Pakiet Asystentów kierowcy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Mariusz »

Mam pytanie jak te opcje wygladaja w praktyce ? Czy faktycznie sie ich uzywa i sa przydatne ? Czy zwykly bajer zeby pokazac, ze "auto samo jedzie" ?

chodzi mi o pakiet za 3200zł

ACC do 160 km/h, - w style i tak jest w standardzie
EMERGENCY ASSIST - to wygalda ciekawe w przypadku, zasniecia/stracenia przytomnosci
LANE ASSIST,
BLIND SPOT DETECT,
TRAFFIC JAM ASSIST,

a reszta ?



Sponsor

Pakiet Asystentów kierowcy

Sponsor


PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: PanPyś »

Lane Assist - przez około 15s prowadzi samochód po pasie ruchu, pod warunkiem że widzi jego przebieg (nie ma dużych wymagań w tym zakresie), spokojnie jest w stanie sam pokonać stosunkowo ostry zakręt poza terenem zabudowanym, na drodze szybkiego ruchu bajka, 15s można obejść butelką z wodą - polecam zobaczyć na YT jak działa lane assist, a najlepiej samemu na jeździe próbnej.
Blind spot detect - w rogu bocznych lusterek masz lampki sygnalizujące pojazd w martwym polu, przy czym lusterka są tak wielkie, że nie zdarzyło mi się przez cały czas jazdy testowej aby lampka świeciła się jak czegoś nie było w lusterku.
Traffic Jam Assist - poprawia pracę ACC w ruchu stop&go i obniża próg aktywacji lane assist poniżej 65km/h (z TJA działa chyba od 0km/h).

Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Phyphoos »

TJA działa od 0km/h genialna sprawa w korkach, zresztą każdy z tych systemów jest "must have" i za nic nie zrezygnował bym z żadnego.

Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Mariusz »

Dzieki :)

zetka
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:19

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: zetka »

Nie zawsze zgadzam się z decyzjami unii ale w tym to chyba mają rację https://moto.wp.pl/komisja-europejska-c ... 690279553a

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Carly_pl »

Dla mnie to żaden problem. Te systemu ułatwiają jazdę i sprawiają, że jest bezpieczniejsza, więc czemu nie.

Gorzej, że spotkałem się z opinią, że do tej listy systemów powinna również dołączyć kamera czytająca znaki i w połączeniu z ogranicznikiem prędkości nie będzie pozwalać na przekraczanie prędkości.. To już by była słaba wiadomość...
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Robik99 »

PanPyś pisze: 29 kwie 2018, 21:39 Lane Assist - przez około 15s prowadzi samochód po pasie ruchu, pod warunkiem że widzi jego przebieg (nie ma dużych wymagań w tym zakresie), spokojnie jest w stanie sam pokonać stosunkowo ostry zakręt poza terenem zabudowanym, na drodze szybkiego ruchu bajka, 15s można obejść butelką z wodą - polecam zobaczyć na YT jak działa lane assist, a najlepiej samemu na jeździe próbnej.

Lane Assist potrzebuje "widzieć" wymalowane pasy (oś czy krawędź jezdni)?
Podobno nowy Focus odróżnia pobocze od jezdni na drogach bez wymalowanych pasów.

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2018, 8:43

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Eldar »

Lane Assist najlepiej jak widzi dwie linie.

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: PanPyś »

Jak widzi dwie linie to jedzie środkiem, jak widzi jedną to się przykleja do niej.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

Czy sam tempomat ACC jest w stanie prowadzić auto w korku? Podobnie do Traffic Jam Assist? Zależy mi tylko na dojeżdżaniu do auta przede mną i samoczynnym hamowaniu. Kierownicą będę kręcił sam (zamiast Lane Assist). Start zakładam ręczny/nożny, bo fabryczne 3 sekundy to trochę mało.

Rzadko stoję w korkach. Czasem w mieście przed światłami, ale tu albo się jedzie, albo stoi. Zastanawiam się nad dobraniem pełnego pakietu asystentów kierowcy. Zamówiłem Blind Spot Detection i Rear Traffic Alert, więc ewentualna dopłata to 1.600 PLN. Do przełknięcia, tylko czy z tego skorzystam? Gdzieś wyczytałem, że DSG nie lubi trybu "pełzania". Może TJA trochę lepiej steruje skrzynią?

I jeszcze pytanie, czy w Traffic Jam Assist można wyłączyć Lane Assist? Samoczynne dojeżdżanie i start są fajne, ale osobiście LA mnie wkurzał przy jeździe testowej. Chyba, że się puści kierownicę i niech się ze mną nie szarpie.

Mam jeszcze 3 miesiące do odbioru auta, ale mam obawy czy zmiana konfiguracji nie przesunie terminu.

ODPOWIEDZ