Wrapping Karoqa

Czyli jak dbać o nasze samochody
michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze:Przecież powłoka ceramiczna nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi :E Największy sens i efekt ma na lakierach jednowarstwowych bo w metaliku perle itp. sporo robi klar. Za 1700pln warto się zastanowić ale 3k pln to już naciąganie ludzi.

Najlepiej po prostu pogodzić się z tym, że obicia na parkingu prędzej czy później są nieuniknione. No i niestety, im ciemniejszy lakier tym bardziej miękki. Czarny samochód jest piękny ale całkowicie nie praktyczny.
Czarny jest praktyczny do lakierowania, ponoć ulubiony kolor lakierników Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Sponsor

Re: Wrapping Karoqa

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Shadoon »

Czarny jest świetny. Mamy czarną octavię od 8 lat i nie mamy zastrzeżeń. Brudzi się każdy. Myjnia ręczna, dobry wosk i normalne traktowanie samochodu.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Shadoon »

Karoq też zamówiony w czerni. Na domiar "złego" z jasną tapicerką. Praktyczne to musi być dla mnie wyposażenie, a wizualnie to ma mi się podobać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 20:58 przez Shadoon, łącznie zmieniany 1 raz.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: michjed »

Shadoon pisze:Karoq też zamówiony w czerni. Na domiar "złego" z jasną tapocerką. Praktyczne to musi być dla mnie wyposażenie, a wizualnie to ma mi się podobać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Będziesz miał pięknego karoqa, niepraktycznego ale pięknego Obrazek. Przez chwile tez chciałem jasną tapicerkę ale córka czyli ja mam psa no i wiadomo ... Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

michjed pisze: 18 lut 2019, 10:43
Szczerze bardzo uważam gdzie parkuje i wole przejść kilka metrów więcej niż wciskać się na sile. Może dlatego tez nie przeszkadza mi szerokość samochodu Obrazek. Teraz trudno ocenić stan lakieru bo jest notorycznie brudny. O dziwo wydaje się, że na masce nie ma odprysków, ale są rysy na dachu nad przednim oknem. Możliwe, że powstały w czasie mycia rękawicą lub nakładania środka konserwującego powłokę. Znalazłem też kilka poziomych rysek na dole drzwi. Człowiek u którego robiłem powłokę sam stwierdził, że to zabezpiecza lakier od utleniania itp., delikatnych przetarć ale kamienie czy twarde gałęzie to już niekoniecznie i nie zawsze. Może to kwestia ceny ja mam powłokę za 1700 zł a są tez oferty za 3000 zł, może są lepsze. Może tez kwestia tego jak została położona. Jak pisałem nie mam jak porównać więc ciężko stwierdzić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też uważam jak i gdzie parkuje ale to nie pomaga chyba, że moja czarnula przyciąga inne auta swoją urodą jak magnez! Już dwa razy stałem sam na parkingu i zostałem zahaczony przez "super" kierowców. Raz w Czechach gość próbował zaparkować ciągnąc żaglówkę na przyczepce i niestety auto przeszło przyczepa nie. Drugi raz na przydomowym parkingu sąsiadka mnie przerysowała sama nie wiedząc jak to zrobiła. O innych obcierkach parkingowych, a było tego dużo, nie będę pisał. Mój lakiernik i tak mnie pociesza, że są lepsi bo potrafią przyjechać do malowania jeszcze w tym samym dniu po odebraniu auta. Najgorsze jest to, że na te wszystkie razy tylko jeden był moją winą, bo zapomniałem o słupku, który przed domem stoi od lat a poza tym tylko dwa razy sprawcy sami się przyznali do uszkodzeń. Pozostałe poszło z AC lub kieszeni. A boli bardziej jak samochód jest nowy potem coraz mniej aczkolwiek zawsze boli :( Dlatego zastanawiam się jak zabezpieczyć mojego Kuraka co niby za miesiąc mam odebrać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

c#Hunter pisze: 18 lut 2019, 15:55 Przecież powłoka ceramiczna nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi :E Największy sens i efekt ma na lakierach jednowarstwowych bo w metaliku perle itp. sporo robi klar. Za 1700pln warto się zastanowić ale 3k pln to już naciąganie ludzi.

Najlepiej po prostu pogodzić się z tym, że obicia na parkingu prędzej czy później są nieuniknione. No i niestety, im ciemniejszy lakier tym bardziej miękki. Czarny samochód jest piękny ale całkowicie nie praktyczny.
No widzisz a w wielu opisach powłok znajdziesz np. coś takiego:
"Zalety powłoki ceramicznej
- Ochrona lakieru przed czynnikami atmosferycznymi
- Ochrona przed zarysowaniami
- Najwyższa jakość produktu
- Nadanie niesamowitej szklistości lakierowi
- Podbicie głębi koloru
- Łatwiejsza pielęgnacja samochodu
- Ograniczenie brudzenia się samochodu
- Wzrost wartości pojazdu"
lub np. takie:
"Po zabezpieczeniu na lakierze pojawia się przezroczysta i niewidoczna warstwa o grubości 2-3 mikronów, dzięki której jest on całkowicie odizolowany od niekorzystnego działania wszelkich czynników zewnętrznych takich jak:
- uszkodzenia mechaniczne,
- rysy,
- kwaśne deszcze,
- promieniowanie UV,
- soki z drzew opadające na lakier,
- sól drogowa.
Dlatego szukam info u tych co już na własnym lakierze przetestowali ich właściwości :)
Pozdrawiam

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Shadoon »

Ceramika - ochrona przed zarysowaniami od paznokci przy klamkach drzwi to tak. Od obcierek w ruchu drogowym to ochroni nas chyba tylko zostawienie auta w garażu ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

Wiadomo, że od takich uszkodzeń nie uchroni ale może choć od obijania drzwiami :P

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: michjed »

Andrew1962 pisze:Wiadomo, że od takich uszkodzeń nie uchroni ale może choć od obijania drzwiami :P
Nie sądzę Obrazek. Jeszcze raz napisze, że może zależy to od tego za ile masz ceramikę. Jak ktoś ma samochód za 500 tys to i ceramike ma za 10 tys i może jest ona lepsza niż moja za 1,7 tys.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Wrapping Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Marketing ma swoje prawa i oni nie kłamią tylko kwestia co mają na myśli. Jak powłoka ma 2um to wiadomo że jedynie utwardza ona powierzchnię więc np przy myciu piaskiem nie zarysujesz tak łatwo itp. Uszczelnia powierzchnię lakieru i chroni przed utlenianiem. Coś jak dobry wosk + utwardzenie. Fajna sprawa ale od walnięcia drzwiami czy kamienia z drogi nie ma fizycznej możliwości by to działało i nikt poważny kto kładzie taką powłokę tego Ci nie obieca. To już bardziej folia w ograniczonym zakresie ale szczerze to jak masz pecha nic nie pomoże. Może tylko zmiana koloru na "oczo**bny" bo mam teorie, że są ludzie co ciemnych aut nie widzą i temu walą ;)

ODPOWIEDZ