Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: langolier »

Cześć,
Jak wygląda działanie podgrzewanie przedniej szyby ?
W Fordzie mam elektryczne (druciki zatopione w szybie) i szron po 2-3 minutach jest mokry i do zmazania wycieraczkami.
Jak to wygląda w Skodach ? Jaka jest zasada działania ? Działa skutecznie ?
Żona się przyzwyczaiła i chce też w Skodzie ale czy warta jest zakupienia Pakietu Winter ?



Sponsor

Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Sponsor


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: Marcooo »

langolier pisze: 16 lut 2023, 17:24 Cześć,
Jak wygląda działanie podgrzewanie przedniej szyby ?
W Fordzie mam elektryczne (druciki zatopione w szybie) i szron po 2-3 minutach jest mokry i do zmazania wycieraczkami.
Jak to wygląda w Skodach ? Jaka jest zasada działania ? Działa skutecznie ?
Żona się przyzwyczaiła i chce też w Skodzie ale czy warta jest zakupienia Pakietu Winter ?
Działa :)W roczniku 2019 też druciki. Po 2 min topnieje:)

Konto90
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2023, 17:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: Konto90 »

W nowej wersji tzn w polifcie jest już folia grzewcza.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2023, 21:26 przez Konto90, łącznie zmieniany 1 raz.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: langolier »

W pilocie ???? Co to znaczy ?
Folia grzewcza w szybie przedniej ? Jest idealnie przezroczysta ? Folia jest między warstwami szyby ?

Looser
Posty: 37
Rejestracja: 10 sty 2022, 11:41
Samochód: Karoq Active 1.5 TSI DSG

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: Looser »

langolier pisze: 16 lut 2023, 20:59 W pilocie ???? Co to znaczy ?
Folia grzewcza w szybie przedniej ? Jest idealnie przezroczysta ? Folia jest między warstwami szyby ?
Tak
Czy jest idealnie przeźroczysta? Powiem tak widzę gdze jadę i nie zwraca na siebie uwagi. A działa zajefajnie razem z podgrzewanymi spryskami.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: M4niac »

5 minut od momentu włączenia silnika szyba jest czysta.

M&M
Posty: 57
Rejestracja: 13 sty 2021, 12:28
Samochód: Karoq Style 1.5TSI Manual

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: M&M »

M4niac pisze: 02 mar 2023, 17:41 5 minut od momentu włączenia silnika szyba jest czysta.
Potwierdzam obserwacje kolegi.
Jak dla mnie, podgrzewana przednia szyba to Must have.
Co do widoczności to dla mnie bajka. Oglądałem wcześniej modele karoqa z drucikami grzewczymi i niestety, ale dla mnie nie do przejścia. Mój mózg nie potrafił ich wyciąć, wdziałem jest nonstop i bardzo mi to przeszkadzało, nie mogłem się skupić na drodze. (pewnie kwestia czasu żeby się przyzwyczaić albo i nie). Na szczęście od 2021 zaczęli montować szybę grzaną bez drucików i na taką się zdecydowałem. Nie żałuję ani pół wydanej na nią złotówki. Jak się patrzy na szybę z zewnątrz to widać, że ma inny odcień niż normalne szyby. Wpada jakby w zielonkawo-niebieski odblask. Patrząc z wnętrza nie ma żadnego dyskomfortu, zupełnie jak szyby boczne.

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Podgrzewana przednia szyba - pytania o działanie i skuteczność

Post autor: M4niac »

M&M pisze: 04 mar 2023, 18:48
M4niac pisze: 02 mar 2023, 17:41 5 minut od momentu włączenia silnika szyba jest czysta.
Potwierdzam obserwacje kolegi.
Jak dla mnie, podgrzewana przednia szyba to Must have.
Co do widoczności to dla mnie bajka. Oglądałem wcześniej modele karoqa z drucikami grzewczymi i niestety, ale dla mnie nie do przejścia. Mój mózg nie potrafił ich wyciąć, wdziałem jest nonstop i bardzo mi to przeszkadzało, nie mogłem się skupić na drodze. (pewnie kwestia czasu żeby się przyzwyczaić albo i nie). Na szczęście od 2021 zaczęli montować szybę grzaną bez drucików i na taką się zdecydowałem. Nie żałuję ani pół wydanej na nią złotówki. Jak się patrzy na szybę z zewnątrz to widać, że ma inny odcień niż normalne szyby. Wpada jakby w zielonkawo-niebieski odblask. Patrząc z wnętrza nie ma żadnego dyskomfortu, zupełnie jak szyby boczne.
Potwierdzam ja kupując auto wybrałem model i markę która oferuje podgrzewaną przednia szyba. Na początku chciałem kupić formentora ale nie mieli w ofercie takiej opcji nawet za dopłatą . Bez tego przy mrozie czy lodzie jak skrobiesz przednia szybę nawet firmową skrobaczką od skody to szyba będzie porysowana . Używając odmrażacza do szyb lód zejdzie ale znowu szyba jest zaparowana od wewnątrz i musisz stać i czyścić szybę . Jeżeli ktoś nie ma garażu to podgrzewana przednia szyba w naszej strefie klimatycznej to jest tak jak koło zapasowe .

ODPOWIEDZ