Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
langolier
Posty: 221
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: langolier »

M4niac pisze: 16 mar 2023, 19:20 Małe porównanie .W Karoq 1.5 tsi z manual jest zupełnie inne przełożenie skrzyni niż w octavi 3 1.5 tsi manual . Te same silniki , ale w octavi na 6 biegu pociągnie bez problemu z 60 km/h . W Karoqu jak nie ma przynajmniej 80 km/h to nie wrzucaj 6 biegu bo auto nie chce jechać . Octavia bardziej dynamiczna ale tu fajniej mruczy silnik i jest większa frajda z jazdy bo siedzi się wyżej .
Może te ok. 10% więcej masy własnej Karoq ma jednak znaczenie ? :roll:



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Puchacz »

langolier pisze: 16 mar 2023, 20:03
Może te ok. 10% więcej masy własnej Karoq ma jednak znaczenie ? :roll:
Pewnie jakieś znaczenie to ma, faktem jest natomiast, że skrzynka manualna w Karoq jest długa. Dla mnie za długa, szczególnie irytuje mnie 3ci bieg.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

Zdz86 pisze: 16 mar 2023, 19:33 Ja zamawiałem na początku listopada (jeszcze przed podwyżką) Sportline 1,5 TSI DSG. Dziś dostałem telefon, że produkcja w 14 tygodniu i odbiór kwieceń/maj. Niestety, wg nowego cennika już (być może dlatego, że niedawno poprosiłem o zmianę Travel Assist bez Side Assist, na pełen Travel Assist, bo pojawiła się taka możliwość). Zachowany zostaje rabat 5%. Miałem też wziąć Premium Care 80 za 2400zl ale przy podwyżce na blisko 4000zl zostanę chyba tylko na przedłużonej gwarancji o rok.
JA zamowiłem w 2022 travel assist też bez side assist dlatego nie kombinowałem już i nie zmieniałem zamówienia . BO znowu potem by mieli pretekst do naliczenia cen po nowemu . Powiedzmy sobie szczerze side assist to bardziej gadżet niż cos przydatnego , ale rear traffic allert to juz uważam za cos przydatnego . Pytałem dealera z Wrocławia czy można domówić side assit , powiedział , że nie mają takiej procedury od producenta żeby takie coś zrobić . Tak naprawde potrzebne sa radary do lusterek , nowe obudowy lusterek i kodowanie ale dealerze nie chca sie w takie cos bawić

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

Puchacz pisze: 16 mar 2023, 23:18
langolier pisze: 16 mar 2023, 20:03
Może te ok. 10% więcej masy własnej Karoq ma jednak znaczenie ? :roll:
Pewnie jakieś znaczenie to ma, faktem jest natomiast, że skrzynka manualna w Karoq jest długa. Dla mnie za długa, szczególnie irytuje mnie 3ci bieg.
6 bieg nie ciągnie od 60 tylko przyspiesza od 90 . Musieli cos pokombinować bo dsg ( 7 biegów) przy 140 km/h ma 2,5 tys obrótów i tu w manual 6 też jest 2,5 tys przy 140 km/h.

greg13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:12
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: greg13 »

Czy ktos z was zamawial adaptacyjny tempomat, szklany dach lub elektrycznie otwierany bagaznik ? Pytam bo zastanwiam sie co powoduje opoznienie w moim przypadku. Auto zamawiane w pazdzierniku a data produkcji nieznana. A moze ten dealer ma jakas mala pule do dyspozycji ?

Konto90
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2023, 17:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Konto90 »

Ja zamawiałem elektryczna klape oraz pakiet travel assist, dokładnie 3 stycznia do dziś brak informacji o dacie produkcji. W piątek rozmawiałem z handlowcem nie mam nic w wyposażeniu co opóźnia produkcję(oni mają jakieś swoje statusy jak są jakieś braki to dzwonią do klientów czy rezygnują np z elektrycznej klapy i samochód trafia do produkcji czy czekasz na części i wydluzasz czas produkcji). Nie wiem czy tak jest ale takie informacje uzyskałem.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

greg13 pisze: 18 mar 2023, 12:31 Czy ktos z was zamawial adaptacyjny tempomat, szklany dach lub elektrycznie otwierany bagaznik ? Pytam bo zastanwiam sie co powoduje opoznienie w moim przypadku. Auto zamawiane w pazdzierniku a data produkcji nieznana. A moze ten dealer ma jakas mala pule do dyspozycji ?
Jak zastanawialem sie nad cuprą formentorem w tym samym salonie ,to sprzedawca odradzał mi zamówienie elektrycznie zamykanej klapy , twierdząc , że to opóźni produkcję o 3 miesiące.

Krisus
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2023, 14:08
Samochód: Skoda Karog 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Krisus »

greg13 pisze: 18 mar 2023, 12:31 Czy ktos z was zamawial adaptacyjny tempomat, szklany dach lub elektrycznie otwierany bagaznik ? Pytam bo zastanwiam sie co powoduje opoznienie w moim przypadku. Auto zamawiane w pazdzierniku a data produkcji nieznana. A moze ten dealer ma jakas mala pule do dyspozycji ?
Może powodem długiego oczekiwania jest ten szklany dach.
Ja zamawiałem w połowie listopada 2022 Karoga Style 1,5 DSG z travel assist bez side assist, tech amundsen i elektryczna klapa bagażnika. Był gotowy do odbioru w połowie lutego. Byłem zaskoczony, że tak szybko zwłaszcza czytając, że niektórzy czekają od września. Nie wiem od czego zależy czas oczekiwania. Dwa dni po odbiorze przeczytałem w cenniku, że możliwe jest zamówienie travel assist z side assist, ale bez Rear Traffic Alert i trochę się zdenerwowałem bo cały czas dopytywałem o side assist. Uspokaja mnie fakt, że travel assist dalej i tak bez Rear Traffic Alert, to nie ma aż takiego wielkiego znaczenia.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

Krisus pisze: 19 mar 2023, 21:14
greg13 pisze: 18 mar 2023, 12:31 Czy ktos z was zamawial adaptacyjny tempomat, szklany dach lub elektrycznie otwierany bagaznik ? Pytam bo zastanwiam sie co powoduje opoznienie w moim przypadku. Auto zamawiane w pazdzierniku a data produkcji nieznana. A moze ten dealer ma jakas mala pule do dyspozycji ?
Uspokaja mnie fakt, że travel assist dalej i tak bez Rear Traffic Alert, to nie ma aż takiego wielkiego znaczenia.
Jest bez Rear Traffic Alert ? to w zasadzie ten element jak dla mnie jest najważniejszy ., bo sam side przy tak dużych lusterkach nie jest aż tak bardzo pomocny .

1mario2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2023, 20:51
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: 1mario2 »

1.5 tsi style manual zamówiony w połowie października, wyprodukowany z początkiem marca, finalizuję transakcję.

ODPOWIEDZ