Premium Care - jak to wygląda

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Premium Care - jak to wygląda

Post autor: Puchacz »

Wymieniałem olej ostatnio po 14kkm- rowno rok po odbiorze auta z salonu. Zaplaciłem 350zł- olej mój, usługa + filtr + korek oleju z ASO. Mam Premium Care na 4 lata/80kkm.
Podczas wymiany oleju nie skasowano mi inspekcji olejowej, więc za max 1 rok auto samo zawoła do ASO. I wtedy wymiana oleju + przegląd w ramach pakietu.
Nie mam pojecia, ile może kosztować sam przegląd.



Sponsor

Re: Premium Care - jak to wygląda

Sponsor


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Premium Care - jak to wygląda

Post autor: c#Hunter »

Puchacz pisze: 27 lis 2022, 12:55 Wymieniałem olej ostatnio po 14kkm- rowno rok po odbiorze auta z salonu. Zaplaciłem 350zł- olej mój, usługa + filtr + korek oleju z ASO. Mam Premium Care na 4 lata/80kkm.
Podczas wymiany oleju nie skasowano mi inspekcji olejowej, więc za max 1 rok auto samo zawoła do ASO. I wtedy wymiana oleju + przegląd w ramach pakietu.
Nie mam pojecia, ile może kosztować sam przegląd.
U mnie było podobnie więc wychodzi na to, że jak się wymienia olej i filtry przy okazji "darmowego" przeglądu który tego nie obejmuje to często w ASO da rade dostać cene jak u pana Mirka... Polecam.

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Premium Care - jak to wygląda

Post autor: RobertG7 »

Koszt wymiany oleju czyli sama robocizna to koszt około 220zł. U pana Mirka to 40zl

birek
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2023, 9:14
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI DSG

Re: Premium Care - jak to wygląda

Post autor: birek »

Cześć,
Sama idea pakietu spoko, korzystam drugi raz z niego (pierwszy przy Rapidzie) i ok, pomiędzy wskazaniami komputera wymianu oleju robiłem poza ASO (po 15k). Teraz przy Karoq'u miałem pierwszy przegląd z wymianą oleju + filtr kabinowy po 30k (w sierpniu wybiło). Przy okazji dopytam Was, bo mnie poinformowano i tak wbito w komputer, że następny przegląd , z wymianą oleju - rozszerzony, jest po 30k i 2 latach.
Przy poprzednim aucie wbijali 30k i 1 rok - Skoda coś zmieniła ?

I teraz tak, wymiana płynu hamulcowego jest 2 lata po wydaniu auta - tak w ASO powiedzieli. Komputer o tym nie przypomni, trzeba pamiętać samemu - o czym się dowiedziałem, bo zapytałem po zakończeniu usługi - " to kolejny przegląd za rok i wtedy wymiana płynu hamulcowego? " , na co Pan odpowiedział, że o o tym płynie musi Pan sam pamiętać, oni go wymienią po kolejnych 30k / 2 latach, gdy nie byłby wymieniony po 2 latach od wydania.

Jak u Was to wygląda?

Juras
Posty: 32
Rejestracja: 16 lis 2023, 15:34
Samochód: Skoda Karoq 2.0 TSI 4x4

Re: Premium Care - jak to wygląda

Post autor: Juras »

Obecnie interwał wynosi 30k km lub 2 lata. To też zależy od auta i rynku przeznaczenia.

Wymiana płynu hamulcowego jest co 2 lata niezależnie od przebiegu. Jak będzie mniej-więcej jego czas to dorzucą Ci to do zakresu przeglądu.

ODPOWIEDZ