Doradźcie czy warto brać te opcje?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
WujTom
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2021, 8:40
Samochód: Jeszcze rower ;)

Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: WujTom »

Z żoną zastanawiamy się nad zakupem Kury.

Przeczytałem sporo wątków na forum i dużo mi powiedziały ale chcielibyśmy dopytać jeszcze tych co mają n/w opcje i czy są warte instalacji?

1) Otwieranie bagażnika nogą (700zł) - Czy często korzystacie z tej opcji i jak często dział ona za pierwszym razem, czy nie koliduje to z fabrycznie zainstalowanym hakiem? Pytam tylko osoby które mają tą opcje w swoim aucie.

2) Fotel z pamięcią ustawień (2200zł) - to będzie wspólny samochód żony i mój (choć pewnie żona będzie nim jeździć częściej). Ja mam prawie 2m wzrostu, a żona niewiele ponad 160cm. Więc jest między nami ponad 30cm różnicy i za każdym razem zapewne będzie potrzeba zmiany ustawień fotela. Dlatego zastanawiam się czy nie warto wydać takiej kasy? Dodam że samo odsuniecie fotela nie rozwiąże problemu bo sufit jest za nisko po ustawieniach żony :lol: . Druga kwestia to jak jest z trwałością tego mechanizmu ja ważę prawie 130kg? Miałem elektrycznie podnoszony fotel w Fiacie z lat '90 ale dwa razy uległ uszkodzeniu się i dałem sobie spokój z naprawą.

3) Podgrzewana kierownica (600zł) - samochód będzie parkowany pod chmurką i zastanawiam się czy to jest faktycznie aż tak przydatne? Ostatnia zima była mroźna ile razy użyliście tej opcji u siebie?

4) Nakładki na nadkola (700zł) - czy one maja tylko funkcje dekoracją czy też zabezpieczają krawędź błotnika przed wcześniejszą korozją po uderzeniach od kamyczków?

Dziękuję za pomoc.



Sponsor

Doradźcie czy warto brać te opcje?

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: Shadoon »

1. Super. Bierzcie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


hygge
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:00

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: hygge »

3)
Ostatnio zmieniony 02 gru 2021, 20:54 przez hygge, łącznie zmieniany 1 raz.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: c#Hunter »

1) Mam tą opcje bo jak kupowałem była w standardzie. Zdecydowanie nie dopłaciłbym za to 700pln choć czasami się przydaje jak targam paczki żony z paczkomatu. U nas elektryczna klapa była dla żony bo do zwykłej klapy musiałaby podskakiwać i powiedziała, że nie ma opcji, musi być elektryczna.

2) Tego nie mam ale jak się często zamieniacie i nie wystarczy trochę odjechać fotelem to chyba must have. Dodatkowo można zakodować obniżanie lusterka przy cofaniu co się przydaje.

3) Największy mój fail, że nie wziąłem tej opcji. Bierz koniecznie. W zimę mózg się zawiesza jak w tyłek ciepło a kierownica lodowata. Masakra, tego nie da się opisać.

4) nie wiem czy te nakładki chronią przed kamykami ale są najbardziej wystającym elementem drzwi i mi się już zwróciło. Np. ostatnio żona epicko przywaliła tym plastikiem w słupek. Gdyby nie te nakładki już bym miał piękne wgniecenie... No i zależy jaki kolor ale dla mnie bez tego Karoq wygląda gorzej.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: Shadoon »

Shadoon pisze:1. Super. Bierzcie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Nie brudzisz rąk w zimę (sól/błoto), możesz mieć obie ręce zajęte i otworzyć/zamknąć klapę. Warto. Nie otwieram inaczej, jak nogą. Działa zawsze.
(Przy samym odbiorze komuś nie zadziałało, bo albo nie wiedział gdzie wsunać nogę, albo samochód był dalej tam zakonserwowany i jak niechlujnie rozkonserwują to czasem może nie "pykać". Ale... umyjesz sam pod zderzakiem (wosk konserwacyjny się usunie) albo parę kałuż zaliczy i śmiga bezbłędnie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


WujTom
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2021, 8:40
Samochód: Jeszcze rower ;)

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: WujTom »

Doczekuję za odpowiedzi i czekam na dalsze.


ad 1) Czy ktoś używa tego z hakiem?

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: Kraq »

1) Otwieranie bagażnika nogą (600 zł) - Nie mam. Dla mnie zbędny gadżet. Lepiej przesuń kasę na pozycję 2) i 3).
2) Fotel z pamięcią ustawień (2200 zł) - Mam. Najlepsza dodatkowa opcja którą wziąłem. Możesz ustawić fotel konkretnie pod siebie, a od tego zależy komfort podróżowania. Dodatkowo masz pamięć ustawień dla 3 osób.
Fotele manualne (standard Style) mają źle ustawiony kąt pochylenia dolnego siedziska (na przykładzie fotela pasażera) i nie da się go niżej opuścić. Przód siedziska bardzo uciska uda nóg. Prawie każdy pasażer który jedzie ze mną zwraca na to uwagę.
3) Podgrzewana kierownica (600zł) - Mam. Też bierz koniecznie.
4) Nakładki na nadkola (700zł) - Nie mam. Samochód rzeczywiście wizualnie wygląda lepiej. Jak budżet pozwala bierz, jeśli nie, to przesuń na 2) i 3).

