się rozpisywałe ale jak zamawiałem auto to to sprawdzałem. Tu więcej info : https://skoda-karoq.presskitservice.com/infotainment/


Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Sponsor

Re: Amundsen czy Columbus ???

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Shadoon »

W Amundsen nie można jednocześnie z Active Info Display wyświetlać mapy nawigacji. Albo na tym ekranie albo na tym. W Columbus można na obu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Marcus »

Shadoon pisze: 24 paź 2018, 16:09 W Amundsen nie można jednocześnie z Active Info Display wyświetlać mapy nawigacji. Albo na tym ekranie albo na tym. W Columbus można na obu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Sama roznica w cenie Columbus amundsen to 3800. Do tego obowiązkowy przy większej navi DAB 500+, oraz o tysiąc droższy BT Plus vs BT premium. Razem 5200 różnicy. Zważywszy ze Amundsen jest w pakiecie Comfort z Kamerą cofania i elektryczna klapą, to za navi wychodzi 400. A wiec Columbus wychodzi 6800 drożej. Tyle dopłacić do większego ekranu tylko po to żeby wyświetlić mapę na AID i ekranie na środku na raz? A po co? Wolałbym za to hak i varioflexa. Albo alcantare i jeszcze troche zostanie .

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Shadoon »

Marcus pisze:
Shadoon pisze: 24 paź 2018, 16:09 W Amundsen nie można jednocześnie z Active Info Display wyświetlać mapy nawigacji. Albo na tym ekranie albo na tym. W Columbus można na obu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Sama roznica w cenie Columbus amundsen to 3800. Do tego obowiązkowy przy większej navi DAB 500+, oraz o tysiąc droższy BT Plus vs BT premium. Razem 5200 różnicy. Zważywszy ze Amundsen jest w pakiecie Comfort z Kamerą cofania i elektryczna klapą, to za navi wychodzi 400. A wiec Columbus wychodzi 6800 drożej. Tyle dopłacić do większego ekranu tylko po to żeby wyświetlić mapę na AID i ekranie na środku na raz? A po co? Wolałbym za to hak i varioflexa. Albo alcantare i jeszcze troche zostanie .
Tak jest!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: michjed »

Marcus pisze:
Shadoon pisze: 24 paź 2018, 16:09 W Amundsen nie można jednocześnie z Active Info Display wyświetlać mapy nawigacji. Albo na tym ekranie albo na tym. W Columbus można na obu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Sama roznica w cenie Columbus amundsen to 3800. Do tego obowiązkowy przy większej navi DAB 500+, oraz o tysiąc droższy BT Plus vs BT premium. Razem 5200 różnicy. Zważywszy ze Amundsen jest w pakiecie Comfort z Kamerą cofania i elektryczna klapą, to za navi wychodzi 400. A wiec Columbus wychodzi 6800 drożej. Tyle dopłacić do większego ekranu tylko po to żeby wyświetlić mapę na AID i ekranie na środku na raz? A po co? Wolałbym za to hak i varioflexa. Albo alcantare i jeszcze troche zostanie .
Columbus ma dysk, na columbusie możesz odtwarzać filmy z płyty dvd w czasie postoju a jak dobrze pokombinujesz to i w czasie jazdy, niektórzy pasażerowie to lubią Obrazek. Chyba tylko Columbus ma możliwość korzystania z karty sim, mam taką i służy jako źródło internetu dla wlanu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Livologen
Posty: 18
Rejestracja: 07 wrz 2018, 12:17
Samochód: Skoda Karoq

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: Livologen »

Ja powiem, że zdecydowanie poleam Columbus'a, myślę, że zalety już wymienili poprzednicy ja się tylko do tego dorzucam

kerajnt
Posty: 51
Rejestracja: 02 lis 2018, 19:47
Samochód: Karoq Style 1.6 tdi dsg

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: kerajnt »

Witam jakie pliki video czyta amundsen ? chciałem sprawdzić ale nie widzi w ogóle plików video ?

zbigniew
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2018, 11:17
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: zbigniew »

Witam wszystkich, mam Columbusa z fabryczną nawigacją która ma aktualizację terenową sprzed 2-3 lat. Np. bezkolizyjne skrzyżowanie w Kłodzku, które ma sądząc po roślinach kilka lat nawigacja widzi jako szczere pole, tak samo jest np. na nowej S w okolicy Leszna- ta na pewno istnieje już od roku, bo rok temu nią jechałem- według nawigacji jadę po polu. Rok oprogramowania w cenie maszynki, potem aktualizacja za kilkaset złotych, jednak bez tego nie ma wyświetlacza zespolonego z autem. Podobnie Skoda Connect, większość jazdy nie działa, informacje o braku połączenia z Internetem. Działa za to rewelacyjnie nawigacja z Android Auto na kablu i wyświetla na Columbusie. Gdybym miał ponownie wybrać, to jednak Columbusa, natomiast Connect- szkoda kasy. Najlepiej by było bez oprogramowania, ale VW musi zarobić. Pozdrawiam wszystkich Karoqowiczów i życzę bezpiecznej, niskokosztowej i bezawaryjne jazdy.

fid
Posty: 22
Rejestracja: 31 sie 2018, 14:25
Lokalizacja: Wiedeń
Samochód: Subaru XV II 2.0

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: fid »

Kraq pisze: 20 lut 2018, 22:34Poza tym wszystkie ekrany mają taką samą rozdzielczość 800x480, co oznacza że mniejszy z nich będzie miał lepszy obraz niż większy.
To akurat nieprawda, Columbus ma rozdzielczość 1280x720 i to BARDZO widać, zwłaszcza w Android Auto / Apple CarPlay

harioli_19
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2019, 0:07
Samochód: Skoda Octavia 1.4 tsi

Re: Amundsen czy Columbus ???

Post autor: harioli_19 »

Witam,
Jestem tutaj nowy i w trakcie konfiguracji Karoqa :) 1,5 tsi dsg
Mam dylemat planuje zamówić virtual cockpit bo mi się podoba, jednak nie wiem czy opłaca się brać nawigacje.
Obecnie jeżdżę na janosiku :) dlatego chciałbym od użytkowników Amundsena czy Columbusa otrzymać konkretne zalety dlaczego warto mieć taką nawigacje.
Czy aktualizacja map jest darmowa?
Czy mapy są szczegółowe jeśli chodzi o adresy?
Proszę o pomoc i opinie :)

ODPOWIEDZ