Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
zbigniew
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2018, 11:17
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: zbigniew »

Witam wszystkich czytających, mam od 4 lat mechaniczny bolec Niedźwidź Lock, oraz https://siriustracking.eu/. Odnośnie bolca to serwis producenta zdejmował go przez 4 godziny ( byłem przy tym, była reklamacja). Bliźni co przyszedł sobie pojeździć naszym autkiem trochę się spieszy i nie ma takich możliwości. Trochę to drogo bo bolec+ wspomniany immobilizer razem ok. 3500 zł + coroczny abonament 250 zł. Teraz na dniach odbieram drugiego Karoqa i zakładam ten sam zestaw. To dla poprawy samopoczucia i utrudnienia bliźniemu, który jak się uprze to i tak pojeździ. Moje autka oba mają DSG i tylko równo podnieść jednocześnie przód i tył, założyć wózki i holować do dziupli. I wtedy ma pole do popisu siriustracking.eu. A tak na 100% to tylko polisa a i tak pełna wartość nowego tylko w pierwszym roku. Pozdrawiam i życzę bez wizyt bliźnich i wrażeń z tym związanych. Mój sprzedawca który pracuje ok 20 lat mówił mi o jednym przypadku kradzieży Super B mocno wyposażonej, natomiast o Karoqu nie słyszał i niech tak zostanie.



Sponsor

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Sponsor


larry
Posty: 18
Rejestracja: 14 lis 2020, 15:21
Samochód: Skoda Karoq 1.5 150KM

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: larry »

Najlepszym zabezpieczeniem jest AutoCasco

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: mans »

larry pisze: 11 lut 2023, 19:35 Najlepszym zabezpieczeniem jest AutoCasco
No właśnie już nawet AutoCasco może Nam nic nie dać w przypadku kradzieży auta :shock:

https://fb.watch/iDExI3YVbu/

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: M4niac »

zakładał ktoś tą blokade na szyne can ? Podobno najskutecznieszy sposób przed kradzieżą


langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: langolier »

M4niac pisze: 12 lut 2023, 21:17 zakładał ktoś tą blokade na szyne can ? Podobno najskutecznieszy sposób przed kradzieżą


zacząłem drążyć ten temat:
http://www.author-alarm.pl

http://www.author-alarm.pl/igla/

Największym problemem wydaje się być wybór miejsca montażu (na szynie CAN) tak, by miejsce nie było łatwe do odnalezienia a równocześnie łatwe do ewentualnego demontażu przed wizytą w ASO bez pozostawiania śladu (tak, wiem, że można urządzenie deaktywować przed wizytą w serwisie ale cholera wie, czy nie mają w ASO jakiś metod na wyśledzenie tego modułu...).
A najgorsze jest to, że podsuwanie na publicznych forach "najlepszych miejsc do montażu" nie ma chyba sensu... :roll: :oops:

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: M4niac »

W serwisie skody pytałem czy wiedzą o takim zabezpieczeniu, to zrobili oczy jak 5 złoty i tyle.

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: langolier »

Ja jeszcze 2 tygodnie temu też nic nie wiedziałem.... a oni nie są od alarmów, tylko od sprzedawania samochodów...

Tech-Spec
Posty: 18
Rejestracja: 19 gru 2017, 8:35

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: Tech-Spec »

Moja opinia tylko odnośnie tego 3 rodzaju: to zabezpieczenie np. pod nazwą Canlock było omawiane już nieraz, ale generalnie pomijając kwestię ceny to problemy z takimi ustrojstwami są 2. Pierwsze, że im bardziej są one popularne tym większa liczba złodziei wie gdzie je znaleźć. Dla przeciętnego użytkownika Karoga miejsce gdzie można wpiąć w magistrale taki moduł to jedna wielka niewiadoma. Z punktu widzenia złodzieja sprawa wygląda zupełnie inaczej bo nawet jeżeli założymy, że we wszystkich warsztatach je montujących (a mało ich nie ma) pracują sami krystaliczni ludzie którzy taką wiedzą z nikim się absolutnie nie podzielą i nie ma możliwości aby człowiek z ulicy się u nich zatrudnił tylko po to aby się tego dowiedzieć to w skrajnym przypadku wystarczy że złodzieje zlecą im montaż w dowolnym egzemplarzu popularnego auta i tak dowiedzą się gdzie to jest. Ludzie którzy kupowali np. Canlock mówią o całych godzinach potrzebnych na montaż tego typu urządzeń. Autor nagrania wspomina że każde zabezpieczenie jest w stanie znaleźć w 30-120 minut. Tyle tylko że w obu tych przypadkach technicy musza uważać aby nic nie połamać i nie pobrudzić. Większość aut kradzionych jest na części więc złodzieje się tak z tym nie bawią. W rzeczywistości czas liczony na wyrwanie plastików wokół kokpitu czy tunelu mierzymy w sekundach, a nie minutach czy godzinach. Jak złodzieje rozbierają 10 egzemplarz tego samego auta to już na pamięć mają wykuty przebieg wszystkich kabli i wpięcie nawet małej kostki zwróci ich uwagę. Nie oznacza to oczywiście że nie warto tego zakładać, ale dobrze brać pod uwagę że nawet prostsze zabezpieczenie, ale montowane osobiście ma większe plusy. Przykład z wyjmowanym bezpiecznikiem jest oczywiście skrajnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby taki bezpiecznik zmodyfikować poprzez jego przedłużkę i zamiast go wyjmować spinać obwód inaczej i gdzie indziej. Drugim problemem natomiast jest awaryjność takiej elektroniki po latach - nikt nie chciałby spotkać się z sytuacją w której nie da się wrzucić biegu, uruchomić rozrusznika itp. pomimo wciśnięcia odpowiedniej kombinacji i nie wiadomo będzie czy to wina samochodu czy zabezpieczenia gdzieś tam ukrytego. Proszę zwrócić uwagę jak tylko w Skodzie część ludzi zmaga się z usterkami Travel Assist, który zgłasza błędy i się dezaktywuje tylko dlatego że ktoś włączy ogrzewanie kierownicy. Serwisy wymieniają wtedy kierownice bo podobno to w niej jest problem, a nie w samym pakiecie Travel Assist.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: M4niac »

zabezpieczenie godne uwagi ale 2 tys za montaż , to przesada . Etui na kluczyk też robi robotę , ja siedząc w samochodzie z kluczem w kieszeni nie moge uruchomić rozrusznika wiec walizka nie pomoże.

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Zabezpieczenie nowego Karoqa przed kradzieżą

Post autor: langolier »

M4niac pisze: 02 mar 2023, 17:45 zabezpieczenie godne uwagi ale 2 tys za montaż , to przesada . Etui na kluczyk też robi robotę , ja siedząc w samochodzie z kluczem w kieszeni nie moge uruchomić rozrusznika wiec walizka nie pomoże.
czyli musisz wyjąć kluczyk z kieszeni by uruchomić auto ? a żeby je otworzyć z zewnątrz już nie ? dziwne...
zresztą jak musisz wygrzebywać kluczyk z kieszeni to cały system "bezkluczykowy" traci sens... :oops: :( :roll:

a, i jeszcze jedno - czy mając - jak rozumiem - kluczyk w specjalnym etui ekranującym nie musisz częściej zmieniać w nim baterii ?

ODPOWIEDZ