Pakiet Asystentów kierowcy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: PanPyś »

wszystkie asystenty z pakietu można wyłączyć w opcjach



Sponsor

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Sponsor


M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: M a r c i n »

Darek pisze: 24 lip 2018, 7:33 Czy sam tempomat ACC jest w stanie prowadzić auto w korku? Podobnie do Traffic Jam Assist? Zależy mi tylko na dojeżdżaniu do auta przede mną i samoczynnym hamowaniu. Kierownicą będę kręcił sam (zamiast Lane Assist). Start zakładam ręczny/nożny, bo fabryczne 3 sekundy to trochę mało.

Rzadko stoję w korkach. Czasem w mieście przed światłami, ale tu albo się jedzie, albo stoi. Zastanawiam się nad dobraniem pełnego pakietu asystentów kierowcy. Zamówiłem Blind Spot Detection i Rear Traffic Alert, więc ewentualna dopłata to 1.600 PLN. Do przełknięcia, tylko czy z tego skorzystam? Gdzieś wyczytałem, że DSG nie lubi trybu "pełzania". Może TJA trochę lepiej steruje skrzynią?

I jeszcze pytanie, czy w Traffic Jam Assist można wyłączyć Lane Assist? Samoczynne dojeżdżanie i start są fajne, ale osobiście LA mnie wkurzał przy jeździe testowej. Chyba, że się puści kierownicę i niech się ze mną nie szarpie.

Mam jeszcze 3 miesiące do odbioru auta, ale mam obawy czy zmiana konfiguracji nie przesunie terminu.
Generalnie Traffic Jam działa tylko przy aktywnym Lane Assist, jest po prostu nierozłączną zależną która jest w tym pakiecie.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Phyphoos »

M a r c i n pisze: 24 lip 2018, 12:56 Generalnie Traffic Jam działa tylko przy aktywnym Lane Assist, jest po prostu nierozłączną zależną która jest w tym pakiecie.
Sprawdzę to jutro ale wydaje mi się że się mylisz.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

Ale samo ACC jest w stanie prowadzić mnie w korku, zatrzymując samochód tak jak TJA? Ruszam wtedy sam i nie mam prowadzenia w liniach drogi. Dobrze rozumiem funkcję ACC 0-160km/h?

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: M a r c i n »

ACC jest w stanie zatrzymać samochód, jeśli ten przed nami się zatrzyma.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

Dzięki M a r c i n.

O to mi chodziło. To jeszcze jedno krótkie pytanie. Czy przy zatrzymywaniu przez ACC wymuszonym przez zatrzymanie się auta przed nami, wyrzuca na zegarach info o hamowaniu awaryjnym jak przy Rear Trafffic Alert? Czy odbywa się to "po cichu"?

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: M a r c i n »

Po cichu powinno :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

M a r c i n, dzięki! Jakoś nie ma chemii między mną a Lane Assist. Trochę zgapiłem się przy zamawianiu auta, bo pewnie bym na wszelki wypadek wziął pełen pakiet asystentów zamiast Rear Traffic Alert + Blind Spot Detection. Teraz mam już w systemie określony termin produkcji dokładnie na 8 miesięcy od zamówienia. Teoretycznie mógłbym jeszcze zmienić konfigurację, ale boję się, że albo termin się wydłuży, albo coś się tam namiesza i nie dostanę nic. I tak już w kwietniu domawiałem e-call.

W sumie Lane Assist przydałby mi się, żeby szwagrowi szczęka opadła. A tak to mi zostaje tylko do zaprezentowania kłótliwa babka z nawigacji Columbus :D .

Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Mariusz »

Na ACC nie pojedziesz w korku bo ACC dziala bodajze od 40km/h

Traffic jam to takie acc od 0-40km/h

Taka bzdura VAGa, 3 rozne zakresu acc i kazda platna osobno... 0-40, 40-160 i 40-210

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: michjed »

Mariusz pisze:Na ACC nie pojedziesz w korku bo ACC dziala bodajze od 40km/h

Traffic jam to takie acc od 0-40km/h

Taka bzdura VAGa, 3 rozne zakresu acc i kazda platna osobno... 0-40, 40-160 i 40-210
Skąd takie info ? Mam wersje style acc do 160 km/h i samochód zatrzymuje się w korku, jak stop trwa 1-2 sęk to rusza a na pewno robi to po delikatnym naciśnięciu gazu, utrzymuje zadana odległość itp . W dojdzie acc jest chyba standardzie do 160 a za dopłata do 210.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

ODPOWIEDZ