Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
hohnender
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2018, 21:37

Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: hohnender »

Szukałem informacji nt. pojemności przestrzeni bagażowej Karoqa a możliwości przewożenia rodzinki 2+2 (dzieci 0 lat i 4 lata).

Wczoraj miałem okazję podejść do salonu i przyjrzeć się nowemu crossoverowi Skody. Trafiłem na wersję z Varioflex i... bagażnik wydał mi się wyjątkowo mały :( Mieliście może okazję porównać bagażnik z wybraną opcją Varioflex z tym z tradycyjną kanapą? System ten mnie zupełnie nie interesuje, dlatego zastanawiam się czy Karoq dużo zyska na przestrzeni w przypadku zwykłych siedzeń.

Drugie pytanie, co myślicie o pomyśle zakupu Karoqa jako pierwszego i jedynego auta dla rodziny 2+2? Jeździłem Octavią I z przepastnym bagażnikiem (litrażowo zbliżonym do Karoqa), a obecnie małym Volvo S40, które w trybie pilnym musi ustąpić miejsca czemuś większemu (drugi bobasek urodzi się w październiku).

Głównie poruszamy się po Łodzi, ale 2-3 razy w miesiącu robimy weekendowe wypady za miasto (50-60km w jedną stronę). Chcielibyśmy oczywiście wybrać się raz do roku na jakieś dłuższe wakacje po Europie + wypad na narty. Niemniej 90% auto będzie jeździło po mieście, stąd pomysł małego, zwrotnego i pojemnego (mam nadzieję) auta.

Dodam, że ze względu na rozbitą 5-krotnie miskę olejową Octavii na dojeździe do wiejskich domków naszych rodziców nie biorę już tego modelu pod uwagę :)

Chętnie poznam Waszą opinię na ten temat. Z góry dziękuję za pomoc :)



Sponsor

Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Sponsor


tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: tborowsk »

Też mam rodzinę 2+2, ale najmłodsze dziecko ma już 2 lata, wiec wyrosło z pierwszego, wielkiego wózka. Bagażnik jest specyficzny, bo nie jest duży, ale dość głęboki, podobny kiedyś miałem w C-max i na wakacje zabrałem się wtedy z rodziną 2+1. Do bagażnika weszły walizki oraz spacerówka. Tutaj nawet jest delikatnie większy bagażnik.

W każdym razie jeżeli miałbym teraz wozić pierwszy, duży wózek, to wybrałbym chyba Kodiaqa.

matkis
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:00

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: matkis »

Mam podobną sytuację. Rodzina 2 +dzieci 3tyg i prawie 2lata. Zamówiłem bez varioflex, bagażnik jest chyba tylko minimalnie większy. Wydaje mi się, że na co dzień na przewożenie wózków i dziecięcych gadżetów wystarczy. Na wakacje to box pewnie. Rozważałem kodiaqa i superb ale żona nie czułaby sie pewnie w tak dużym aucie, a octavia nie została zaakceptowana z powodu wyglądu.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: elektrod »

Poprzednio miałem passata kombi którym woziłem wózek i bagaże i mi wystarczał. Przy Karoqu obawiałem się pojemności bagażnika więc zakupiłem boxa. Myślałem też o Kodiaqu, ale wyszedłem z założenia, że kilka razy w roku box na dachu załatwi sprawę, a na jazdę miejską Karoq będzie lepszy.
Obrazek
Mimo wszystko pozytywnie się zaskoczyłam bagażnikiem Karoqa bo jest krótki, ale głęboki. Mam Varioflex, ale pojemność bagażnika w wersji bez jest niezauważalnie większa.

Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: Brxnit »

Ja będę miał drugie dziecko za około miesiąc, więc wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć. Ale z tego co widzę teraz to bagażnik spokojnie mi wystarczy. Miałem wcześniej astre 3 sedan i tam też był bardzo pojemny bagażnik ale i tak jak jechaliśmy do rodziców to jak cyganie z torbami w środku bo jak to przy pierwszym dziecku pakowaliśmy co tylko przyszło nam do głowy a nie koniecznie było potrzebne. A tu można fajnie do góry popakować. W astrze był porównywalny pojemnościowo bagażnik ale np koła do wymiany wchodziły dwa a karoqiem z salonu przywiozłem 4. Więc sama pojemność to nie wszystko.

hohnender
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2018, 21:37

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: hohnender »

Dziękuję Wam bardzo za opinie. Mam mały mętlik w głowie. Dodam, że Kodiaq jest z kolei za duży do codziennej eksploatacji w dużym mieście (głównie przez żonę). Mam nadzieję, że w najbliższy czwartek po jeździe próbnej tak się zachwycę Karoqiem, że żaden bagażnik nie będzie stanowił problemu :)

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: tborowsk »

Myślę, że pomysł z boxem, który podsunął Elektrod rozwiązuje problem z bagażnikiem.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: M a r c i n »

hohnender pisze: 19 mar 2018, 13:53 Dziękuję Wam bardzo za opinie. Mam mały mętlik w głowie. Dodam, że Kodiaq jest z kolei za duży do codziennej eksploatacji w dużym mieście (głównie przez żonę). Mam nadzieję, że w najbliższy czwartek po jeździe próbnej tak się zachwycę Karoqiem, że żaden bagażnik nie będzie stanowił problemu :)
Mówisz, że jest za duży... A Kodiaqiem manewruje się łatwiej niż wspomnianą Astrą, czy Octavią :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Karoq - bagażnik a rodzina 2+2

Post autor: Carly_pl »

Kupno większego auta tylko po to, żeby raz w roku pojechać na wakacje jest absurdalnym pomysłem (oczywiście jeżeli to jest jedyny argument za). Na zakup, codzienne użytkowanie (wyższe spalanie, większe koła itp) i nerwy przy jeździe i parkowaniu większym autem to można spokojnie ten jeden raz w roku albo wypożyczyć box, albo nawet wysłać sobie kurierem te rzeczy, które się nie zmieszczą do mniejszego auta..
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

ODPOWIEDZ