Dobry wosk do samochodu

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Andrew1962 »

Dziś po umyciu autka zastosowałem wosk, o którym pisałem wyżej. Autko błyszczy się pięknie ale muszę poczekać na jutrzejszy zapowiadany deszcz aby sprawdzić właściwości hydrofobowe tego wosku i zobaczyć czy brud będzie się go czepiał. Nakłada i poleruje się szybko, łatwo i przyjemnie aczkolwiek małym minusem jest, że z plastików kiepsko schodzi wyschnięty :( Trochę się tych czarnych listw napucowalem dziś ;)



Sponsor

Re: Dobry wosk do samochodu

Sponsor


bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: bartic »

Mogłeś nie czekać i polać wodą :))
Jeśli po umyciu autka nie odtłuściłeś dokładnie karoserii, wosk będzie się szybciej "zmywał".

Kapis
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2019, 7:36
Samochód: skoda karoq

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Kapis »

Nie wiem skąd się to bierze, ale róznice cenowe pomiędzy poszczególnymi woskami potrafią być bardzo duże. Zwłaszcza pomiędzy woskami pochodzenia naturalnego oraz syntetycznego.
Osobiście nie wiem, po co inwestować w naturalne, których cena przekracza bardzo często kilkaset zł, skoro bardzo podobny efekt można osiągnąć z wykorzystaniem standardowego wosku syntetycznego?

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Andrew1962 »

Dziś pierwsze mycie na myjce bezdotykowej po tym moim woskowaniu. Rewelacja, brud zszedł bez problemów a woda pięknie kropelkowała. Po krótkiej jeździe auto było suche i błyszczące więc wosk, o którym pisałem wyżej, polecam z czystym sumieniem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: c#Hunter »

Andrew1962 pisze: 28 mar 2019, 20:08 Dziś pierwsze mycie na myjce bezdotykowej po tym moim woskowaniu. Rewelacja, brud zszedł bez problemów a woda pięknie kropelkowała. Po krótkiej jeździe auto było suche i błyszczące więc wosk, o którym pisałem wyżej, polecam z czystym sumieniem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Dzięki za info, ja mam Candy White to bez wosku się nie obędzie. Z tym myciem to pełny program robiłeś czy coś pomijałeś? Mam na myśli co robić by nie zmywać za bardzo wosku ;)

Swoją drogą to ten Candy żółknie z czasem? Bo teraz jak staje obok jakiejś starszej skody w candy to mój jest dużo zimniejszy kolor.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Andrew1962 »

Od kilku lat kiedy tak od serca porozmawiałem z gościem na takiej myjni używam tylko dwa programy, tj. 1. mycie proszkiem i 4. Spłukiwanie poprzez nabłyszczanie. 2 i 3 sobie daruję i to z korzyścią dla lakieru auta. Ten wosk w płynie to i tak ściema dla laików ;) Teraz mnie ciekawi, kiedy będę musiał po raz kolejny wosk nakładać. Niby producent informuje, że do 3 miesiący utrzymuje trwałość. Zobaczymy i poinformujemy szanownych Forumowiczów :)

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: User karoq »

Moze wosk od skody ma w swojej ofercie???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ischmaru
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: ischmaru »

tutaj link do wosku skody https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1117/ ... 50-ml.html
:) ciekawy jestem efektu

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: User karoq »

A co myślicie z zabezpieczeniem ceramicznym lakieru ???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Dobry wosk do samochodu

Post autor: Andrew1962 »

User karoq pisze: 09 kwie 2019, 22:31 A co myślicie z zabezpieczeniem ceramicznym lakieru ???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Masz już temat założony tutaj: viewtopic.php?f=21&t=64
:mrgreen:

ODPOWIEDZ