Dobry wosk do samochodu

Czyli jak dbać o nasze samochody
Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Freestyler »

Zgadzam się z przedmowcami że colinite to dobry wosk, lecz raczej na zimę. Ogólnie ma jedną wadę a mianowicie przyciąga sporo kurzu. Ja na codzien mogę polecić quartz deitiler od tenzi. Używam na Karoqa i uważam że trwałość jest zadowalająca. Polecam jako lepsza alternatywę do wóskow w płynie.
https://tenzi.sklep.pl/detailer-quartz- ... -1076.html



Sponsor

Re: Dobry wosk do samochodu

Sponsor


staan83
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2019, 7:09
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: staan83 »

Freestyler pisze:Zgadzam się z przedmowcami że colinite to dobry wosk, lecz raczej na zimę. Ogólnie ma jedną wadę a mianowicie przyciąga sporo kurzu. Ja na codzien mogę polecić quartz deitiler od tenzi. Używam na Karoqa i uważam że trwałość jest zadowalająca. Polecam jako lepsza alternatywę do wóskow w płynie.
https://tenzi.sklep.pl/detailer-quartz- ... -1076.html
Ale to o czym piszesz to jest detailer do odświeżenia auta do kolejnego mycia. Podobnie działa ADBL QD1. Kurz owszem widać ale tylko z bliska. Z daleka lsni. Ja na karoqa położyłem soft99 kiwami na początku czerwca. Efekt hydrofobowy jest nadal a to juz niemal 3 miesiące :) kolejny raz zawoskuje chyba na zime.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: M&M »

Doradźcie czy do koloru Szary Business będzie się nadawał Soft99 Kiwami Extreme Gloss Silver Wax? Jest ktoś kto woskuje swojego szarego businessa?

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: MarcinG »

Ja mam Szary Business i używałem wosku FUSSO COAT 12 MONTHS WAX LIGHT - mogę polecić. Chyba były tu już opinie na temat tego wosku. Przed nałożeniem wosku polecam pooglądać kilka filmów na YT jak dobrze przygotować nadwozie do woskowania.
Używam też tego samego wosku do felg - przed sezonowaniem myję koła, odtłuszczam i woskuję - łatwiej później domyć felgi od środka i nadal wyglądają jak nowe.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: c#Hunter »

MarcinG pisze: 12 mar 2021, 17:58 Ja mam Szary Business i używałem wosku FUSSO COAT 12 MONTHS WAX LIGHT - mogę polecić. Chyba były tu już opinie na temat tego wosku. Przed nałożeniem wosku polecam pooglądać kilka filmów na YT jak dobrze przygotować nadwozie do woskowania.
Używam też tego samego wosku do felg - przed sezonowaniem myję koła, odtłuszczam i woskuję - łatwiej później domyć felgi od środka i nadal wyglądają jak nowe.
Ja ten sam wosk czyli FUSSO COAT 12 MONTHS WAX LIGHT położyłem w zeszłym roku w lato na Candy White i jak teraz myłem auto po zimie to wosk dalej trzyma i elegancko kropelkuje. Jst takie miejsce na zderzaku z przodu zaraz nad tablicą które było mi strasznie ciężko domyć bez wosku to teraz tylko przetarłem. Też polecam ten wosk. Jedno co powiem to zanim go nałożycie kupcie sobie glinke bo bez tego ciężko usunąć gówna much itp. (na jasne szczególnie lubią siadać). No i pod żadnym pozorem nie woskujcie czarnych plastików bo potem masakra doczyścić.

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: M&M »

dzięki za opinie, tydzień temu nałożyłem polecanego FUSSO COAT 12 MONTHS WAX LIGHT i póki co jestem zadowolony. Ładnie kropelkuje :)
Co do plastików to rzeczywiście lepiej nie najeżdżać, bo trzeba chwilę poszorować. Zobaczę jaki będzie efekt po pierwszym myciu czy brud będzie łatwiej schodził.
przy okazji nawoskowałem sobie felgi. ciekaw jestem jak się wosk na nich utrzyma. za jakiś dłuższy czas zdam relację jak stan powłoki ;)

Greg78
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2021, 16:55
Samochód: audi a5

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Greg78 »

Porządne woskowanie lakieru to niezbędny element pielęgnacji mojego samochodu. Testowałem różne woski i najlepiej sprawdzają się u mnie produkty dostępne w sklepie internetowym [SPAM].

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: RobertG7 »

Greg78 pisze: 30 paź 2021, 16:58 Porządne woskowanie lakieru to niezbędny element pielęgnacji mojego samochodu. Testowałem różne woski i najlepiej sprawdzają się u mnie produkty dostępne w sklepie internetowym [SPAM].
Dziękujemy, że mogłeś się zareklamować

Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Puchacz »

Dziś po raz pierwszy po zimie porządnie umyłem auto- ręcznie, szamponem i porzadną rekawicą. Od momentu nałożenia wosku Fusso Coat 12M Dark w Październiku, jeździłem tylko na myjnie bezdotykowe.
Ku mojemu zaskoczeniu, wosk nadal porządnie "leży" na lakierze :shock:

Po umyciu auto wytarłem, psiknąłem Quick detailerem Fusso Luxury Gloss i jest petarda :D

Mam lakier Lava Blue, czyli czysty będzie pewnie ze 2 dni ;)
Ale warto było!

ODPOWIEDZ