Wrapping Karoqa

Czyli jak dbać o nasze samochody
Ditu
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:34

Wrapping Karoqa

Post autor: Ditu »

Witam wszystkich forumowiczów
Czy ktoś z Was miał styczność z oklejaniem ponieważ zastanawiam się nad ta opcja ochrony auta ale ciężko mi podjąć decyzje czy warto a może ceramiczna powłoka? I jak się ma do tego lakier po takim wrappingu?



Sponsor

Wrapping Karoqa

Sponsor


Kondua
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2018, 11:10

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Kondua »

Podłączam się do pytania :) która opcja lepsza?

Powłoka ceramiczna - czy po roku / dwóch zacznie się łuszczyć czy coś? Czy nic nie będzie widać ?

Która opcja lepsza ceramika czy folia ?

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Carly_pl »

Podstawowa różnica polega na tym, że folia bardziej ochroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać. Bezpiczeństwo lakieru - folia. Hydrofobowość, a w mniejszym stopniu ochronę lakieru - ceramika. Po prostu hydrofobowość - dobry wosk :)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Ditu
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:34

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Ditu »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
No to po oklejeniu pozytywnie zaskoczony👍🏻😋

Ditu
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:34

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Ditu »

Koszt to 4200 wiadomo to nie jest detailing kompletny bo po otwarciu drzwi widać oryginalny kolor ale napewno chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi jak zarysowania i kamyki no i kolor masz jaki chcesz. Folia jedna z lepszych ale nie pamietam nazwy.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: michjed »

Ditu pisze: 27 kwie 2018, 15:04 Witam wszystkich forumowiczów
Czy ktoś z Was miał styczność z oklejaniem ponieważ zastanawiam się nad ta opcja ochrony auta ale ciężko mi podjąć decyzje czy warto a może ceramiczna powłoka? I jak się ma do tego lakier po takim wrappingu?
Więc ja jestem po położeniu powłoki ceramicznej, ciężko powiedzieć czy jest ok bo nie mam porównania z niczym. Liczę na to, że będzie łatwiej utrzymać w czystości auto ( czarny metalic). Jak to wygląda teraz widać na zdjęciach :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

michjed pisze: 07 lip 2018, 15:22
Ditu pisze: 27 kwie 2018, 15:04 Witam wszystkich forumowiczów
Czy ktoś z Was miał styczność z oklejaniem ponieważ zastanawiam się nad ta opcja ochrony auta ale ciężko mi podjąć decyzje czy warto a może ceramiczna powłoka? I jak się ma do tego lakier po takim wrappingu?
Więc ja jestem po położeniu powłoki ceramicznej, ciężko powiedzieć czy jest ok bo nie mam porównania z niczym. Liczę na to, że będzie łatwiej utrzymać w czystości auto ( czarny metalic). Jak to wygląda teraz widać na zdjęciach
Dzięki za odpowiedź na moje pytanie w temacie "Czas oczekiwania..." Napisz jeszcze proszę jak lakier zniósł po przeszło półrocznym użytkowaniu te wszystkie obijania drzwiami na parkingach i uderzenia od kamyków. Czy powłoka chroni w wystarczającym stopniu przed takimi skutkami użytkowania czy nie. Wg ulotek ma chronić a jak jest w rzeczywistości? Pozdrawiam

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: michjed »

Andrew1962 pisze:
michjed pisze: 07 lip 2018, 15:22
Ditu pisze: 27 kwie 2018, 15:04 Witam wszystkich forumowiczów
Czy ktoś z Was miał styczność z oklejaniem ponieważ zastanawiam się nad ta opcja ochrony auta ale ciężko mi podjąć decyzje czy warto a może ceramiczna powłoka? I jak się ma do tego lakier po takim wrappingu?
Więc ja jestem po położeniu powłoki ceramicznej, ciężko powiedzieć czy jest ok bo nie mam porównania z niczym. Liczę na to, że będzie łatwiej utrzymać w czystości auto ( czarny metalic). Jak to wygląda teraz widać na zdjęciach
Dzięki za odpowiedź na moje pytanie w temacie "Czas oczekiwania..." Napisz jeszcze proszę jak lakier zniósł po przeszło półrocznym użytkowaniu te wszystkie obijania drzwiami na parkingach i uderzenia od kamyków. Czy powłoka chroni w wystarczającym stopniu przed takimi skutkami użytkowania czy nie. Wg ulotek ma chronić a jak jest w rzeczywistości? Pozdrawiam
Szczerze bardzo uważam gdzie parkuje i wole przejść kilka metrów więcej niż wciskać się na sile. Może dlatego tez nie przeszkadza mi szerokość samochodu Obrazek. Teraz trudno ocenić stan lakieru bo jest notorycznie brudny. O dziwo wydaje się, że na masce nie ma odprysków, ale są rysy na dachu nad przednim oknem. Możliwe, że powstały w czasie mycia rękawicą lub nakładania środka konserwującego powłokę. Znalazłem też kilka poziomych rysek na dole drzwi. Człowiek u którego robiłem powłokę sam stwierdził, że to zabezpiecza lakier od utleniania itp., delikatnych przetarć ale kamienie czy twarde gałęzie to już niekoniecznie i nie zawsze. Może to kwestia ceny ja mam powłokę za 1700 zł a są tez oferty za 3000 zł, może są lepsze. Może tez kwestia tego jak została położona. Jak pisałem nie mam jak porównać więc ciężko stwierdzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Leszeq
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:18
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Leszeq »

Ditu pisze: 05 lip 2018, 22:06 Koszt to 4200 wiadomo to nie jest detailing kompletny bo po otwarciu drzwi widać oryginalny kolor ale napewno chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi jak zarysowania i kamyki no i kolor masz jaki chcesz. Folia jedna z lepszych ale nie pamietam nazwy.
Na youtube widziałem oklejanie supersamochodów. Pojawiała się tam informacja że folia do zmiany koloru to inna folia niż ta ochronna. Ochronna jest trochę grubsza.

Ty @Ditu miałeś tylko zmianę koloru czy też tą ochronną?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Przecież powłoka ceramiczna nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi :E Największy sens i efekt ma na lakierach jednowarstwowych bo w metaliku perle itp. sporo robi klar. Za 1700pln warto się zastanowić ale 3k pln to już naciąganie ludzi.

Najlepiej po prostu pogodzić się z tym, że obicia na parkingu prędzej czy później są nieuniknione. No i niestety, im ciemniejszy lakier tym bardziej miękki. Czarny samochód jest piękny ale całkowicie nie praktyczny.

ODPOWIEDZ