Pakiet Asystentów kierowcy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

c#Hunter pisze: 23 mar 2019, 14:57 Wątpię by mogli to zrobić jeśli nie będzie działało jak seria. A może nie działać bo np. nie wiem czy jest możliwość uruchomienia wibracji w kierownicy ( w sensie czy jest odpowiedni moduł).
Pewnie masz rację. Tak trochę z innej beczki. Ciekawe, co można zamówić do dołożenia przez ASO . Chodzi mi o to, czy ASO może doposażyć w takie dodatki jak na przykład Driving Mode Select dla 4x4, lub Park Assist? Szukałem takiego tematu na forum, ale nie znalazłem.



Sponsor

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Sponsor


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

Jedynym dodatkiem do oficjalnego wgrania w ASO jest obecnie "Asystent zmęczenia kierowcy" za 209 PLN:

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1610/ ... stant.html

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

Brunet pisze: 24 mar 2019, 3:59 Pewnie masz rację. Tak trochę z innej beczki. Ciekawe, co można zamówić do dołożenia przez ASO . Chodzi mi o to, czy ASO może doposażyć w takie dodatki jak na przykład Driving Mode Select dla 4x4, lub Park Assist? Szukałem takiego tematu na forum, ale nie znalazłem.
tzn, z tym Lane Assist to jest tak że musisz mieć odpowiednią kamere na lusterkiem bo montowane sa dwa rodzaje. Domyślnie jest ta co się nie nadaje. Musi być albo LA albo rozpoznawanie znaków zamówione by dali lepszą kamerę. Ja brałem pakiet comfort dla style to dołożyłem znaki za 300pln i mam tą lepszą. Wtedy możesz aktywować LA ale nie ma wibracji co może być problemem bo to LA czasami się wyłącza bez zapowiedzi np. w ostrzejszym zakręcie (!!) i bez wibracji nie wiesz o tym... Wielu twierdzi że w serii tez nie ma wibratora i że wibracje robi serwo. Nawet znalazłem opcje by to aktywować o OBD11 ale to jest tak że samemu lepiej nie robić eksperymentów na aucie z gwarancją...

Z resztą dodatków podobnie, do drive mode select musisz mieć guzik na konsoli może w 4x4 jest i wtedy powinno się dąć. Park assist musisz mieć komplet czujników parkowania czyli z przodu z tyłu i po bokach (tego nie ma). Jak te dołożysz to spoko ale zazwyczaj nie ma kabli (trzeba by to sprawdzić). To wszystko jest do zrobienia ale jak nie ma fizycznych elementów to będzie drogo..

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: michjed »

Wtedy możesz aktywować LA ale nie ma wibracji co może być problemem bo to LA czasami się wyłącza bez zapowiedzi np. w ostrzejszym zakręcie (!!) i bez wibracji nie wiesz o tym...
Jesteś pewien,że przy samoczynnym wyłączeniu LA masz wibracje ? Pytam bo u mnie ich nie ma. Kierownica wibruje gdy ostrzega blind spot detect przy zmianie pasa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

michjed pisze: 24 mar 2019, 10:01
Wtedy możesz aktywować LA ale nie ma wibracji co może być problemem bo to LA czasami się wyłącza bez zapowiedzi np. w ostrzejszym zakręcie (!!) i bez wibracji nie wiesz o tym...
Jesteś pewien,że przy samoczynnym wyłączeniu LA masz wibracje ? Pytam bo u mnie ich nie ma. Kierownica wibruje gdy ostrzega blind spot detect przy zmianie pasa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
JA fabrycznie nie mam LA, jak masz to możesz napisać co masz w opcjach LA? Najlepiej jakbyś dał rade zrobić fotkę ekranu.. Jest tam tylko włączenie i prowadzenie adaptacyjne czy coś jeszcze?

Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

c#Hunter pisze: 24 mar 2019, 9:38
Brunet pisze: 24 mar 2019, 3:59 Pewnie masz rację. Tak trochę z innej beczki. Ciekawe, co można zamówić do dołożenia przez ASO . Chodzi mi o to, czy ASO może doposażyć w takie dodatki jak na przykład Driving Mode Select dla 4x4, lub Park Assist? Szukałem takiego tematu na forum, ale nie znalazłem.
tzn, z tym Lane Assist to jest tak że musisz mieć odpowiednią kamere na lusterkiem bo montowane sa dwa rodzaje. Domyślnie jest ta co się nie nadaje. Musi być albo LA albo rozpoznawanie znaków zamówione by dali lepszą kamerę. Ja brałem pakiet comfort dla style to dołożyłem znaki za 300pln i mam tą lepszą. Wtedy możesz aktywować LA ale nie ma wibracji co może być problemem bo to LA czasami się wyłącza bez zapowiedzi np. w ostrzejszym zakręcie (!!) i bez wibracji nie wiesz o tym... Wielu twierdzi że w serii tez nie ma wibratora i że wibracje robi serwo. Nawet znalazłem opcje by to aktywować o OBD11 ale to jest tak że samemu lepiej nie robić eksperymentów na aucie z gwarancją...

