Karoq - kangurowanie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Matty86
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2023, 11:36
Samochód: Karoq, 1,5 TSI manual, Sportline

Re: Karoq - kangurowanie

Post autor: Matty86 »

c#Hunter pisze: 24 mar 2023, 10:57
Matty86 pisze: 22 mar 2023, 19:04 A poza tym 3 biegiem jesteś zadowolony z tej skrzyni? Może jednak warto dołożyć do DSG?
Jak nie zamierzasz jeździć tym autem więcej jak 100k km to warto dopłacić do DSG bo bardzo fajnie jeździ to autko. Z manualem to muł. Dziwnie to zestroili a i sama skrzynia jest powolna (jak masz wysokie obroty to nie dasz rady szybko zmienić biegu bo nie wchodzi).
Zamierzam jeździć ponad 100k, po konsultacji z mechanikami zdecydowałem się na manual - w razie awarii koszty wymiany skrzyni będą znacznie niższe.
Po jeździe próbnej DSG brakuje mi w niej zbalansowanego trybu jazdy - normal czy drive były zbyt mułowate, a ciągła jazda na sporcie to jak dla mnie zbyt wysokie obroty.
Na dodatek brakowało mi kontroli nad samochodem.



Sponsor

Re: Karoq - kangurowanie

Sponsor


Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Karoq - kangurowanie

Post autor: Puchacz »

Matty86 pisze: 26 mar 2023, 23:46
Po jeździe próbnej DSG brakuje mi w niej zbalansowanego trybu jazdy - normal czy drive były zbyt mułowate, a ciągła jazda na sporcie to jak dla mnie zbyt wysokie obroty.
Na dodatek brakowało mi kontroli nad samochodem.

No widzisz, po jeździe z DSG w Kamiq 1.0 czy w Karoq 1.5 miałem takie samo odczucie.
Ostatnio jednak dostałem w rentalu BMW 1 z automatem, 190KM z dieslem.
No i to zupełnie inna jazda....
Bez zamulania, skrzynia robiła to co chciałem, moc pod nogą odpowiednia.

Już to wcześniej napisałem- automat OK, ale z odpowiednio mocnym silnikiem.

Krisus
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2023, 14:08
Samochód: Skoda Karog 1.5 TSI DSG

Re: Karoq - kangurowanie

Post autor: Krisus »

Puchacz pisze: 28 mar 2023, 21:53 No widzisz, po jeździe z DSG w Kamiq 1.0 czy w Karoq 1.5 miałem takie samo odczucie.
Ostatnio jednak dostałem w rentalu BMW 1 z automatem, 190KM z dieslem.
No i to zupełnie inna jazda....
Bez zamulania, skrzynia robiła to co chciałem, moc pod nogą odpowiednia.

Już to wcześniej napisałem- automat OK, ale z odpowiednio mocnym silnikiem.
Kamiq 1.0 DSG - przy ruszaniu trochę zamulało - chwila trwała zanim nabrał obrotów. Karoq 1.5 DSG od razu wchodzi na obroty i wg mnie nawet zbyt mocno jeśli chce się spokojnie jechać, ale może mam za mocną nogę po 1.0.

platek71
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2024, 15:33
Samochód: Karoq 2.0 TDI

Re: Karoq - kangurowanie

Post autor: platek71 »

A jak te manuale w Karoqach po 2022? W Atecach jest proplem z odgłosami z koła zamachowego (w 2022 wprowadzili nową skrzynię) przy wrzucaniu biegów (stuki) - w Karoqu występuje to samo? Bo chciałbym zmienić na nowszego w manualu i mam zagwózdkę...

Puchacz
Posty: 70
Rejestracja: 21 sie 2021, 1:13
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Karoq - kangurowanie

Post autor: Puchacz »

platek71 pisze: 11 lut 2024, 15:36 A jak te manuale w Karoqach po 2022? W Atecach jest proplem z odgłosami z koła zamachowego (w 2022 wprowadzili nową skrzynię) przy wrzucaniu biegów (stuki) - w Karoqu występuje to samo? Bo chciałbym zmienić na nowszego w manualu i mam zagwózdkę...
Skrzynia w Karoq FL jest taka sama jak przed liftem. Ja mam taką skrzynkę, 32kkm zrobione autem sprzed liftu. Czasem, w szczególnych warunkach usłyszę ten hałas z koła zamahowego. Poza tym nic skrzyni nie dolega, jak okna w aucie są pozamykane to na prawdę trzeba wiedzieć czego nasłuchiwać i kiedy.
Więc dla mnie OK.
Po jeździe autostradą też nic nie huczy, a mam za sobą kilka wyjazdów z Częstochowy do Trójmiasta- to ponad 400km drogi na wprost ;) Na tempomacie zapięte 145km/h, pozjeździe ma MOP w połowie drogi nie słyszałem nigdy żadnych niepokojących dźwięków.
Podsumowując- poza skopanym zestopniowaniem tej skrzyni- jest akceptowalnie.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq - kangurowanie

Post autor: c#Hunter »

Puchacz pisze: 11 lut 2024, 19:37
platek71 pisze: 11 lut 2024, 15:36 A jak te manuale w Karoqach po 2022? W Atecach jest proplem z odgłosami z koła zamachowego (w 2022 wprowadzili nową skrzynię) przy wrzucaniu biegów (stuki) - w Karoqu występuje to samo? Bo chciałbym zmienić na nowszego w manualu i mam zagwózdkę...
Skrzynia w Karoq FL jest taka sama jak przed liftem. Ja mam taką skrzynkę, 32kkm zrobione autem sprzed liftu. Czasem, w szczególnych warunkach usłyszę ten hałas z koła zamahowego. Poza tym nic skrzyni nie dolega, jak okna w aucie są pozamykane to na prawdę trzeba wiedzieć czego nasłuchiwać i kiedy.
Więc dla mnie OK.
Po jeździe autostradą też nic nie huczy, a mam za sobą kilka wyjazdów z Częstochowy do Trójmiasta- to ponad 400km drogi na wprost ;) Na tempomacie zapięte 145km/h, pozjeździe ma MOP w połowie drogi nie słyszałem nigdy żadnych niepokojących dźwięków.
Podsumowując- poza skopanym zestopniowaniem tej skrzyni- jest akceptowalnie.
Serio w Karoq po lifcie zostawili starą skrzynie? Ona była ciężkawa...

ODPOWIEDZ