Brązowy Kurak

Regulamin forum
To jest miejsce do prezentacji Waszych samochodów!

Obowiązuje tylko jedna reguła: proszę o zamieszczenie przynajmniej jednego zdjęcia samochodu. Tematy bez zdjęć będą monitorowane przez moderatorów a ostatecznie usuwane.
Awatar użytkownika
SZOGI
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:08

Re: Brązowy Kurak

Post autor: SZOGI »

A doświetlsmie jest statyczne podczas np. wiazdu na posesję z małą prędkością czy dynamiczne podczas szybko 60km/h pokonywanych zakrętów. Moja żona w Imsigni mam oba rozwiazania plus parę jeszcze fajnych funkcji mają te światłą. I osobiście liczę przynajmniej na oswietlenie z poziomu insigni. Napisz też czy widać linnie poziomom( taki pasek czarny nie oświetlony) miedzy swiatlami krutkimi a długimi po ich właczeniu najlepiej widać to na ogrodzeniach przy drodze albo na krzakach. W audi q5 w matrixach led właśnie jest taki cienki poziomy pasek nieoswietlony irytuje to na maxa poza tym sa ok o nikt nie mryga że oślepiaja.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Brązowy Kurak

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Kraq »

SZOGI pisze: 31 sty 2018, 8:51 A doświetlsmie jest statyczne podczas np. wiazdu na posesję z małą prędkością czy dynamiczne podczas szybko 60km/h pokonywanych zakrętów. Moja żona w Imsigni mam oba rozwiazania plus parę jeszcze fajnych funkcji mają te światłą. I osobiście liczę przynajmniej na oswietlenie z poziomu insigni. Napisz też czy widać linnie poziomom( taki pasek czarny nie oświetlony) miedzy swiatlami krutkimi a długimi po ich właczeniu najlepiej widać to na ogrodzeniach przy drodze albo na krzakach. W audi q5 w matrixach led właśnie jest taki cienki poziomy pasek nieoswietlony irytuje to na maxa poza tym sa ok o nikt nie mryga że oślepiaja.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Fajny kolorek. Ciekawe jak będzie wyglądał gdy wyjdzie słońce. Pewnie pojawi się więcej "złota".

Dołączam się do pytania, czy doświetlanie zakrętów realizowane jest przez skręt soczewek lamp mijania (ew. dodatkową diodę LED w kloszu lampy), czy tylko przez lampy przeciwmgielne. I czy w trybie Auto Light Assist światła drogowe wyłączają się całkowicie.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Brązowy Kurak

Post autor: elektrod »

Za dużo nie mogę powiedzieć, bo za mało pojeździłem. Dzisiaj zwrócę na to uwagę, ale wydaje mi się, że podczas wjazdu na małej prędkości na posesję zapaliła się dodatkowa lampa (chyba przeciwmgielna). To teoretycznie mam: reflektory przednie w technologii Full LED z funkcją adaptacji świateł AFS, przednie światła przeciwmgłowe w technologii LED z funkcją CORNER, AUTO LIGHT ASSIST - funkcja automatycznego włączania i wyłączania świateł drogowych. Czarnego paska nieoświetlonego nie zauważułem

Awatar użytkownika
SZOGI
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:08

Re: Brązowy Kurak

Post autor: SZOGI »

Z tego co ja się dowiedzialem to działa to jak zwykłe lampy czyli krótkie długie ale w automacie dodatkowo w dzień tylko do jazdy dziennej. W mojej q5 i np. Superb dodatkowo jedziesz na dlugich ale wyłączają kawalek drogi tak aby nie oslepiać i są skretne dynamiczne. Co do KAROQ-a niemam takiej informacji dalej, może kolega nas oświeci
A i jeszcze jedno co z tylnymi lampami czy w dzień swiecą, czy jak są dzienne to nie świecą?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Brązowy Kurak

Post autor: elektrod »

SZOGI pisze: 31 sty 2018, 14:17 Z tego co ja się dowiedzialem to działa to jak zwykłe lampy czyli krótkie długie ale w automacie dodatkowo w dzień tylko do jazdy dziennej. W mojej q5 i np. Superb dodatkowo jedziesz na dlugich ale wyłączają kawalek drogi tak aby nie oslepiać i są skretne dynamiczne. Co do KAROQ-a niemam takiej informacji dalej, może kolega nas oświeci Obrazek
A i jeszcze jedno co z tylnymi lampami czy w dzień swiecą, czy jak są dzienne to nie świecą?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Tylne lampy w dzień nie świecą, a przednie tylko pasek dolny. Co do działania systemów oświetlenia zewnętrznego to ciężko mi to wychwycić w jeździe miejskiej. Jedno jest pewne, że po przesiadce z żarówek różnica jest ogromna. Przód i pobocze jest dobrze oświetlone.

Awatar użytkownika
SZOGI
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:08

Re: Brązowy Kurak

Post autor: SZOGI »

Spoko jak zaobserwujesz coś ciekawego to pisz to może otworzyć oczy następnym kupującym, my z żoną dziś SEATA ATEKĘ oglondaliśmy i mimo wszystkich opinii redaktorów auto było wygodne i dynamiczne ( powiedzmy, przejechałem ok 6 km). Taki spontan w 20 min. Ale jakość jest super nawet bardzo ładny wygodny i super wykonany, boczki w drzwiach są super. Jest na pudle zwycięzców tylko na 2. Żonie wpadła w oko ARONA i była super ale brak 1.5 z DSG Skoda jest elegancka, praktyczna i super wyceniona.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Kraq »

Elektrod,
napisz, ile zapłaciłeś za ubezpieczenie (procent)- czy kupowałeś w salonie (jakaś zniżka, w cenie samochodu) czy indywidualnie poza salonem?

Interesuje mnie też jak oceniasz standardowe audio i głośniki. Robiłem odsłuch w salonie i dla mnie gra rewelacyjnie - wystarczająco głośno i klarownie.

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Phyphoos »

Elektrod a jakie masz odczucia z tych materiałowych foteli ?

Michał Oktaba
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:07

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Michał Oktaba »

Samochodzik fajna sprawa. Mam takiego od 22-01-2018r. tylko że białego. Fajnie się jeździ. Trochę pali , mi około 9 litrów. Przejechałem na razie około 800km wiec zobaczy jak się będzie sprawował za kilka miesięcy.

Michał Oktaba
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:07

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Michał Oktaba »

Fotele materiałowe super sprawa. Wygodne i ładnie wyglądają. Skóra pewnie wygląda ładniej ale wg mnie nie jest warta takiej dopłaty.

ODPOWIEDZ