Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Mars »

W umowie miałeś podany przybliżony termin odbioru auta? Ja czekałem ok. 10. tygodni, a wg umowy miałem ok. 7 m-cy.
Super, że to w tę stronę idzie, a nie odwrotnie.


HDK ZdZN

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Awatar użytkownika
Robsonmal
Posty: 22
Rejestracja: 25 mar 2024, 12:05
Samochód: SKODA KAROQ 1.5 TSI DSG - STYLE

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Robsonmal »

W umowie był podany termin na maj 2024. A dokładnie do 15 maja

Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Mars »

Robsonmal pisze: 25 mar 2024, 22:26 W umowie był podany termin na maj 2024. A dokładnie do 15 maja
No to pięknie przyspieszyli, brawo!
HDK ZdZN

psychogol
Posty: 27
Rejestracja: 17 lip 2023, 10:57
Samochód: Mazda 3, 150KM, benzyna

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: psychogol »

planowana data odbioru 22 kwietnia, niestety cena wzrosła o 1 tys. Mogę jedynie zrezygnować.

Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Mars »

psychogol pisze: 03 kwie 2024, 15:18 planowana data odbioru 22 kwietnia, niestety cena wzrosła o 1 tys. Mogę jedynie zrezygnować.
6. września zamówiłeś Sportline z takim samym silnikiem, co ja (2,0 TSI), nawet z takim samym lakierem (grafit) i nie dość, że musisz czekać o wiele dłużej (ja czekałem ok. 2,5 m-ca od 11. grudnia do 29 lutego), to jeszcze zrobili ci podwyżkę? Niezłe jaja! W umowie masz zapis, że możliwa jest taka podwyżka? W mojej było napisane, że cena mogła wzrosnąć tylko z powodu podwyżki podatków.
HDK ZdZN

psychogol
Posty: 27
Rejestracja: 17 lip 2023, 10:57
Samochód: Mazda 3, 150KM, benzyna

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: psychogol »

Mars pisze: 03 kwie 2024, 17:19 6. września zamówiłeś Sportline z takim samym silnikiem, co ja (2,0 TSI), nawet z takim samym lakierem (grafit) i nie dość, że musisz czekać o wiele dłużej (ja czekałem ok. 2,5 m-ca od 11. grudnia do 29 lutego), to jeszcze zrobili ci podwyżkę? Niezłe jaja! W umowie masz zapis, że możliwa jest taka podwyżka? W mojej było napisane, że cena mogła wzrosnąć tylko z powodu podwyżki podatków.
Nie wiem jak to się stało że czekałeś tak krótko, może rzeczywiście ktoś zrezygnował i udało się wskoczyć na to miejsce.
Paradoksalnie ten dłuższy czas oczekiwania mógł sprawić, że ponieważ w tym czasie były dwie podwyżki, to podnieśli mi cenę. Argumentują wzrost ceny tym, że wzrosła cena pakietów. Natomiast w mojej umowie niestety jest zapis że mogą być również inne powody wzrostu ceny auta. Mam do wyboru zrezygnować albo wziąć - ale obecnie, jak sobie skonfigurowałem karoqa z podobnym wyposażeniem to mimo tego tysiąca i tak wychodzi 8.840 zł taniej (+ jeszcze kilka gratisów), więc raczej nie zrezygnuję. Trochę pechowo że gość u którego zamawiałem i który mówił że cena nie wzrośnie już tam nie pracuje i przekazał mnie innemu, więc trudniej się tutaj dogadać i wyegzekwować.

To co mogę radzić przed podpisywaniem umowy to jednak wymóc taki zapis jak Ty masz, aby mieć gwarancję ceny.

psychogol
Posty: 27
Rejestracja: 17 lip 2023, 10:57
Samochód: Mazda 3, 150KM, benzyna

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: psychogol »

ciąg dalszy: zaproponowali mi obniżenie ceny o 500 zł, czyli wychodzi na to że dodatkowo muszę zapłacić 500z

Mars
Posty: 108
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Mars »

Bierz i ciesz się autem, bo jest świetne!
HDK ZdZN

ODPOWIEDZ