Czy silnik 1.0 daje rade?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
enter
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2023, 1:26
Samochód: Ford CMax 1,0

Czy silnik 1.0 daje rade?

Post autor: enter »

Ze względów ograniczonch fifnansów muyśle o wersji silnika 1.0 TSI.
Czy ktoś jeździ taką wersją? Nie jestem Kubica wiec nie bede mocno cisnął gazu jednak na trasie z obciazeniem rodzina i bagazami jadac na wakacje chcialbym bez problemow wyprzedic Tira czy jakiś zawaligrogowy traktor.

Ktoś, coś?



Sponsor

Czy silnik 1.0 daje rade?

Sponsor


Zbyszek1972
Posty: 118
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:10
Samochód: Karoq 1.0 TSI STYLE pakiet comfort

Re: Czy silnik 1.0 daje rade?

Post autor: Zbyszek1972 »

enter pisze: 22 paź 2023, 1:37 Ze względów ograniczonch fifnansów muyśle o wersji silnika 1.0 TSI.
Czy ktoś jeździ taką wersją? Nie jestem Kubica wiec nie bede mocno cisnął gazu jednak na trasie z obciazeniem rodzina i bagazami jadac na wakacje chcialbym bez problemow wyprzedic Tira czy jakiś zawaligrogowy traktor.

Ktoś, coś?
Jeżdżę już 4 lata Karoq-iem z silnikiem 1.0 TSI i jestem zadowolony. Wiadomo że nie ma takiego odejścia jak 1.5 TSI ale dla mnie jest wystarczający. Wybrałem 1.0 TSI gdyż w momencie zakupu silnik ten miał lepszą opinie jeśli chodzi o trwałość i awaryjność. To był dla mnie priorytet gdyż chce tym autem pojeździć dłużej. Wyprzedzanie nie jest dla niego jakimś wielkim problemem po prostu odpowiednia redukcja biegów i całkiem dynamicznie można jeździć. Ogólnie jestem miło zaskoczony jak przyjemnie się jeździ Karoq-iem z tym silnikiem. Warto przed zakupem wybrać się na jazdę próbną i przetestować silnik 1.0 TSI.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czy silnik 1.0 daje rade?

Post autor: c#Hunter »

Były tutaj o tym już wątki. Generalnie 1.5TSI w manualu ma tak ustawioną skrzynie biegów, że w przepisowym zakresie prędkości różnica w dynamice jest niewielka. Niestety, różnica w spalaniu tez jest niewielka.

ODPOWIEDZ