Brązowy Kurak

Regulamin forum
To jest miejsce do prezentacji Waszych samochodów!

Obowiązuje tylko jedna reguła: proszę o zamieszczenie przynajmniej jednego zdjęcia samochodu. Tematy bez zdjęć będą monitorowane przez moderatorów a ostatecznie usuwane.
elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Brązowy Kurak

Post autor: elektrod »

Witam

Będę pierwszy w Galerii. Na razie zdjęcia z placu. Później opiszę całą konfigurację i jak odbiorę to wrzucę kilka zdjęć auta umytego i nie oklejonego.

edit 1:
Zamówienie złożyłem 22.11.2017, ale auto było już zamówione przez dealera wcześniej i termin produkcji był na 2 tydzień 2018. Pozmieniałem tylko kilka rzeczy:
Karoq Style 1,5 TSI 150KM DSG
kolor BRĄZ MAGNETIC
pakiet Comfort dla wersji Style
Variflex
Kessy Full z alarmem
Podgrzewana przednia szyba
Zapasowe koło dojazdowe


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

edit 2:
Kurak odebrany, poniżej kilka zdjęć zrobionych zaraz po wyjeździe z salonu. Jak pojeżdżę trochę to opiszę swoje wrażenia, bo dzisiaj zrobiłem tylko 30 km

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

edit 3:
Pierwsze wrażenia po tygodniu użytkowania:
1. Wnętrze
Ogólne wrażenie bardzo dobre. Fotele wygodne i dosyć dobrze trzymają. Jakość wykonania dobra. Przyjemnie jeździ się jak na zewnątrz ciemno. Te oświetlenie ambient, oświetlenie pod nogami, zegary dają fajny efekt. Dużo schowków i miejsce na butelkę 1,5l w drzwiach kierowcy i pasażera to to, czego brakowało mi w poprzednim aucie. Mimo, że auto z zewnątrz nie wydaję się wielkie jak na SUVa to jest w środku przestronne. Z tyłu jechał osobnik wzrostu 198 i mówił, że miejsca mu wystarcza. Bagażnik do codziennych wyjazdów do pracy wystarcza, choć na większe wyjazdy zakupiłem boxa dachowego. Simply clever w bagażniku to bajka. Siatki, zaczepy, półeczki, lamka LED wyciągana niby pierdoły, ale bardzo użyteczne i pożyteczne.
2. Audio Car
Nagłośnienie standardowe jest oki. Mi w zupełności wystarcza. Dźwięki z głośników czyste bez trzasków i szumów.
3. Silnik, skrzynia, zawieszenie, oświetlenie zewnętrzne
Jazda tym autem to czysta przyjemność. Obawiałem się 18” kół, ale mile się zaskoczyłem. Jeździ się bardzo komfortowo, zawieszenie miękkie, ładnie wybiera nierówności. Silnik pracuje cicho na postoju i w czasie jazdy miejskiej. Skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie, wręcz niezauważalnie. Przy ok 2000 obrotów jest zmiana biegu. Na razie jeżdżę po emerycku w ramach dotarcia. Spalanie po 300 km jazdy tylko miejskiej to 9l/100km. Denerwuje mnie system SATR/STOP także go wyłączam po każdym odpaleniu silnika. Reflektory Led super oświetlają przestrzeń przed i pobocze. Po przesiadce z żarówek różnica jest ogromna.
4. Telefon, Android Auto, MirrorLink itede
Jeszcze w tej materii jest za duży bałagan. Android Auto działa, ale trzeba za każdym razem podłączyć kabelek, ale żeby przejść do menu samochodu to trzeba zamknąć aplikację. Połączenie z telefonem po bluetooth działa ok. Odbieranie połączeń i wybieranie numerów szczególnie głosowo działa, ale nie działają mi komunikaty z Yanosika,a spotify wyświetla mi przez cały czas tytuł pierwszego odtworzonego utworu i reakcja na przełączenie utworu jest bardzo długa. Co trzeci komunikat jest, ale większość to tylko ściszenie radia na kilka sekund i cisza. Mirrorlink działa. Mam ekran telefonu 1:1, ale tylko na postoju, ale ilość operacji jakie trzeba wykonać zniechęca mnie do tego.
5. Inne
Easy open/easy close – super sprawa. Nie raz już szedłem z pakunkiem do bagażnika i wystarczyło machnięcie nogą i bagażnik otwarty. Do tego nie wiem czy w standardzie tak jest, ale ja przy tylnej kanapie Varioflex mam roletę zahaczoną o pokrywę bagażnika, także przy otwarciu bagażnika nie muszę otwierać rolety.
Przed odbiorem auta na forum była dyskusja na temat ogrzewanej przedniej szyby. Troszkę obawiałem się tych drucików, ale są niezauważalne. Trzeba się wpatrzeć aby je zobaczyć. Ale już kilka razy uniknąłem skrobania przednie szyby. Odpalam auto rano, skrobnę szyby boczne, wsiadam na ciepłe podgrzane siedzenie i wycieraczka zbiera rozmrożoną wodę z przednie szyby. Dla mnie rewelka.
Silnik benzynowy bardzo szybko się nagrzewa w porównaniu do poprzedniego auta diesla. Po kilku minutach z nawiewów leci już ciepłe powietrze.
Największe wrażenie na pasażerach robi świetlny napis Skoda z drzwi przednich 😊
Kolor Magnetic Brąz bardzo mi się podoba, ale jest strasznie wymagający. Wymaga bardzo częstego mycia😊 szczególnie przy takiej pogodzie.

