Zakup: Karoq po FL

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: Looser »

Ja tylko żałuję podgrzewanej kierownicy - nigdy jej nie użyłem a od stycznia mam słynny błąd grupy VAG: travel assist czasowo niedostępny. Już jestem umówiony na wymianę - czas oczekiwania około półtorej miesiąca.



Sponsor

Re: Zakup: Karoq po FL

Sponsor


langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: langolier »

Tzn. żałujesz że ją masz bo to przez nią jest ten błąd ?
Co do błędu - jak 2 tyg. temu robiłem jazdę testową salonowcem to też podczas jazdy system wywalił ten błąd. Sprzedawca wyglądał na skonsternowanego i mimo kilkuminutowego grzebania w systemie nie udało mu się go skasować.
Co robią w ramach akcji serwisowej ?

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: mans »

Uważam to za skandal, że system, który jest montowany w całej grupie VAG jest wadliwy a w Skodzie rozkładają ręce
i nie wiedzą co z tym robić.Wymiana kierownicy pomaga tylko na chwilę.
Są już osóby na forum Skoda Club , którym kierownicę wymieniano kilka razy a problem wciąż powraca
Przecież z tym systemem nie da się jeździć 🤨




Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: Looser »

langolier pisze: 04 mar 2023, 21:58 Tzn. żałujesz że ją masz bo to przez nią jest ten błąd ?
Co robią w ramach akcji serwisowej ?
Żałuję, że ją wziąłem. Teraz wolałbym te pieniądze włożyć w hak. Tym bardziej że u mnie wywalenie błędu wywala np line assist i tempomat głupieje. Jak lecisz autostradą przepalając dpf-a nie jest to zabawne.
A w akcji serwisowej wymieniają kierownicę. Zapytałem nawet czy nie mogą założyć kiery bez ogrzewania i ją wykodować -byli zdziwieni.
Najgorsze jest to że jak zgłaszałem ten błąd przy zapisie do serwisu to jaką odpowiedź usłyszałem: umyj Pan samochód.
Kolejne zdziwienie było jak do serwisu pojechałem czystym autem, a przy wjeździe na halę zostali powitani w/w błędem :D

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: abedul »

To z tym mycirm toby akurat sie troche zgadzalo, byl to pierwszy moj pomyl na problemy przy odpalaniu auta, gdy parkowalem bardzo blisko sciany przodem. Ale line assist nie mam tylko deaktywowalo tempomat, a bledy wyskakiwaly z front assist i funkcja hamulca manewrowego - cokolwiek to jest a wyswietlalo sie jako Rangierbremsfunktion

Wlasnie postanowilem zaczac od myjni bl auto uciaprane maksymalnie po trasie z hiszpanii

I poki co tfu tfu odpukac - problem zniknal - myjnia automatyczna z myciem podwozia

A auto tak zaciaprane ze az na plastikowej pokrywie silnika wewnatrz bylo widac ze polalo z drogi

Karoq przed FL bez line assist.

Obrazek
Obrazek

tylko w kwestii wyobrazenia sobie jak bardzo auto moglo byc zachlapane - zdjecie tylko po przejechaniu przez szwajcarie

Obrazek

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: Looser »

abedul pisze: 07 mar 2023, 12:29 To z tym mycirm toby akurat sie troche zgadzalo,
Ok, też na to wpadłem - tyle tylko te ten błąd występuje u mnie od dokładnie 7 stycznia br. Samochód odebrałem w marcu zeszłego roku - do stycznia było ok.

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: abedul »

mi tez pierwszy raz dopiero w styczniu wywalilo te bledy - pomyslalem ze to od mrozu (bo to druga zima karoqa ale pierwsza spedzil w hiszpanii) ale pare testow z parkowaniem "nie przodem w scianie" i mnie oswiecilo ze moze jednak na myjnie (mialem kiedys problem z zacinajacymi sie szybami z tylu to mi tez opr w serwisie dali ze auto sie myje - a wtedy stalem pare dni pod kwitnaca lipa is wszystko sie kleilo) no i poki co problem zniknal tfu tfu tfu

Matty86
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2023, 11:36
Samochód: Karoq, 1,5 TSI manual, Sportline

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: Matty86 »

Andrew1962 pisze: 10 lip 2022, 21:22
ArKos pisze:Wszystko fajnie, tylko co w momencie, gdy gwara się skończyła i wysypały się sprzęgła?
Rozumiem, że należałoby hołdować zasadzie "przejeździć czas gwarancji" i na jej końcu sprzedać, po czym kupić następne nowe.
Wiecie, że nie każdego na to stać, a w zasadzie mało kogo na to stać?
To nie bochenek chleba za 6 zeta tylko auto za 130k, często więcej.
To nie na tym polega.
DSG jest ewidentną zmułą i nic tego nie zmieni. Mówcie co chcecie. Manual przeżytkiem? Spoko. Zgadzam się. Tyle, że ten przeżytek lata 250-300k. I jak trzeba to naprawa kompleksowa wychodzi ze 2500-3000 czyli 2 razy manuala da się zrobić za jedną naprawę DSG, która nie jest w stanie przejechać nawet połowy tego, co przeżytek :D
No ale co kto lubi :)
Zgadzam się z Tobą w 110%. Ale wiesz, że zwolennicy automatu i tak będą go zachwalać bez względu na wszystko Obrazek

Polecacie manuala? Spotkałem się z opiniami, że rzeczywiście w perspektywie serwisu jest tańszy, jednak sama jazda jest męczaca ze względu na długie przełożenia i piłowanie na 3 biegu do wysokich prędkości. Tego problemu ponoć nie ma w DSG, ale znowu tutaj niska trwałość (duża liczba wpisów o awariach przy przebiegach 10-30 tys.) i wysokie koszty serwisu. Skrzynie te paradoksalnie gorzej znoszą miasto od manuali, a przecież to wydawałoby się, że są do jazdy miejskiej idealnym rozwiązaniem.

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: Looser »

Powiem tak, będę się martwił jak się wysypie . Na razie wk.... mnie błąd, o którym pisałem wyżej

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Zakup: Karoq po FL

Post autor: abedul »

mam troche niezadobre wiesci w temacie, otoz dzisiaj podczas rocznego przegladu .... okazalo sie ze mialem wizyte kuny.
No i na glupi rozum to wlasnie moglo powodowac problemy i wywwalac te bledy, bo nic nie pisalem ale tez pare razy sie pojawily na czystym aucie ... moze to jest odpowiedz tez na wasze pytania i domysly ....

ODPOWIEDZ