Mój Kurak Szary Quarz

Regulamin forum
To jest miejsce do prezentacji Waszych samochodów!

Obowiązuje tylko jedna reguła: proszę o zamieszczenie przynajmniej jednego zdjęcia samochodu. Tematy bez zdjęć będą monitorowane przez moderatorów a ostatecznie usuwane.
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: Andrew1962 »

Obrazek
Mój Kurak 1.5 TSI manual w wersji STYLE + p. Comfort w kolorze szary quarz metalizowany, odebrany 12.03 równo co do dnia 5 miesięcy od zamówienia :D Pobrudził się już fleja jedna :) Pozdrawiam wszystkich jeszcze oczekujących



Sponsor

Mój Kurak Szary Quarz

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: mans »

Nawet taki brudny pięknie się prezentuje :)
Gratulacje ;)
A tak już na poważnie to ciekaw jestem Twoich wrażeń z jazdy z manualną skrzynią biegów.
@Andrew1962 jest faktycznie tak zle jak niektórzy twierdzą, że jedynka taka beznadziejna i ruszanie z miejsca to prawdziwy wyczyn :?
Ciekawy jestem jakie masz odczucia Kolego w temacie przełożeń tej skrzyni w Karoqu,
szczególnie na tle poprzedniego auta jakim jezdziłeś :?:

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: Andrew1962 »

Dzięki :)
Zawsze nowe auto cieszy, tym bardziej, że to było najdłużej oczekiwane od zamówienia. Ostatnie 4 kupowane w salonach miałem praktycznie od ręki!
Co do wrażeń, o których pisałem już w innych tematach to spróbuje je zebrać poniżej:
1. Efekt kangura jest mi obcy :) Może ze względu na długoletni staż i przeszło 1 mln km przejechanych rożnymi pojazdami, również czołgami ;) umiem okiełznać i Kuraka?! Biegi wchodzą płynnie i żaden nie haczy. Ja nie jestem zwolennikiem automatów (miałem dwa takie auta) więc to mój przemyślany i świadomy wybór.
2. Przełożenia skrzyni są w mojej opinii OK. Nie za długie i nie za krótkie. Samochód rwie się do przodu żwawo a od 1500 obr/min wręcz rusza galopem.
3. System start stop bez włączonego "auto hold" to porażka. Potrafi wyłączyć silnik przy próbie wyjechania z parkingu i zmiany przełożenia ze wstecznego na jedynkę. Przy wspomaganiu się auto holdem problem nie istnieje. Wczoraj doradził mi to serwis, przetestowałem i mieli rację!
4. Zawieszenie dobrze wybiera te wszystkie dziury po zimie. Moja Insignia tak sobie dobrze z nimi nie radziła mimo, że auto o klasę wyższe.
Póki co biorąc pod uwagę, że to mój chyba 12 samochód, w tym 3 Skoda (ujeżdżałem 120L i Octavię 1 generacji) oraz czwarty prosto z salonu samochód, narzekać nie będę bo do malkontentów nie należę a wyboru dokonałem świadomego. Kiedyś lata 90 zeszłego stulecia ostrzegali mnie przed zakupem Kuraka, że na olej nie nastarczę, itp. a ja byłem przezadowolny z tej 120, podobnie jak z Octavii. Zjeździłem na jazdach próbnych wielu potencjalnych konkurentów i uważam, że w tej cenie, z takim wyposażeniem to naprawdę dobry wybór. Oczywiście nie każdy musi się z moim poglądem zgadzać!
Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Andrew1962 pisze: 15 mar 2019, 13:02 System start stop bez włączonego "auto hold" to porażka. Potrafi wyłączyć silnik przy próbie wyjechania z parkingu i zmiany przełożenia ze wstecznego na jedynkę. Przy wspomaganiu się auto holdem problem nie istnieje. Wczoraj doradził mi to serwis, przetestowałem i mieli rację!
Mieliśmy dzisiaj jazdę próbną. Ponoć s/s był wyłączony, a auto stanęło po wyhamowaniu, a następnie próbie ruszenia z miejsca. Przyspiesza znacznie wolniej niż Mazda CX3 silnik 2.0 121 KM.
Jechaliśmy karoqiem z silnikiem 2.0 diesel manualna skrzynia

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: Andrew1962 »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 16 mar 2019, 22:23 ...
Mieliśmy dzisiaj jazdę próbną. Ponoć s/s był wyłączony, a auto stanęło po wyhamowaniu, a następnie próbie ruszenia z miejsca...
Pewnie kwestia przyzwyczajenia do jazdy dieslem. Osobiście Mazdy ze względu na mniejsze wnętrze jak i problem z blachami nawet nie rozpatrywałem w swoim procesie decyzyjnym choć przyznam, że design zewnętrzny przyciąga oko :mrgreen:

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Blachy już od 2012 nie są problemem. Wnętrze szczególnie z tyłu jest dyskusyjne :D, chociaż osobiście z tyłu bardziej przeszkadzał mi hałas. W Karoqu jest ciszej. Może to dlatego, że tył obu tych pojazdów ma zdecydowanie różną długość i po prostu tylne siedzenie w Karoqu jest dalej od końca auta, więc i nie słychać tak tych kół? Na pewno w Karoqu pod tym względem jest wygodniej i przyjemniej. Porównać to mogę tylko z RAV4, którym jeszcze nie jeździłem, bo czeka na rejestrację.

Tak, czy siak, super, że jesteś zadowolony ze swojego kuraka :)

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: funtchomas »

I właśnie takiego miałem mieć ( felgi Braga). Cóż, piękny samochód. Oby sprawował się tak dobrze jak wygląda :)

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: Andrew1962 »

Po wczorajszym umyciu i woskowaniu woskiem Soft99 Kiwami Extreme Gloss Black Hard wygląda tak :) Chyba czysty prezentuje się lepiej? ;) Obrazek

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: michjed »

Andrew1962 pisze:Po wczorajszym umyciu i woskowaniu woskiem Soft99 Kiwami Extreme Gloss Black Hard wygląda tak :) Chyba czysty prezentuje się lepiej? ;) Obrazek

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
No brzydki jakiś ....Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Mój Kurak Szary Quarz

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Za dwa dni będziesz mógł pucować na nowo, bo deszcz ma padać :), ale teraz warto cieszyć oczy :).

ODPOWIEDZ