Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2018, 7:37

Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Post autor: Przemo »

Mam takie pytanie, czy orientuje sie ktoś jaki rodzaj skrzyni DSG jest w Karoqu 2.0 TDI 150 KM. Jest to skrzynia Dq 380 czy jakiś inny model. ?



Sponsor

Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Sponsor


Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Post autor: Bomber »

Wiem tyle ,że jest to mokry typ DSG. a nie suchy jak w modelach z innymi silnkami niż 2,0 TDI. Prawdopodobnie jest to jednak DQ381 ze względu na to ,że ta sama skrzynia wyląduje w wersji 190 KM a DQ380 ma inne parametry graniczne dla Nm. Tu taki techniczny pdf https://cdn.skoda-storyboard.com/2017/1 ... Q-en-1.pdf
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Przemo
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2018, 7:37

Re: Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Post autor: Przemo »

Tzn. ze skrzynia powinna działać długo i szczęśliwie. Ogólnie na temat tych mokrych są bardzo dobre opinie. Mam nadzieje, ze tak bedzie. :)

paprotek
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2018, 10:10

Re: Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Post autor: paprotek »

Do samochodów z napędem na przednią oś i z mniejszymi silnikami (1.0 1.5 TSI, 1.6 TDI), a przez to z mniejszą mocą i mniejszym momentem obrotowym wkłada się skrzynię suchą, 7 biegową - DQ200.
Do samochodów z napędem na 4 koła i większymi silnikami (2.0 TDI) wkłada się skrzynię mokrą, 7 biegową - DQ381.
DQ380 to odpowiednik DQ381 tylko dla aut z napędem na przednią oś, czyli bez Haldexa.

W każdym modelu zasada wygląda podobnie, w Karoqu rodzaj skrzyń determinuje polityka silnikowa i napędowa (2WD vs. 4WD).

PS: Nie wiem jak w innych modelach Skody, ale w Seat Ateca jeszcze dla 1.4 TSI 4WD jest najstarsza skrzynia mokra, 6 biegowa - DQ250.

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Rodzaje skrzyń DSG w poszczególnych wariantach silnikowych?

Post autor: Bomber »

Kodiaq dla modeli TDI 150 i 190 KM ma: "Powerful & efficient 2.0 TDI diesel engine (150 PS), 4x4 all-wheel drive system, 7-speed DSG gearbox (DQ-500 7A)"
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

ODPOWIEDZ