Pakiet Asystentów kierowcy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

Brunet pisze: 27 mar 2019, 13:54
root pisze: 27 mar 2019, 12:12 Lane Assist można bez problemu dokodować mając rozpoznawanie znaków. Kiedyś podawałem instrukcję, mogę odkopać gdyby ktoś potrzebował.
Niestey, nie mam rozpoznawania znaków. Ale może da się dokodować i jedno i drugie...? :)
Ciągle nie rozumiesz. Tu chodzi o to jaką kamerę założyli Ci w fabryce. Masz wklejone zdjęcia jak musi to wyglądać. Jeśli lubisz grzebać to możesz kupić nową przednią szybę i kamerę. Można też dołożyć sama kamerę, jeden człowiek już to zrobił i na sieci znajdziesz co i jak. U Ciebie to o tyle kuszące że masz dsg. Dojdzie wiec nie tylko LA ale i trafic jam (jazda w korku) i emergency coś tam co wykrywa że nie żyjesz itp. i samo zjeżdża na pobocze.



Sponsor

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Sponsor


Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

c#Hunter pisze: 27 mar 2019, 14:07
Brunet pisze: 27 mar 2019, 13:54
root pisze: 27 mar 2019, 12:12 Lane Assist można bez problemu dokodować mając rozpoznawanie znaków. Kiedyś podawałem instrukcję, mogę odkopać gdyby ktoś potrzebował.
Niestey, nie mam rozpoznawania znaków. Ale może da się dokodować i jedno i drugie...? :)
Ciągle nie rozumiesz. Tu chodzi o to jaką kamerę założyli Ci w fabryce. Masz wklejone zdjęcia jak musi to wyglądać. Jeśli lubisz grzebać to możesz kupić nową przednią szybę i kamerę. Można też dołożyć sama kamerę, jeden człowiek już to zrobił i na sieci znajdziesz co i jak. U Ciebie to o tyle kuszące że masz dsg. Dojdzie wiec nie tylko LA ale i trafic jam (jazda w korku) i emergency coś tam co wykrywa że nie żyjesz itp. i samo zjeżdża na pobocze.
Rozumiem, może niestety niezbyt precyzyjnie wyraziłem się. Napisałem, że "...może da się dokodować jedno i drugie...?" Napisałem tak mając na myśli to, że sam tego nie będę robił (bo kompletnie nie znam się na tym) - tylko pojadę do ASO, i jeśli oni powiedzą, że nie dokodują tych asystentów to trudno. Zostanę bez nich.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Marcooo »

Jak oceniacie działanie asystentów kierowcy?:)

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: JareK77 »

Marcooo pisze: 10 kwie 2019, 7:32 Jak oceniacie działanie asystentów kierowcy?:)
Line Assist - więcej wnerwia niż pomaga np. w przypadku gdy chcemy zbliżyć się do osi jezdni by obserwować czy jest miejsce do wyprzedzania, to LA wraca nas na środek pasa. Potrafi prowadzić także przy braku jakichkolwiek pasów na drodze, u mnie ten system jest wyłączony.
Blind Spot Detect - przydatny i działa jak należy, nie przeszkadza.
ACC - rewelacja ale tylko na autostrady.
Traffic Jam Assist - fajny, szkoda, że trzeba nacisnąć pedał gazu po dłuższym postoju. Działa w połączeniu z ACC i LA.
Front Assist - jeszcze nie przetestowany.
HCC - przydatne, nie wiem czym się różni od Auto Hold.
Rear Traffic Alert - działa
Emergency Assist - nie sprawdzałem
Auto Light Assist - nie brałem tej opcji, bo nie sprawdzała się ona już w Octavii, za późno przełączała z drogowych na mijania i często samochody z naprzeciwka migały mi długimi

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Shadoon »

Traffic Jam Assist możesz też wzbudzić pociągając manetkę od ACC do siebie (Resume).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Freestyler »

Nie widze zbytniego sensu w TJA skoro sam ACC praktycznie w pełni go zastępuje. Blind Spot też uważam za przydatny podobnie jak wszystkie czujniki Front i Rear Assist które już nie raz wyratowaly mnie z opresji. Resztę uważam za względnie zbędna tzn majac na uwadze nowoczesna lecz rozsądną konfigurację auta.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: mans »

Mariusz pisze: 29 kwie 2018, 18:31 Mam pytanie jak te opcje wygladaja w praktyce ?
Czy faktycznie sie ich używa i sa przydatne ?
Czy zwykly bajer zeby pokazac, ze "auto samo jedzie" ?
@Mariusz Lane Assist gdybyś np. zaslabł uratuje Ci życie...



