Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
coulomb
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2021, 23:35
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI

Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: coulomb »

Wszyscy wiemy, że obecnie czas realizacji zamówień na nowe Karoqi to optymistycznie ponad pół roku, natomiast Skoda aktualizuje swoje cenniki nawet kilka razy w roku.

Czy Wasi sprzedawcy obiecywali lub obiecują Wam gwarancję ceny - odbiór samochodu w takiej cenie jak w dniu złożenia zamówienia?

Byłem w 2 salonach:
1) Jeden mówi, że zamówienie to tylko zamówienie i będę musiał zapłacić tyle ile wynosi aktualny cennik w dniu odbioru. Muszę wpłacić zaliczkę, a jeśli ostateczna cena mi nie będzie odpowiadać, to mogę zrezygnować, a oni dobrodusznie zwrócą zaliczkę.
2) Drugi natomiast powiedział, że jest mi w stanie "zamrozić" cenę - bez względu na to kiedy odbiorę samochód zapłacę wg cennika z dniu zamówienia.

Który mnie okłamał? ;)



Sponsor

Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Sponsor


M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: M4niac »

Ja zamawiałem 28 września . Dali mi gwarancje ceny z tym , że z góry im zapłaciłem . Auto odebrałem 23 lutego 2023 i nic nie dopłacałem .

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: c#Hunter »

coulomb pisze: 12 lis 2021, 11:36 Wszyscy wiemy, że obecnie czas realizacji zamówień na nowe Karoqi to optymistycznie ponad pół roku, natomiast Skoda aktualizuje swoje cenniki nawet kilka razy w roku.

Czy Wasi sprzedawcy obiecywali lub obiecują Wam gwarancję ceny - odbiór samochodu w takiej cenie jak w dniu złożenia zamówienia?

Byłem w 2 salonach:
1) Jeden mówi, że zamówienie to tylko zamówienie i będę musiał zapłacić tyle ile wynosi aktualny cennik w dniu odbioru. Muszę wpłacić zaliczkę, a jeśli ostateczna cena mi nie będzie odpowiadać, to mogę zrezygnować, a oni dobrodusznie zwrócą zaliczkę.
2) Drugi natomiast powiedział, że jest mi w stanie "zamrozić" cenę - bez względu na to kiedy odbiorę samochód zapłacę wg cennika z dniu zamówienia.

Który mnie okłamał? ;)
Kiedyś było tak, że cena była zamrożona na poziomie takim jakim auto wpadło na produkcję a jak wicie to się dzieje w bliżej nie określonym czasie. Teraz trzymałbym się zasady że liczy się to co jest na papierze. Jak wierzyć handlowcom to trzeba polegać na takich co mają dłuższe doświadczenie ze Skodą a nigdy nie wiesz czy rozmawiasz z doświadczonym czy zielonym. Może warto to zweryfikować?

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: Looser »

U mnie sytuacja wyglądała tak, że w momencie składania zamówienia nie chcieli żadnej zaliczki, ale zagwarantowali mi cenę z dnia złożenia zamówienia, a na samochód czekałem 9 miesięcy

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: M4niac »

Bednarek Łódź - auto zamówione wrzesień 2022 , kasa wpłacona z góry , odebrane w lutym 2023 , zero dopłat mimo zmian w cenniku.

Matty86
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2023, 11:36
Samochód: Karoq, 1,5 TSI manual, Sportline

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: Matty86 »

M4niac pisze: 16 mar 2023, 19:37 Bednarek Łódź - auto zamówione wrzesień 2022 , kasa wpłacona z góry , odebrane w lutym 2023 , zero dopłat mimo zmian w cenniku.
Cena wg cennika? Pytałem w tym salonie o rabat to wysłali mi cenę zgodnie z cennikiem to nic dziwnego, że utrzymują warunki z zamówienia. W innych salonach od 3%-6% rabatu, przy czym 3% proponowali nieraz sami od siebie:)

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: Marcooo »

Matty86 pisze: 26 kwie 2023, 8:50
M4niac pisze: 16 mar 2023, 19:37 Bednarek Łódź - auto zamówione wrzesień 2022 , kasa wpłacona z góry , odebrane w lutym 2023 , zero dopłat mimo zmian w cenniku.
Cena wg cennika? Pytałem w tym salonie o rabat to wysłali mi cenę zgodnie z cennikiem to nic dziwnego, że utrzymują warunki z zamówienia. W innych salonach od 3%-6% rabatu, przy czym 3% proponowali nieraz sami od siebie:)
Wg cennika bez rabatu to niech sobie go zatrzymają;) też mi tak chcieli zrobić w jednym salonie . Jednak 10 k się udało zejść wtedy .

Matty86
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2023, 11:36
Samochód: Karoq, 1,5 TSI manual, Sportline

Re: Gwarancja ceny z dnia złożenia zamówienia?

Post autor: Matty86 »

Marcooo pisze: 26 kwie 2023, 11:02
Matty86 pisze: 26 kwie 2023, 8:50
M4niac pisze: 16 mar 2023, 19:37 Bednarek Łódź - auto zamówione wrzesień 2022 , kasa wpłacona z góry , odebrane w lutym 2023 , zero dopłat mimo zmian w cenniku.
Cena wg cennika? Pytałem w tym salonie o rabat to wysłali mi cenę zgodnie z cennikiem to nic dziwnego, że utrzymują warunki z zamówienia. W innych salonach od 3%-6% rabatu, przy czym 3% proponowali nieraz sami od siebie:)
Wg cennika bez rabatu to niech sobie go zatrzymają;) też mi tak chcieli zrobić w jednym salonie . Jednak 10 k się udało zejść wtedy .
Akurat Skoda bardzo mocno poszalała w cenniku dlatego teraz mogą sobie pozwolić na rabaty...
Sprzedawca zasugerował żebym zaakceptował niższy rabat lub jego brak bo wtedy mogą mi zagwarantować cenę... Odpowiedziałem, że lepiej zróbmy maksymalny jaki się da, a jakby się później chcieli wycofać to ja też rozważę inne opcje... Wszystko to strategie sprzedażowe - ostatnio usłyszałem, że cena z maksymalnym rabatem jednak się utrzyma. Zresztą w dokumencie zamówienia, jest mowa o zmianie ceny tylko określonych przypadkach.

ODPOWIEDZ