Kredyt i ubezpieczenie.

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Kredyt i ubezpieczenie.

Post autor: Mars »

Siema.

Ktoś posiłkował się kredytem u dealera Skody? Podobno biorąc "Skoda kredyt klasyczny", TRZEBA się zgodzić na ich pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NNW, ASS) i LifeUp (wówczas oprocentowanie wyniesie 3,39 %/3 lata). Ponoć jak się nie weźmie tego "dealerskiego" ubezpieczenia, to mogą być problemy z udzieleniem kredytu. Będzie to moje czwarte fabrycznie nowe auta i pierwszy raz się z tym spotkałem. To standard, czy u mnie coś mieszają?


HDK ZdZN

Sponsor

Kredyt i ubezpieczenie.

Sponsor


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Kredyt i ubezpieczenie.

Post autor: c#Hunter »

Mars pisze: 12 lut 2024, 15:19 Siema.

Ktoś posiłkował się kredytem u dealera Skody? Podobno biorąc "Skoda kredyt klasyczny", TRZEBA się zgodzić na ich pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NNW, ASS) i LifeUp (wówczas oprocentowanie wyniesie 3,39 %/3 lata). Ponoć jak się nie weźmie tego "dealerskiego" ubezpieczenia, to mogą być problemy z udzieleniem kredytu. Będzie to moje czwarte fabrycznie nowe auta i pierwszy raz się z tym spotkałem. To standard, czy u mnie coś mieszają?
Za moich czasów po roku mogłeś brać ubezpieczenie skąd chcesz płacąc ekstra 500pln za opinię zatwierdzającą od VW. W praktyce są ubezpieczenia od konkurencji spełniające wymagania VW i agenci je znają. W moim przypadku mialem lepsze warunki od PZU płacąc ekstra 500pln. W pierwszym roku też musiałem brać ubezpieczenie od VW i byłą to Hestia.

Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Kredyt i ubezpieczenie.

Post autor: Mars »

c#Hunter pisze: 12 lut 2024, 23:51 Za moich czasów po roku mogłeś brać ubezpieczenie skąd chcesz płacąc ekstra 500pln za opinię zatwierdzającą od VW. W praktyce są ubezpieczenia od konkurencji spełniające wymagania VW i agenci je znają. W moim przypadku mialem lepsze warunki od PZU płacąc ekstra 500pln. W pierwszym roku też musiałem brać ubezpieczenie od VW i byłą to Hestia.
Teraz biorą 250 zł za potwierdzenie polisy od konkurencji. Polisa w salonie kosztuje 5140 zł, a u konkurencji 3100 zł w takim samym zakresie. W salonie nikogo nie obchodzi ile się ma zniżki, a nawet czy się nie ma zwyżki za szkodowość.
HDK ZdZN

RobertG7
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Kredyt i ubezpieczenie.

Post autor: RobertG7 »

Mars pisze: 13 lut 2024, 5:24
c#Hunter pisze: 12 lut 2024, 23:51 Za moich czasów po roku mogłeś brać ubezpieczenie skąd chcesz płacąc ekstra 500pln za opinię zatwierdzającą od VW. W praktyce są ubezpieczenia od konkurencji spełniające wymagania VW i agenci je znają. W moim przypadku mialem lepsze warunki od PZU płacąc ekstra 500pln. W pierwszym roku też musiałem brać ubezpieczenie od VW i byłą to Hestia.
Teraz biorą 250 zł za potwierdzenie polisy od konkurencji. Polisa w salonie kosztuje 5140 zł, a u konkurencji 3100 zł w takim samym zakresie. W salonie nikogo nie obchodzi ile się ma zniżki, a nawet czy się nie ma zwyżki za szkodowość.
Przedstaw im tą ofertę i niech swoją dostosują do zewnętrznej. W innym wypadku nie odbierasz auta - zobaczysz, zgodzą się :)
A tak z ciekawości, Twój Karoq 200tys kosztuje? 5100 mi też proponowali, ale do Kodiaqa za te pieniądze. Finalnie zeszli do 3880zl

Mars
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2023, 4:34
Samochód: Skoda Karoq Sportline, 2,0 TSI.

Re: Kredyt i ubezpieczenie.

Post autor: Mars »

RobertG7 pisze: 13 lut 2024, 12:16 Przedstaw im tą ofertę i niech swoją dostosują do zewnętrznej. W innym wypadku nie odbierasz auta - zobaczysz, zgodzą się :)
A tak z ciekawości, Twój Karoq 200tys kosztuje? 5100 mi też proponowali, ale do Kodiaqa za te pieniądze. Finalnie zeszli do 3880zl
Przedstawiłem i dostałem taką odpowiedź: „Skoda Kredyt Klasyczny” – jest oferowany obligatoryjnie z ubezpieczeniem komunikacyjnym (OC, AC, NNW i Assistance) na pierwszy rok i obligatoryjnie z ubezpieczeniem LifeUp na cały okres Umowy. Można wystawić polisę u innego ubezpieczyciela w kolejnych latach do tego kredytu – trzeba pamiętać, że zgodnie z Umową weryfikacja ubezpieczenia zewnętrznego będzie kosztować co roku 250,00 zł.
Lepiej wyposażony Karoq kosztuje ok. 190 tysięcy złotych (grudzień '23).
HDK ZdZN

ODPOWIEDZ