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: M&M »

1) Otwieranie bagażnika nogą - Mam u siebie i korzystam namiętnie. Początkowo myślałem, że to zbędny bajer (dodatek dobierany przez małżonkę), ale teraz doceniam ze względu na wygodę. W zasadzie bagażnik otwieram albo nogą albo przyciskiem ze środka. Przycisk przy tablicy rejestracyjnej użyłem może dwa razy (bo auto zazwyczaj brudne ;))

2) Fotel z pamięcią ustawień - Nie mam, bo głównie jeżdżę ja, a ustawienia pod żonę nie są drastycznie odmienne od moich więc, dla mnie byłby to nadmiarowy wydatek. W Twoim przypadku do zastanowienia, jak często wymieniacie się pojazdem.

3) Podgrzewana kierownica - Mam u siebie i bardzo sobie chwalę. Mam generalnie problem z wiecznie zmarzniętymi dłońmi, dlatego dla mnie to istotny punkt. Aczkolwiek kierownica nie nagrzewa się tak szybko jakbym tego oczekiwał. W porównaniu do siedzeń to trwa to wieczność. Po załączeniu grzania stołka na trójkę, bardzo szybko czuć, że robi się przyjemnie ciepło. Z kierownicą już tak wesoło nie jest, bo trwa to dłużej, Ja po załączeniu grzania kierownicy na trójkę, komfort zaczynam czuć dopiero po ok 5min.

4) Nakładki na nadkola - Mam u siebie, ale ze względów wizualnych. Bardziej podoba mi się z nakładkami bo jest płynne przejście między czarnymi plastikami ze zderzaków do plastikowych nakładek na drzwiach. Nie podobała mi się goła blacha na nadkolach, ale to kwestia gustu więc o tym się nie dyskutuje. Natomiast nie zastanawiałem się czy oprócz funkcji "ozdobnej" będą miały szansę jeszcze pełnić dodatkową funkcję ochronną. (Wiem jedno, przy nakładaniu wosku trzeba uważać, ale to na wszystkie czarne plastiki, bo bardzo ciężko się później go pozbyć ;))

A tak od siebie to dla mnie MUST HAVE w z samochodzie to grzana przednia szyba. W bieżącym cenniku jest za 1350zł. Po jednej zimie korzystania, stwierdziłem, że samochodu bez grzanej przedniej szyby już nie kupię. Dla mnie ten dodatek to jest punkt pierwszoplanowy. Jedno to komfort braku konieczności skrobania i tym samym rysowania szyby, drugie to aspekt bezpieczeństwa. W poprzednim samochodzie parkowanym również pod chmurką, zdarzało mi się że po odskrobaniu szyby i przejechaniu kilkuset metrów szyba znów zachodziła zamarzającym szronem, którego wycieraczki już brać nie chciały. a najgorzej to już po użyciu płynu do spryskiwaczy, jak mi coś chlapnęło zanim auto się w środku nagrzało, to tragedia. Teraz problem nie ma szansy wystąpić. Jest to dodatek z którego jestem chyba najbardziej zadowolony. Tym bardziej, że w Karoq'ach od 2021 montują już grzanie w postaci folii a nie druciki. Z drucikami bym nie wziął bo za bardzo mi przeszkadzają, ale jak mi dealer potwierdził, że z nowej dostawy ma na placu z grzaną szybą i jest bez drucików, to od razu domówiłem i nie żałuję :)

WujTom
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2021, 8:40
Samochód: Jeszcze rower ;)

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: WujTom »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. :D :D :D

Podgrzewana szyba już jest na liście jak i spryskiwacze. ;)

Wiem że w C5 i w Kadjar występuje problem z działaniem czujnika otwierania noga jak jest zamontowany hak.
Jak to jest w Karoq, czy ktoś ma doświadczenie?

zuczek524
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2020, 19:28
Samochód: Audi a3 2.0tdi 103kw

Re: Doradźcie czy warto brać te opcje?

Post autor: zuczek524 »

Mam otwieranie bagaznika i fajna opcja jedziesz na zakupy masz pelne ręce zajęte u zawsze działa bez problemu , kierownica tez fajny gazdet jak marzną ręce ;) siedzenia mam , I też uważam że potrzebna opcja , do tego musi have grzana szyba mam tegoroczne auto u szyba jest już na foli wiec nie ma drucików, nie polecałbym gadżet z czytaniem znaków najgorsze co może być często wynajduje znaki których nie ma i zwalnia auto ... dziś dołożyłbym funkcje martwego Pola ja niestety nie wzielem i żałuję .. jak masz kase dołóż Cantona polecam ;)

ODPOWIEDZ