Wrapping Karoqa

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

c#Hunter pisze: 19 lut 2019, 14:23 .........
Może tylko zmiana koloru na "oczo**bny" bo mam teorie, że są ludzie co ciemnych aut nie widzą i temu walą ;)
Masz 100% racji. :lol:



Sponsor

Re: Wrapping Karoqa

Sponsor


Ditu
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:34

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Ditu »

Ja zmieniłem kolor na satynowa perła i jest jak cukierek lepszy niż oryginał który był chamsko biały

Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Brunet »

Kondua pisze: 27 kwie 2018, 21:49 Podłączam się do pytania :) która opcja lepsza?

Powłoka ceramiczna - czy po roku / dwóch zacznie się łuszczyć czy coś? Czy nic nie będzie widać ?

Która opcja lepsza ceramika czy folia ?
Odswieżę temat. Może komuś się przyda taka informacja :). Zdecydowałem, że na auto będzie położona folia (maska, zderzak, reflektory, lusterka, plus wnęki pod klamkami). Pozostała część będzie zabezpieczona powłoką. Podczas rozmowy z Pracownikami studia detailingowego mogłem obejrzeć dwa samochody, które były pokryte folią. W ogóle jej nie widziałem. Folia została bardzo starannie nałożona. W moim przypadku cena za całość to +/- 5k PLN.
Jeśli chodzi o powłokę, to co 6 miesięcy będę musiał pojechać do studia na serwis tej powłki. Polega on na tym, że auto zostanie właściwie umyte, powłoka zostanie odetkana plus zostanie nałożony jakiś quick detailer do powłok.

RobertG7
Posty: 244
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: RobertG7 »

Odkopię temat, jeżeli ktoś myśli o tym by ten lakier był super idealny przy sprzedaży to:
1. Powłoka ceramiczna jest czasowa, więc nie wystarczy na kilka lat, a koszt spory.
2. Myć normalnie, nawet w myjni automatycznej, a na koniec przed sprzedażą zrobić polerkę i nałożyć ręcznie wosk. Myłem tak służbowe auto przez prawie 3 lata, jak oddawałem to po umyciu nałożyłem wosk - odbierający był w szoku, że tak może lakier wyglądać po 3 latach.
3. Nikt nam nie dołoży przy sprzedaży nawet 3 tysięcy za to, że kiedyś była na nim ceramika.
4. Fakt, czarny lakier jest piękny, ale tylko krótko po zakupie, później wszystkie eksploatacyjne rysy są niemiłosiernie widoczne

Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Zbyszek1972 »

Jeżeli kiedykolwiek miałbym zabezpieczyć lakier to tylko folia. Droga zabawa ale faktycznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ceramika pewnie chroni lakier ale w małym stopniu. Daje głównie efekt wizualny. Ogólnie przy parkowaniu pod chmurką na publicznym parkingu zarysowania są nieuniknione ale na szczęście niezbyt głębokie rysy z powodzeniem usuniemy specjalnymi pastami do tego dobry wosk i będzie ok.

aguirre
Posty: 18
Rejestracja: 02 cze 2022, 19:43
Samochód: 1.5 tsi style manual

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: aguirre »

Ditu pisze: 05 lip 2018, 22:06 Koszt to 4200 wiadomo to nie jest detailing kompletny bo po otwarciu drzwi widać oryginalny kolor ale napewno chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi jak zarysowania i kamyki no i kolor masz jaki chcesz. Folia jedna z lepszych ale nie pamietam nazwy.
Cześć,
Ditu, I jak z perspektywy czasu oceniasz decyzję o okelejniu folią? Warto było? Jakies minusy wyszły przez te lata użytkowania? Jak po tylu latach Folia się trzyma?

Ditu
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018, 19:34

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Ditu »

Hej , powiem , ze było warto . Folia trzyma , kolor nie uległ zmianie a dodatkowo folia wzmacnia strukturę blachy . No i atut najważniejszy , zaciągam folie i mam super lakier przy sprzedaży . Powłoka ceramiczna jest bardziej czaso i kosztochlonna niż oklejenie , biorąc pod uwagę ze pseudo specjalistów ze szkoły YT jest coraz więcej tak więc ryzyko przy uszkodzeniu lakieru przy każdej odnowie jest duże . Pozdrawiam i polecam

psychogol
Posty: 20
Rejestracja: 17 lip 2023, 10:57
Samochód: Mazda 3, 150KM, benzyna

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: psychogol »

hej, czy ktoś może polecić jakiś car detailing na śląsku właśnie w celu nałożenia folii ochronnej?

ODPOWIEDZ