Z resztą dodatków podobnie, do drive mode select musisz mieć guzik na konsoli może w 4x4 jest i wtedy powinno się dąć. Park assist musisz mieć komplet czujników parkowania czyli z przodu z tyłu i po bokach (tego nie ma). Jak te dołożysz to spoko ale zazwyczaj nie ma kabli (trzeba by to sprawdzić). To wszystko jest do zrobienia ale jak nie ma fizycznych elementów to będzie drogo..
Problem w tym, że nie zamawiałem dodatków, gdyż nie zamawiałem auta tylko wziąłem taki jaki był w salonie (ekspozycja z salonu). Teraz chciałbym dokupić to co jest możliwe. Mam 4x4 wersja Style z pakietem Comfort plus Blind Spot Detect plus Rear Traffic Alert.
Aha, nie mam fizycznego przycisku dla DMS.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

Brunet pisze: 24 mar 2019, 10:17 Problem w tym, że nie zamawiałem dodatków, gdyż nie zamawiałem auta tylko wziąłem taki jaki był w salonie (ekspozycja z salonu). Teraz chciałbym dokupić to co jest możliwe. Mam 4x4 wersja Style z pakietem Comfort plus Blind Spot Detect plus Rear Traffic Alert.
Aha, nie mam fizycznego przycisku dla DMS.
No to dupa ale w sumie to oprócz LA masz już wszystko co jest fajne. Dobrze że jest ten blind spot bo ten radar do wspomagania wyjeżdżania jest super.

Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

c#Hunter pisze: 24 mar 2019, 9:38
Brunet pisze: 24 mar 2019, 3:59 Pewnie masz rację. Tak trochę z innej beczki. Ciekawe, co można zamówić do dołożenia przez ASO . Chodzi mi o to, czy ASO może doposażyć w takie dodatki jak na przykład Driving Mode Select dla 4x4, lub Park Assist? Szukałem takiego tematu na forum, ale nie znalazłem.
tzn, z tym Lane Assist to jest tak że musisz mieć odpowiednią kamere na lusterkiem bo montowane sa dwa rodzaje. Domyślnie jest ta co się nie nadaje. Musi być albo LA albo rozpoznawanie znaków zamówione by dali lepszą kamerę. Ja brałem pakiet comfort dla style to dołożyłem znaki za 300pln i mam tą lepszą. Wtedy możesz aktywować LA ale nie ma wibracji co może być problemem bo to LA czasami się wyłącza bez zapowiedzi np. w ostrzejszym zakręcie (!!) i bez wibracji nie wiesz o tym... Wielu twierdzi że w serii tez nie ma wibratora i że wibracje robi serwo. Nawet znalazłem opcje by to aktywować o OBD11 ale to jest tak że samemu lepiej nie robić eksperymentów na aucie z gwarancją...

Z resztą dodatków podobnie, do drive mode select musisz mieć guzik na konsoli może w 4x4 jest i wtedy powinno się dąć. Park assist musisz mieć komplet czujników parkowania czyli z przodu z tyłu i po bokach (tego nie ma). Jak te dołożysz to spoko ale zazwyczaj nie ma kabli (trzeba by to sprawdzić). To wszystko jest do zrobienia ale jak nie ma fizycznych elementów to będzie drogo..
Chcialem jeszcze zapytać Cię, co mialeś na myśli pisząc, że trzeba miec odpowidnią kamerę nad lusterkiem żeby odblokować LA. Jak można samemu sprawdzić jaką ma się kamerę?

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze:
michjed pisze: 24 mar 2019, 10:01
Wtedy możesz aktywować LA ale nie ma wibracji co może być problemem bo to LA czasami się wyłącza bez zapowiedzi np. w ostrzejszym zakręcie (!!) i bez wibracji nie wiesz o tym...
Jesteś pewien,że przy samoczynnym wyłączeniu LA masz wibracje ? Pytam bo u mnie ich nie ma. Kierownica wibruje gdy ostrzega blind spot detect przy zmianie pasa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
JA fabrycznie nie mam LA, jak masz to możesz napisać co masz w opcjach LA? Najlepiej jakbyś dał rade zrobić fotkę ekranu.. Jest tam tylko włączenie i prowadzenie adaptacyjne czy coś jeszcze?
tak to wyglada
Obrazek i dla innych widok kamer Obrazek Obrazek

Wpisując adaptacyjne prowadzenie po torze w google pierwszy temat z forum Seata Leon i wyglada, że nie ma wibracji Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

Hmm czyli wygląda na to że da radę odblokować LA w pełni funkcjonalnie jak jest ta kamera co na zdjęciach wyżej. Dzisiaj pierwszy raz poczułem coś jak wibracje przy zmianie pasa. W sumie nie wiem czemu ale jechałem za wolno na LA wiec to było od blind spota. To były takie krótkie szarpnięcia kierownicą raz w jedną raz w drugą stronę.

Btw: Dodatkowo można włączyć wybór siły z jaką LA walczy o utrzymanie na torze. Defaultowo jest średni i nie ma opcji zmiany. Można aktywować przez adaptacje obd11. W menu pojawia wybór tej siły.

ODPOWIEDZ