Pakiet Asystentów kierowcy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Robik99 »

Można "oszukiwać" Lane Assist jak pokazują na YouTube, tak że działa "w nieskończoność"?



Sponsor

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Sponsor


PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: PauLkr »

michjed pisze:
Mariusz pisze:Na ACC nie pojedziesz w korku bo ACC dziala bodajze od 40km/h

Traffic jam to takie acc od 0-40km/h

Taka bzdura VAGa, 3 rozne zakresu acc i kazda platna osobno... 0-40, 40-160 i 40-210
Skąd takie info ? Mam wersje style acc do 160 km/h i samochód zatrzymuje się w korku, jak stop trwa 1-2 sęk to rusza a na pewno robi to po delikatnym naciśnięciu gazu, utrzymuje zadana odległość itp . W dojdzie acc jest chyba standardzie do 160 a za dopłata do 210.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokladnie to graniczne jest 30Km/h ̶6̶5̶k̶m̶/̶h̶.

Michjed, moze masz line assist i dsg? Wtedy też masz TJA i prezez to może ACC działa od 0 km/h.

EDIT: Z instrukcji - ACC umożliwia ustawienie prędkości 30-160 lub 30-210 km/h (zależnie od wyposażenia)
oraz odstępu od poprzedzających pojazdów.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2018, 12:55 przez PauLkr, łącznie zmieniany 1 raz.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

Instrukcja obsługi (Karoq MY2018, strona 241):
"Przy użyciu ACC samochody z automatyczną skrzynią biegów można całkowicie
zatrzymać i ponownie ruszyć.

Całkowite zatrzymanie
Gdy poprzedzający pojazd zwalnia aż do zatrzymania, system ACC również zatrzymuje
pojazd.

Ruszanie po postoju
Gdy po chwilowym zatrzymaniu poprzedzający pojazd ponownie rusza, pojazd
z systemem ACC również rusza i prędkość jest nadal regulowana.

Gdy poprzedzający pojazd rusza ponownie po dłuższym zatrzymaniu, należy nacisnąć
pedał gazu albo ustawić dźwignię w położeniu RESUME » strona 241, aby
kontynuować regulację."
Warunkiem koniecznym jest skrzynia DSG. Może potwierdzić ktoś, kto ma wersję Style bez pełnego pakietu asystentów (tylko ACC)?

Marek
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:52

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Marek »

Darek pisze: 29 lip 2018, 9:50 Instrukcja obsługi (Karoq MY2018, strona 241):
"Przy użyciu ACC samochody z automatyczną skrzynią biegów można całkowicie
zatrzymać i ponownie ruszyć.

Całkowite zatrzymanie
Gdy poprzedzający pojazd zwalnia aż do zatrzymania, system ACC również zatrzymuje
pojazd.

Ruszanie po postoju
Gdy po chwilowym zatrzymaniu poprzedzający pojazd ponownie rusza, pojazd
z systemem ACC również rusza i prędkość jest nadal regulowana.

Gdy poprzedzający pojazd rusza ponownie po dłuższym zatrzymaniu, należy nacisnąć
pedał gazu albo ustawić dźwignię w położeniu RESUME » strona 241, aby
kontynuować regulację."
Warunkiem koniecznym jest skrzynia DSG. Może potwierdzić ktoś, kto ma wersję Style bez pełnego pakietu asystentów (tylko ACC)?
Potwierdzam. Mam DSG i nie mam zadnego asystenta a auto rusza po postoju, przy ACC, tak jak wyzej jest napisane.

PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: PauLkr »

Czyli wychodzi na to że samo ACC bez TJA potrafi świetnie działać w korku. W takim razie TJA jednie dodatkowo kręci kierownicą przy niskich prędkościach i pozwala na kilka sekund puścić kierownicę zanim się alarm odezwie.
Trochę śmieszne jest nazywanie TJA dodatkowym systemem. Cały ten pakiet asystentów do dsg za 3200 to po prostu LA + ACC, a pozostali są wymienieni z nazwy tylko po to żeby klient myślał że ma więcej - marketing.

Teraz w instrukcji znalazłem że LA działa od 65km/h, chyba że jest TJA - wtedy też przy wolniejszej jeździe.

Utwierdziłem się tylko w przekonaniu że dobrze zrobiłem nie biorąc całego pakietu.

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Darek »

Dzięki Marek za potwierdzenie. Przy każdym omijaniu studzienek w mieście przypomina mi się szarpanina z LA. A przecież przy takich drobnych manewrach nie włącza się kierunkowskazów, żeby potwierdzić chęć skrętu i żeby LA nie szarpał się o kierownicę.

Ja też w tym momencie nie żałuję, że nie wziąłem pełnego pakietu.

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Bomber »

Jak pisałem wyżej - LA da się dokodować jak ma się kamerę (kefas) np. w konfiguracji ma się rozpoznawanie znaków drogowych. :) Sprawdzone i działa.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 38
Rejestracja: 28 mar 2018, 8:43

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Eldar »

Mając LA i ACC mogę również dokodować TJA + Emergency Assist.
Z tego co zaobserwowałem to TJA pozwala w korku puścić kierownice na znacznie dłużej. Dopiero gdy jedziemy powyżej 65 km/h i działa LA to wyskakuje ostrzeżenie co 12s.
Tel. 660 829 619

Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

Bomber pisze: 08 sie 2018, 16:48 Jak pisałem wyżej - LA da się dokodować jak ma się kamerę (kefas) np. w konfiguracji ma się rozpoznawanie znaków drogowych. :) Sprawdzone i działa.
Odkopię temat :) . Mam pytanie. Czy takie dokodowanie np. LA lub Travel Assist zrobi ASO?

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

Wątpię by mogli to zrobić jeśli nie będzie działało jak seria. A może nie działać bo np. nie wiem czy jest możliwość uruchomienia wibracji w kierownicy ( w sensie czy jest odpowiedni moduł).

Edit: może ktoś wrzucić zdjęcie jak wygląda menu z lane assist w oryginalnym - fabrycznym wyposażeniu? Chce zobaczyć jakie są opcje.

ODPOWIEDZ