Na tą chwilę jestem zadowolony z auta i nie żałuję zakupu.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018, 20:22 przez elektrod, łącznie zmieniany 5 razy.



Sponsor

Brązowy Kurak

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Brązowy Kurak

Post autor: root »

Super, gratulacje!
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Carly_pl »

Oby się dobrze spisywał! :) Gratulacje.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Brązowy Kurak

Post autor: mans »

No to się wreszcie doczekaliśmy pierwszego Karoqa w dziale nasze auta :)
Serdecznie gratuluje Koledze nowego nabytku i niech czekoladka służy bezproblemowo ;)
Nawet w tych białych foliach już wygląda fajnie 8-)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Brązowy Kurak

Post autor: Kraq »

Szerokości!

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Brązowy Kurak

Post autor: root »

Pojawiają się pytania o podgrzewaną szybę ‒ widać u Ciebie pręciki w szybie?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Brązowy Kurak

Post autor: elektrod »

Nie odebrałem jeszcze. Papiery leżą w wydziale komunikacji i czekam na rejestrację. Odbiorę na początku tygodnia i pierwsze co zrobię to sprawdzę szybę i podzielę się info na forum

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Brązowy Kurak

Post autor: elektrod »

kilka nowych zdjęć w 1 poście

Awatar użytkownika
SZOGI
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:08

Re: Brązowy Kurak

Post autor: SZOGI »

Gratulacje auta, kolor super.
Napisz jak działają światła ledowe i czy sa skręrne albo coś w tym stylu jak w superbie albo passat. Bo sprzedawc z kturym miałem przyjemność był mało poinformowany.

Dywaniki gumowe są w cenie czy wymagają doplaty?
I co z szybą podgrzewaną druty są widoczne ???

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Brązowy Kurak

Post autor: elektrod »

SZOGI pisze: 30 sty 2018, 20:59 Gratulacje auta, kolor super.
Napisz jak działają światła ledowe i czy sa skręrne albo coś w tym stylu jak w superbie albo passat. Bo sprzedawc z kturym miałem przyjemność był mało poinformowany.

Dywaniki gumowe są w cenie czy wymagają doplaty?
I co z szybą podgrzewaną druty są widoczne ???

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Ledy fajnie oświetlają drogę i jest doświetlanie zakrętów. Dywaniki gumowe dostałem gratis od dealera. Druty są widoczne jak się skupia wzrok na szybie. Podczas jazdy i patrząc przez szybę w dal nic nie widać,

ODPOWIEDZ