Doradźcie czy warto brać te opcje?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
ArKos
Posty: 260
Rejestracja: 29 lis 2019, 14:56
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Karoq Sportline 1,5 TSI

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: ArKos »

Jest do tego apka na androida i iOS. Obsługa sprowadza się do jednorazowej konfiguracji opcji czy powiadomień. Ja mam np. info o rozpoczęciu jazdy i zakończeniu jazdy, oraz powiadomienie SMS o holowaniu auta - w momencie zanikania sygnału GSM lokalizator wysyła SMS wraz z ostatnio widzianą lokalizacją. Tak więc zagłuszacz GSM posiadany przez złodzieja zadziała połowicznie, bo i tak wyśle info. Ostatnio otrzymałem taki SMS w galerii handlowej, auto zaparkowałem na II poziomie podziemnego parkingu i niespełna minutę po wyjściu z auta przyszedł SMS. O mało co osrałem gacie... no ale stało gdzie stało na szczęście.
No i użytkowanie sprowadza się do sprawdzania stanu konta karty SIM lokalizatora. Wychodzi jakieś 25-30 zeta rocznie więc kwota śmieszna.
Można kupić lokalizator z bazowymi funkcjami, ma dokładnie to samo co mój tylko bez odcięcia zapłonu (tego nikt z ubezpieczalni nie będzie wiedzieć ;) ).

Ja mam nieprodukowany już lokalizator Teltonika FM4200 z zewnętrzną anteną GPS i zewnętrzną GSM, ale córka w Fabii ma taką taniochę z wbudowanymi antenami i powiem tyle: nie widzę różnicy w użytkowaniu...
Córce kupiłem takie coś podobne https://allegro.pl/oferta/lokalizator-g ... 4291fbf951

Aplikacja, której używam umożliwia na jednym darmowym koncie wgląd na 3 jednostki telemetryczne. Mam i Fabię i Karoq. Wiele opcji, podgląd odbytej trasy, prędkość, dokładne położenie GPS, możliwość wysłania SMS linku google maps z położenia auta i pierdylion innych.


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sponsor

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Sponsor


WujTom
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2021, 8:40
Samochód: Jeszcze rower ;)

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: WujTom »

Dzięki, Poczytam.
Już zdecydowałem że nie będę brał alarmu ;)

coulomb
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2021, 23:35
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: coulomb »

Czy polecacie DRIVING MODE SELECT?
Czy jeśli nie wezmę "Gniazdo 230V, USB w tylnej części podłokietnika", to czy jest tam w standardzie coś, z czego pasażerowie z tyłu mogą podładować telefon?

Dziękuję i pozdrawiam.

larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: larry »

Tak jest gniazdo zapalniczki z tyłu podłokietnika.

ODPOWIEDZ