...jednak w sieci nie brakuje "idiotów", którzy traktują ten system do zupełnie czegoś innego :?
Wsadzają butelkę w kierownicę i cieszą się ,że "auto samo jedzie" nie zastanawiając się nad tym, że przy tak dużym zmęczeniu jak na filmiku poniżej jest to właśnie najlepszy patent na to ,żeby zasnąć za kierownicą a wtedy Lane Assist właśnie nie zadziała :(
Ku przestrodze ;)


Radek
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 19:38
Samochód: Karoq 1,6 Tdi

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Radek »

Do kolegi z pierwszego filmiku, to coś co próbowałeś dogonić i mieć jako ,,kozła ofiarnego ,, nazywa się samochodem ciężarowym a nie TIR, proszę kliknij w ten link i dokładnie się dowiesz co ta nazwa oznacza https://pl.wikipedia.org/wiki/TIR. Prawie wszyscy w kraju plotą te bzdury, sami nie wiedząc co mówią.

Wracając do sedna wątku, to w pełni się zgadzam z twoimi odczuciami co do asystentów, lecz muszę nadmienić, iż jadąc Karokiem z włączonym LA po krętej drodze z dobrze namalowaną osią jezdni o mało bym nie skasował auta o metalową barierę boczną, kiedy zbliżając się na łuku drogi do osi jezdni system bardzo stanowczo, wręcz brutalnie odbił w prawa stronę spychając mnie w stronę barierki.
Gdybym nie trzymał pewnie dwiema dłońmi kierownicy na 100% całym bokiem zaliczył bym barierkę, a w gorszym scenariuszu spadł bym ze skarpy.
Tak więc LA świetnie się sprawdza na autostradzie i trasach szybkiego ruchu.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: root »

Radek pisze: 22 sie 2019, 21:37Do kolegi z pierwszego filmiku, to coś co próbowałeś dogonić i mieć jako ,,kozła ofiarnego ,, nazywa się samochodem ciężarowym a nie TIR, proszę kliknij w ten link i dokładnie się dowiesz co ta nazwa oznacza https://pl.wikipedia.org/wiki/TIR. Prawie wszyscy w kraju plotą te bzdury, sami nie wiedząc co mówią.
Słownik języka polskiego PWN mówi co innego :P
No i wtedy „tirówka” straciłaby sens ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: tomekk »

mans pisze: 22 sie 2019, 9:52
Mariusz pisze: 29 kwie 2018, 18:31 Mam pytanie jak te opcje wygladaja w praktyce ?
Czy faktycznie sie ich używa i sa przydatne ?
Czy zwykly bajer zeby pokazac, ze "auto samo jedzie" ?
@Mariusz Lane Assist gdybyś np. zaslabł uratuje Ci życie...



...jednak w sieci nie brakuje "idiotów", którzy traktują ten system do zupełnie czegoś innego :?
Wsadzają butelkę w kierownicę i cieszą się ,że "auto samo jedzie" nie zastanawiając się nad tym, że przy tak dużym zmęczeniu jak na filmiku poniżej jest to właśnie najlepszy patent na to ,żeby zasnąć za kierownicą a wtedy Lane Assist właśnie nie zadziała :(
Ku przestrodze ;)

Testowałem dziś Lane Assist w swojej Octavii - nie wiem co robię źle, ale jakbym mi zaufal tak jak na tym filmie to bym był w barierach. Po drugim ostrzeżenie system się po prostu dezaktywuje i auto zjeżdża. Ja go praktycznie nigdy nie używam, tak samo nie czaje systemu wykrywania zmęczenia...

ODPOWIEDZ